Skocz do zawartości
Gość czachus

Woda w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czachus

Szukałem podobnego tematu tyczącego się B4, ale znalazłem tylko odnośnie B5....

 

Koledzy-pomóżcie

Po obfitych ulewach w ostatnich dniach mam wodę pod nogami od strony kierowcy i z tyłu pasażer za kierowcą.

Z początku podejrzewałem, że leci mi gdzieś z tyłu deski, albo z szyberdachu, bo dyawnik gumowy pod nogami kierowcy był mokry. Ale siedzenie było suche - co wykluczało kapanie z "góry".

Po otwarciu maski wypatrzyłem otwór na linkę od otwierania maski oraz otwór w błotniku (wewnętrzna strona) jakieś 10 cm w kierunku zewnętrznym auta na boku błotnika. Do tego otworu wchodzą dwa przewody (boczny kierunek na błotniku???) i podejrzewam, że tamtedy leci woda. Siedziałem dziś w aucie w burzę, ale nic nie ciekło....

Mam bajoro w aucie i zaczyna syfiec :654: wilgocią....

Miał ktoś taki przypadek z tymi otworami?

Jak zatkałem tą dziurę w wewnatrz błotnika to woda się zbiera w kanale pod szybą, tam gdzie jest silnik wycieraczek.....

Co robic?

user_online.gifreputation.gif progress.gifedit.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na uszczelkę przedniej szyby... przecieku nie widać ale jest upierdliwy... Kiedyś to miałem, zalepiałem kitem wszystkie otwory od komory silnika i nic nie pomagało. Dopiero po rozebraniu prawie połowy samochodu okazało się że uszczelka przedniej szyby przecieka. Wymieniłem ją i jak ręką odjął...:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czachus

Kurde, ale to by nie ciekło po desce tylko pod nia?

Ta uszczelka to z nią do "szybiarza" trzeba jechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczelka jest przepuszcza w dolnej części to nie będziesz widział przecieku bo wszystko spływa pod deską po ściance dzielącej silnik z przedziałem pasażerskim. Przynajmniej u mnie było to kiedyś przyczyną, a czy tak jest u ciebie to musisz zbadać sam. Ale jeśli nie widać przecieków w innym miejscu to raczej napewno uszczelka przedniej szyby...

Kup uszczelkę i do szybiarza najlepiej...

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czachus

Poszukam-zobaczymy

Jak ktoś miał podobnie to piszcie.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Martinezem - u mnie było podobnie: woda, prawdziwe bajoro, ale tylko pod siedzeniem pasażera, czyli pod nogami "pasażera tylnego". Woda spływała z nieszczelnej szyby po słupku i później progiem w tamto miejsce. Ale ja się naklajstrowałem tej szyby i nasuszyłem wykładziny, brrr... Dopiero wyjęcie szyby i ponowne wklejenie rozwiązało problem - jest susza! Szybiarz powiedział, że była kiepsko wklejona (nieoryginalna już oczywiście) i widać było przerwy w uszczelnieniu. Na marginesie - w trakcie wklejania szyby pękła im, więc prawie gratis mam nową szybę :)

 

Ale poczytaj też na forum o innych powodach wody w aucie - jest tego trochę niestety :( I tematy/posty dotyczące B4 też są, poszukaj dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

O ja przerabialem już problem wody.

 

Jak koledzy piszą przednia szyba to pierwsze

Drugie Uszczelki w dzwiach wraz z tymi kondonami na kable.

Trzecie otwory do osuszania paradoksalnie tez potrafią przepuszczać

 

Pierwsze co zrób to jak najszybciej wywajaj gąbkę z pod nóg jak ona ci juz zaplesnieje to smrodu się nie pozbedziesz.

 

Wypierz ją i dobrze osusz czas schniecia około 2 tygodnie na pełnym słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja właśnie u siebie to przerabiałem.U mnie woda dostawała się otworem którym wchodzi linka od otwierania maski,szła pod fotelem kierowcy pod nogi pasażera..Otwór ten miał uszczelke ale jakiś czas temu uszczelke tą wyjąłem i od wtedy zaczał się problem.otwór ten znajduje się to na podszybiu ..oczywiście trzeba otworzyć maske :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie woda leciala przez przegrode w nagrzewnicy, od strony pasazera. Sam tego nie rozbieralem naprawial to znajomy mechanik.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czachus

Słuchajcie-a jak zdjąc te nakładki na progi? Jedna częśc , ta równoległa do podłogi wychodzi z takich blaszek miedzianych, a ta częsc prostopadla do podlogi trzyma jak cholera i nie chce jej polamac...chcę zdjąc wyściółkę podłogi....

A tak wogole to nie da się siągnąc z jednej strony tej wyściółki tylko? ona chyba całośc stanowi (prawa i lewa stro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seb@.k.

A u mnie wody było do cholery po każdym deszczu bo.... brakowało w drzwiach folii, tej pod boczkami. Woda, jak to woda- każdą dziurę znajdzie i zamiast odpływami waliła do środka pod boczkiem tylnych drzwi. A już nawet uszczelki zdążyłem wymienić zanim się zorientowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem w swoim pasku kurde mały desz a pod dywanikami mokro szukałem przyczyny nawet juz na kanale sprawdzałem podłoge i nic miałem wczesniej welurowe dywaniki i musiałem zakupic gumowe bo tamte to sie juz tak zaśmiergły ze wyprane w piwnicy leza szkoda zakładac szyby nigdy nie sprawdzałem ale teraz ciepło moze bedzie musze cos z tym zrobic bo padaka straszna;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swoje przygody z wodą w pasku zacząłem miesiac temu. Po każdym deszczu woda pod nogami kierowcy i z tyłu. Rozebrałem wszystkie plastiki podtrzymujące podsufitkę i słupki przedniej szyby. Okazało się że woda leje się w miejscu gdzie relingi łączą się z przednią szybą. Z biegiem czasu zbiera się tam różny muł zanieczyszczenia, które spowodowały korozje. Oczyściłem zagruntowałem a ubytki uzupełniłem klejem do wklejania szyb. Polecam owy klej firmy wurt. Warto od środka poprawić wklejaną szybe tym klejem bądz od razu ją wyciąć i na nowo wkleić. Nie wiem czy warto dla małego przecieku wycinać szybę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na uszczelki w drzwiach czesto nimi też spływa woda. Po zlikwidowaniu przecieku radzę zdjąc wykładziny wycisnać gąbki i dobrze osuszyć. Życzę miej pracy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Walka z wodą ciąg dalszy.

 

Po przełajach z uszczelnianiem odpływów w podłodze, uszczelnianiu przedniej szyby dlugo sie suchoscia nie nacieszyłem.

 

Miesiac temu myjac auto na myjce z przykroscia stwierdziłem ze z sufitu kapie mi i to calkiem niezle.

Pierwsze skojazenie zapchane kanaliki szyberdahu ale jeje tam z butelki i zero problemu.

No to fajnie zala podsufitka podlega pod demontaż.

Wczoraj wkoncu sie za to zaprałem no i po zdieciu podsufitki powierdzily sie moje przypuszczenia, slady cieczy zacynaly sie idealnie zpod mocowania relingu.

 

Po odkreceniu powyzszego badziewia okazalo sie ze uszczelki sa kompletnie sparciałe sylikon załatwił sprawe tak wiec na jakiś czas cieszyć sie bede suchościa pod nogami.

 

Taka mała uwaga, jak macie mozliwosc to podsufitkę demontujcie w conajmniej dwie osoby.

Wykonana jest ona z takiej jakby pianki co sie holernie łatwo łamie.

 

Druga sprawa warto sobie przy okazji wygłuszyć dach, Niemcy do tego celu uzyli zwykłego kartonu w dodatku nie na całej długości.

Dobrym rozwiazaniem była by fizelina włozona pomiecy podsufitke a blache ja uzyłem tylko tasmy dekarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie przyczyna leżała w dziurawej folii w drzwiach pod boczkami.Folia kieruje wodę z szyb drzwiowych do dolnych otworów odpływowych w drzwiach.Gdy jest dziurawa np. to woda spływa sobie po wewnętrznej powierzchni drzwi pod plastikowe nakładki progów i dalej pod wykładzinę.Lałem wodę konewką po szybie i patrzyłem jak sobie woda wędruje.Po załażeniu nowej folii (nie oryginalnej oczywiście a ze zwykłej torby foliowej ) suchutko jak na saharze.Oczywiście przyczyn może byc kilka.Wskazałem jedną z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tez woda zbierała się pod nogami pasażera i kierowcy.

Wystarczyło dokleić folię w drzwiach i od tej pory jest sucho.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych uszczelek drzwi to da je rade dokupić w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem forum na temat tej "WODY" zrobiłem wszystko jak ludzie pisali , i dalej lipka woda dostaje mi sie (no właśnie gdzie ? ) mam mokre wygłuszenie pod zegarami czyli nad bezpiecznikami ! i kapie sobie pomału na przekaźniki i dywanik, nie jest to dużo tej wody ale jest . Dziwi mnie to, bo jest to w sumie nad kolumną kierowniczą .Czyli wypadało by powiedzieć ze tylko szyba przednia , no ale obkleiłem ja silikonem na około ,ale bez rozbierania podszybia ,tylko to co widać na około ,no jeszcze ten filtr pyłkowy ; jego też potraktowałem silikonem,i dalej gdzieś sie dostaje . Nie wiem czy ten model 1,9 TD 93r. silnik AAZ ma komputer? MA KTOŚ JAKIEŚ POMYSŁY ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie tez woda zbierała się pod nogami pasażera i kierowcy.

Wystarczyło dokleić folię w drzwiach i od tej pory jest sucho.:)

 

A czym ją doklejałeś? Jaki klej, czy może masa bitumiczna?Bo u mnie też to muszę zrobić.Przyklejałem jakimiś taśmami ale chyba puściły bo znów mi leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blacha

Witam ja wlasnie skaczylem walke z woda w tylniej czesci auta....powodem tego byla uszczelka w drzwiach przednich....masz tam cos takiego jak panel metalowy na w kolo jest uszczelka u mnie byla zniszczona troche silkonu i posprawie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności