Skocz do zawartości
zima18

Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

jakiej marki polecacie oslony?

dobre przeguby to spidan ale czy produkuja tez oslony?

z tego co dzis sie dowiedzialem (od mechanika) zalecana jest wymiana śrub - niestety nie wiem jakich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił o śrubach mocujących wewnętrzny przegub do flanszy wystającej ze skrzyni (3) oraz śrubę M14 mocującą półoś od strony zewnętrznej (2).;)

 

b5poskaco6.th.pngthpix.gif

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są także osłony Spidan'a. Ja właśnie takową zakładałem i jak do tej pory się trzyma. W zestawie oczywiście jest nowa śruba do mocowania półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialo mi sie czytac wszystkich wypowiedzi ale jakos duzo rozkrecania radzicie.kolo sie zdejmuje, drazek reakcyjny na koncowce popuszcza, wahacz tylny delikatnie popuszcza przy nadwoziu a przy piascie odkreca i rozdziela calkowicie i pol os na wierzchu.krotszej drogi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daru7

Jeśli mogę się dołączyć do tematu i podzielić się moimi uwagami na temat wymiany osłony przegubu prawego koła w passacia 3b 1.8 125km to chciałem zauważyć że wystarczy zdjąć tylko dolne wachacze koła, odjręcić sróbę w zwrotnicy(trzymającą przegób) i odchylić "banana" w stronę przodu auta wraz z przykręconymi do niego drążkiem kierowniczym, górnymi wachaczami oraz tarczą hamólcową i zaciskiem. I jeśli chodzi o zdjęcie samego przegubu to można uszkodzić obie podkładki (metalowa i plastikowa) znajdujące się na półosi dystansujące przegób. W przegób można uderzyć młotkiem ale "z głową" najlepiej przez jakiś póaskownik lub drzewo króre będzie naciskać na jak największą powieszchnie przegubu. Sposób ten jest szybki ale napewno nie zapewnia tele miejsca do przcy co w opisywanym powyżej. Minus jest też taki żę przy składaniu trzeba się troche pogimnastykowć z założeniem wachaczy dolnych ale jest to wykonalne we dwie osoby(trzeba po założeniu jednego drugi pociągnąć trochę w osi jego mocowania. W moim przypadku mowo tu jest o wachaczu któru montowany jest od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć przegub nie trzeba uderzać młotkiem. Wystarczy wkręcić śrubę w czop przegubu i przegub sam zeskoczy z zatrzasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim AVB wyjąłem przegub (z prawej stroby) odkręcając tylko śrube z przegubu, kierownice skreciłem maksymalnie w lewo i wyszedł bez wiekszych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość graczol1

Witam, jestem tu nowy, problem mam taki - moja kuzynka posiada vw polo i przyholowałem ją do domu gduż padł jej przegub, jakiś mechanik powiedział jej że to prawy wewnętrzny przegub padł. (napęd nie był przenoszony - tylko coś grzechotało) ja chcąc sprawdzić co się stało podniosłem prawe koło i wszystko jest ok. opuściłem - samochód jeździ... teraz pytanie - co się mogło stać, czy coś z czegoś wyskoczyło, a później wskoczyło na miejsce?? od spodu wszystko wygląda ok, poza tym, że prawy przegub jest odsunięty od skrzyni o jakieś 1,5cm a lewy jest praktycznie przy skrzyni. zdażyło się komuś coś takiego??? musze to zrobić bo kuzynke ciężko się holuje i nie chciałbym tego powtarzać.

z góry dzięki za szybką rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Wymieniłem dwa zew. przeguby. I nic w tym wielkiego by nie było,gdyby nie to ,że chyba bym się nie zdecydował na to bez Waszej pomocy.Odwiedzam forum od niedawna , a już z kilku porad skorzystałem .Poczuwam się podziękować za nie , chociaż nie jestem pewny czy akurat to co piszę powinno być właśnie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
nie chcialo mi sie czytac wszystkich wypowiedzi ale jakos duzo rozkrecania radzicie.kolo sie zdejmuje, drazek reakcyjny na koncowce popuszcza, wahacz tylny delikatnie popuszcza przy nadwoziu a przy piascie odkreca i rozdziela calkowicie i pol os na wierzchu.krotszej drogi nie ma.

 

Gdzie ty masz tam drążek reakcyjny?

Teraz się zastanów co łatwiej odkręcić górne wahacze od zwrotnicy czy wahacz od nadwozia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj przerabiałem wymianę gum na przegubach i z czystym sumieniem mogę polecić metodę ( jak nie chce zejsc przegub z póloski) wkręcenia starej śruby w przegub ( tej śruby która została wykręcona i która zawsze musi być nowa , taka duza z łbem na imbus ) należy zwrócic uwagę aby przegub był ustawiony prosto do póloski . Zwracam uwagę aby nie napierniczac młotkiem za weszelką cenę w przegub( nowy w ASO 640 PLN) aby go ściągnąć bo może wyskoczyć z przeguby przy skrzyni biegów ale jak już nam się to stanie to nalezy ustawić półoś prosto i lekko i delikatnie uderzyć młotkiem w półoś , wskoczy na swoje miejsce. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Witam

W którą stronę należy odkrecać tą dużą śrubę przy piaście koła (tą na imbusa)? Bo u mnie za.... nie chce się ruszyć. Prawe koło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze ile w ASO kosztuje przegub do TDI 130ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W którą stronę należy odkrecać tą dużą śrubę przy piaście koła (tą na imbusa)? Bo u mnie za.... nie chce się ruszyć. Prawe koło??

Prawy gwint, czyli odkręcać w lewo.

Orientujecie sie moze ile w ASO kosztuje przegub do TDI 130ps

8D0 498 099 DX - Przegub zewnętrzny z tarczką i częściami do montażu. Cena - 683.26 zł

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany to mam na zbyciu przegub Spidan-a, raz założony a następnie zdjęty z powodu różnej ilości zębów na wielowypuście http://www.allegro.pl/show_item.php?item=495578701

W razie czego proszę na PW.

Może to i reklama, ale co tam, wątek tematycznie pasuje.

 

Pozdrawiam Dominek

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Wiecie może czy jeżeli założę małą opaskę ale taką zaciskaną za pomocą śruby na osłonę przeugubu zamiast tej dostarczonej razem z osłoną to może to powodować bicie koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość megakuku

Potwierdzam, że da się wymienić przeguby (prawy i lewy) bez większych problemów odkręcając tylko koło i śrubę mocowania przegubu:) Wymiana 2 zajęła mi 1,5h. Dodam, że pierwszy raz to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Panowie, to mój pierwszy wpis na tym forum. Dla wielu z Was (nie wszystkich niestety) biję niskie pokłony. Już wiele razy uratowaliście mi czas i pieniądze.

 

Co do przegubów i osłon, kolejny raz potwierdzam możliwość wymiany bez zdejmowania wahaczy i innych klamotów. Jak wcześniej pisał megakuku - odkręcona półośka przy piaście, skręcone maxymalnie koła i wychodzi.

 

Co do tej przeklętej śruby w górnym wahaczu, to im później, tym trudniej będzie ją wybić. Przed wybijaniem warto rozklinować trochę gniazda w kórych siedzą górne gałki wahacza, np wbijając w szczeliny przecinak. To poruszy nieco zapieczoną śrubę. Przy wybijaniu natomiast warto pamiętać o prostej, ale ważnej zasadzie: aby podczas wybijania śruby uniknąć amortyzacji, z drugiej strony przytulamy młotek. Im cięższy (np 3kg), tym lepszy. Cięższy bardziej wchłania amortyzację zwrotnicy. Ten prosty zabieg powoduje, że zamiast walić w śrubę 40 razy, będziesz walił 20, a to robi ogromną różnicę.

 

Przy montażu nowej śruby warto ją całą posmarować grafitem, a po zakręceniu obsmarować silikonem wszystkie szczeliny przez które dostaje się do niej woda i sól. Łatwiej ją wyjąć następnym razem, a jak brzmi stare przysłowie: kto smaruje ten... odkręca. Powodzenia przegubowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja dziś wymieniałem osłonę przegubu z prawej strony i odkręcałem aby śrube mocującą przegub trzeba się troche namęczyć ale idzie to zrobić bez odkręcania wachaczy no i przy montażu trzeba bardzo uważać żeby niczego nie uszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed wybijaniem warto rozklinować trochę gniazda w których siedzą górne gałki wahacza, np wbijając w szczeliny przecinak.
W żadnym razie nie wolno tego robić.
To poruszy nieco zapieczoną śrubę.

i przy okazji zniszczy zwrotnicę. Zwrotnica to odlew, twardy, wytrzymały ale kruchy. Jeśli rozszerzysz szczeliny istnieje ryzyko, że może Ci pęknąć. Jeśli nie w tym momencie, to może za jakiś czas. Nie muszę tłumaczyć co się stanie gdy przy prędkości 100 km/h jeden z wahaczy straci kontakt z kołem. Nie warto iść na skróty.

 

Jeśli natomiast chodzi o smar grafitowy, to jak najbardziej :ok:

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności