Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Korozja w 3B i 3BG - czy występuje??

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ruda wychodzi z nadszybia od kierowcy i leci aż do pasażera, tyle zauważyłem. Nie wiem jak sytuacja z nadkolami bo nie sciągałem jeszcze osłon.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

To z czasem jak tego nie zrobisz bądź przygotowany na wyjęcie szyby i naprawę rantu tam gdzie jest uszczelka od szyby.Przerabiałem to u siebie ost.

Też miałem mały purchelek a co się okazało to tak mi rdza weszła że zaczęło cieknąc do srodka woda.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do elementów, które były/będą malowane powtórnie (po fabryce) doszły właśnie drzwi prawe przednie. Rdza wyszła spod listwy. Malowane wcześniej były: drzwi lewy przód,przednie słupki, maska, dach, tylne błotniki. Przednie błotniki wymienione na nowe. Tak to VW zaoszczędził na porządnym ocynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to VW zaoszczędził na porządnym ocynku.

Owszem, w Twoim modelu czyli od 2002 do końca B5.....ja od kiedy go kupiłem tj 8 lat, mam maskę poobijaną z milionami odprysków gdzie blachę widać gołym okiem i nic się nie dzieje, miałem to zaprawkami pozabezpieczać ale jak rdzy nie widać to po co, za dużo zabawy.......i tak samo jest z modelami starszymi, po prostu wiedzieli że będzie nowy model to końcówkę produkcji olali ciepłym m......albo ropniaki potraktowali inaczej :hyhy bez urazy.....

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo na zderzaku. Kropek do gołej blachy naliczył by ze 100

 

Myślę, że nawet za 100 lat nie ujrzysz tam rdzy bo zderzak wykonany jest z plastiku i dziwne by było aby zardzewiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląd a kwestia korozji w b7?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z korozja ? Macie się w swoich b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co brak nielicząc dawnych parchów pod uszczelkami relingów. Pod brogami zaglądane i też czysto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałam się tu po 2 latach. Gdyby to kogoś interesowało, to wymieniłam te błotniki, idzie drugi rok i narazie jest ok. Zobaczymy ile wytrzymają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemandero, przede wszystkim Drodzy Koledzy i Koleżanki
Passat B5 FL 2004 r.
Odgrzewam kotleta i takie pytanie, czy przy listwach w połowie drzwi oraz nieco poniże listwy jakieś wykwity zdarzają się czy raczej coś nie tak? Lakier org. 120-140 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, garminiak napisał:

Siemandero, przede wszystkim Drodzy Koledzy i Koleżanki
Passat B5 FL 2004 r.
Odgrzewam kotleta i takie pytanie, czy przy listwach w połowie drzwi oraz nieco poniże listwy jakieś wykwity zdarzają się czy raczej coś nie tak? Lakier org. 120-140 nm.

Rdza moze wychodzic spod listwy, tam sa otwory w drzwiach i od nich to wychodzi.

Nie zawsze i nie w każdym egzemplarzu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, garminiak napisał:

A od czego to zależy, jak myślisz?

 

Mam wrażenie, ze roczniki 2004 2005 bardziej gniły. Moj 2003 jak zdjalem listwy akurat nic nie było. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, garminiak napisał:

A od czego to zależy, jak myślisz?

 

 

Od warunków w jakich było przechowywane i eksploatowane auto. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, StreamHD napisał:

 

Od warunków w jakich było przechowywane i eksploatowane auto. 

No jak może byc eksploatowane auto w Polsce? Taka sama sól a część pasatów drzwi igła, a czesc wychodzi spod listwy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywa, jeden robi 1000km na miecha, drugi 10 000.

Jeden garażuje, drugi pod blokiem, a trzeci najgorzej bo w garażu bez wentylacji i wilgoć gryzie z każdej strony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te składane w poniedziałek lub piątek gniją, wtorek, środa, czwartek so dobre ? Sami wiecie czemu ?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem serio, rozumiem, że to jest miejsce pod tymi listwami w którym jeśli jest spuchnięcie lakieru (pod którym zapewne ruda tańczy jak szalona) to można uznać za podobny przypadek jak tylne klapy - ten typ tak ma...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, garminiak napisał:

Tak całkiem serio, rozumiem, że to jest miejsce pod tymi listwami w którym jeśli jest spuchnięcie lakieru (pod którym zapewne ruda tańczy jak szalona) to można uznać za podobny przypadek jak tylne klapy - ten typ tak ma...?

 

Musi byc cos na rzeczy, albo jakość surowca bywała różna w zależności od okresu, albo w wiecej niz jednej fabryce robili body tego wozu, bo niektóre maja zgnite klapy, zgnite drzwi, nad szyba od odprysków dramat, maski pol nie ma. A mój, prawie od początku w Polsce i klapa nic a nic, drzwi 0, maska potłuczona od kamieni ale mam go 5 lat i ta rdza sie nie powiększa... Progi od podkładania lewarka pozdzierane a dziury nie wylatuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2019 o 21:14, garminiak napisał:

Siemandero, przede wszystkim Drodzy Koledzy i Koleżanki
Passat B5 FL 2004 r.
Odgrzewam kotleta i takie pytanie, czy przy listwach w połowie drzwi oraz nieco poniże listwy jakieś wykwity zdarzają się czy raczej coś nie tak? Lakier org. 120-140 nm.

Odpowiadając na Twoje pytanie - występuje, jak najbardziej. Rozwiązanie to wymiana drzwi na takie z 2000-2002 roku. Te późniejsze gniją jak na foto poniżej.

20180513_170159.jpg

IMG_20180929_120659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie 2002r. brak śladów jakiejkolwiek korozji w środku drzwi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności