Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Korozja w 3B i 3BG - czy występuje??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe pęcherzyki pod lakierem takie średnica 5 mm, po jednym na drzwiach kierowcy pasażera z tyłu, błotniku tylnym tak niżej oraz na klapie bagażnika tak w otwartej przestrzeni a nie przy szybie? Czy to normalne czy raczej już był lakierowany?

 

Nie musiał być lakierowany ponownie. To się zdarza i to w młodszych rocznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko to będzie szło dalej? Co trzeba z tym zrobić w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś kto już to miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20151205_130552.jpg

 

I co ja mam teraz zrobić ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic reperaturke albo z np. rozbitka taki element i dac do blacharza. Taka korozja to raczej po jakims mechanicznym uszkodzeniu albo zapchanym odpływie i woda stala i zrobila swoje.

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie korozji nie było widać mały Babel naD nakładką . Po ściągnięciu się zdziwiłem. Jest możliwość zrobienia tego bez wspawywania nowego elementu ? Nie zależy mi na estetyce ponieważ i tak to jest pod nakładka głównie chodzi by zabezpieczyć to tanim sposobem zabezpieczyć przed solą i woda w zimie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź 20151205_131114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam juz nie ma czego zabezpieczac bo juz tam nie ma blachy tylko na korozji sie to trzyma. Ale zrobisz jak bedziesz chcial, zabezpieczyc sie juz tego nie da bo bys mucial to wyczyscic do zdrowego metalu a jak ci sie to uda to zobaczysz ogromna dziure. Jak chcesz autem jeszcze pojezdzic to oczysc to z luznej korozji zaklej to jakims specyfikiem zeby wida i sol za bardzo do tego nie miala dostepu a na wiosne do blacharz no chyba ze bedziesz pozbywal sie auta. Wybor nalezy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ma 14 lat i nie bylo malowane ale rdza wyszla na przednich blotnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by to było wypiaskować bo efekt lepszy niż szlifowanie oile dziury się juz nie pojawia. Potem apprstop później podkład epoxydowy baza i lakier lub akrylowy w zależności od technologii jaką na aucie zastosowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje ma 14 lat i nie bylo malowane ale rdza wyszla na przednich blotnikach

 

na środku błotnika? zn na równi ze środkiem koła na rancie?

 

u mnie wyłazi na klapie bagażnika kolo lampek i na nadkolu z tyłu ale to dlatego ze jest przerysowane dość głęboko ;( a pozatym wszedzie zdrowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]153181[/ATTACH]

 

Teraz robisz? Aż tak go zjadło? :przestraszony To rocznik 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 ... Nie bity, od nowego u mnie. Warto zdjac te plastyki nim bedzie za pozno

Koszt naprawy na ori calym poszyciu bocznym 10 kola czyli tyle ile to warte ...

Poszycie boczke na jedna strone kolo 2 tys, plus robota ASO zgodnie z technologia. Wiadomo moglem dac do Mietka lub nie robic ale jak chce sie jezdzic starym sprawnym passatem to trzeba placic

Rdzewieja I to ostro mi jeszcze wyszly nadkola wewnetrze ogolnie caly w rdzy, guwno nie blachy

Jednie dach trzyma sie dobrze. Tak to reszta malowana, bo korozja.

Edytowane przez Kosma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec uzyjesz reperaturki? Mnie tez czeka podobna historia i sie zastanawiam czy reperatutka czy wyciac z innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem cale oryginale poszycie boczne... zamienniki sa nic nie warte. Tylko koszta, na dwie strony prawie 4 tys za ori...

Wstawiasz I wszystko pasuje nie jak z zamiennikami, no I trwalosc ta sama, bo to blacha z fabryki vw nie z chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz czeka wymiana błotników, ruda po zimie wyszła i jest już wielka dziura na środku błotnika. A drugi błotnik też do roboty. W przyszłym tygodniu jadę do blacharza/lakiernika żeby mi to wycenił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamienniki sa nic nie warte

 

Potwierdzam, dzisiaj blacharz wstawił w moim Passacie kawałek nowego oryginału, bo nijak nie mógł przypasować zamiennika. Te zamienniki progów to jednak jest badziewie.

 

Tylko koszta, na dwie strony prawie 4 tys za ori...

Widać, że dla siebie robisz. W innym przypadku to bezsens ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, dzisiaj blacharz wstawił w moim Passacie kawałek nowego oryginału, bo nijak nie mógł przypasować zamiennika. Te zamienniki progów to jednak jest badziewie.

 

 

Widać, że dla siebie robisz. W innym przypadku to bezsens ekonomiczny.

 

Skad brales ori i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wam taki gnój się bierze nie mam pojęcia, mój '01 rocznik wszystko oryginalne nie bite i ani grama rdzy nie widać, błotniki, podwozie wszystko cacy, tylko na przednim "wózku" i tylnej belce widać rudego ale w takie ilości że śmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś pod listwami progowymi tymi plastikowymi co idą wzdłuż auta? u mnie pod nimi coś znalazłem ale nie ma tragedii - rdza powierzchowna. Idzie to łatwo zabezpieczyć w paru miejscach, tak auto zdrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności