Skocz do zawartości
Gość czachus

Woda w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Martinezem - u mnie było podobnie: woda, prawdziwe bajoro, ale tylko pod siedzeniem pasażera, czyli pod nogami "pasażera tylnego". Woda spływała z nieszczelnej szyby po słupku i później progiem w tamto miejsce. Ale ja się naklajstrowałem tej szyby i nasuszyłem wykładziny, brrr... Dopiero wyjęcie szyby i ponowne wklejenie rozwiązało problem - jest susza! Szybiarz powiedział, że była kiepsko wklejona (nieoryginalna już oczywiście) i widać było przerwy w uszczelnieniu. Na marginesie - w trakcie wklejania szyby pękła im, więc prawie gratis mam nową szybę :)
kolego piszesz o przedniej szybie czy o tylnej?

Ponieważ mam ten sam problem, pas bezpieczeństwa jest mokry i pod dywanikiem z tyłu po większym deszczu kałuża.

Edytowane przez pszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dotyczy zdjęcia plastikowych osłon na progach.Trzeba odkręcić wszystkie osłony prztkręcone śrubami a same progi docisnąć do dołu i na dole odchilić z zaczepów iwszystkie kable z napinaczami pirotechnicznemy będą na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w środku w moim B3

mokry dywanik pasażera przód i tylny dywanik pasażera

po wymontowaniu fotela przedniego pasażera odkrycie wykładziny zaczełem lać wodę i okazało sie że woda zbiera sie na uszczelce drzwiowej u podstawy i przelewa sie do środka pod dywaniki :(

moim zdaniem jednym z przyczyn tego zalania jest LISTWA ZGARNIAJĄCA (listwa przy szybie na zewnątrz) moja listwa nieprzylega do szyby a powinna

 

kolejna przyczyna zalewania jest uszczelka drzwiowa u podstawy która jest zbyt "wysoka " i woda ucieka do kabiny pod plastikową listwą progową w uszczelce zrobiłem kanały czyli poprzecinałem ją :) robiąc w ten sposób ujscie wody na zewnątrz.

 

umnie woda lała sie przez słupek zardzweiały fota 5 i przez pasy bezpieczeństwa mocząc je wdzierała sie również podwykładzine.

Jest kilka fotek poglądowych.

 

 

Zdjęcie0345.jpg

Zdjęcie0338.jpg

Zdjęcie0339.jpg

Zdjęcie0340.jpg

Zdjęcie0341.jpg

Zdjęcie0342.jpg

Zdjęcie0343.jpg

Zdjęcie0344.jpg

Edytowane przez darcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz drożne odpływy w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a pomożęcie mi z wodą? Leje się mi przez bagażnik w b4 kombi. Uszczelniłem silikonem szybę od środka i zewnątrz, lampy z zewnątrz całe pociągłem silikonem. Leje się mi woda i stoi na podłużnicach za tymi plastikowymi schowkami w kombiaku. I tylko po deszczu, przy laniu wężem nic się nie dzieje. Zauważyłem, że chyba przepuszcza mi na zgrzewie tylnego pasa z błotnikiem: jest zaciek rdzy. To dotyczy prawej strony, z lewej nie wiem gdzie leje. Do tego skorodowany mam zamek klapy, ten cycek w tylnim pasie na stałe, czyli leje się gdzieś przez klapę, Tylko gdzie, przez zamek? No i oczywiście kapie przez uszczelki przednich drzwi na uda z obu stron:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w schowkach w bagażniku prawdopodobnie znalazła się tam przedostając się przy uszczelce tylnych bocznych szyb, to tak z doświadczenia ;)

Lecz owym zgrzewam też się może lać z tego co wiem, trzeba by wydłubać starą mastykę, oczyścić z ewentualnej rudej, zabezpieczyć i dać nową mastykę, dla estetyki pomalować ;)

 

Natomiast ja mam problem w wodą przedostającą się drzwiami i nie rozumiem co jest nie tak, mianowicie mam to co kolega Darcenty opisał wyżej, a dokładnie "woda zbiera sie na uszczelce drzwiowej u podstawy i przelewa sie do środka pod dywanik"

Folia na drzwiach raczej nie ma nic do tego, bo i tak kończy się wyżej niż mieści się uszczelka, a jak folie przykleiłby tak, że teoretyczni woda by nie mogła się przelać to przecież będzie stać w miejscu sklejenia i wyjdzie ruda - tak woda ścieka po folii na tę uszczelka i z niej leci do wewnątrz... Jest ktoś wstanie powiedzieć co jest nie tak? Dzieję się tak w 4 drzwiach w czym na jedynych jest jeszcze ori folia i wygląda to identycznie jak na reszcie :/

A zapomniałbym... Uszczelki na zewnątrz są okej, tzn nie dotykają szyby (chyba nie powinny nawet), ale nie ma też mega szpary, raczej jest w porządku, bo metal w nich nawet nie jest zgnity i nie są odkształcone, a odpływy drożne.

Brzmi to tak jakby wszystko było okej, ale jednak... Kto ma pomysł dlaczego? Dodam jeszcze, że auto mam już parę lat i kiedyś tego problemu nie było, nic nie było grzebane i zaczęło się dość dawno, na chwilę obecną ratuje mnie taśma, która zakleją dostęp wody do drzwi całkowicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki gumowe drzwi...

Świeży temat:

http://forum.vw-passat.pl/threads/93041-regeneracja-uszczelek-w-dzwiach

Wymieniłem jedną z czterech (na używaną), pas z jednej strony przestał być mokry. Przymierzam się do zakupu nowych, tylko znaleźć odpowiednie problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a pomożęcie mi z wodą? Leje się mi przez bagażnik w b4 kombi. Uszczelniłem silikonem szybę od środka i zewnątrz, lampy z zewnątrz całe pociągłem silikonem. Leje się mi woda i stoi na podłużnicach za tymi plastikowymi schowkami w kombiaku. I tylko po deszczu, przy laniu wężem nic się nie dzieje. Zauważyłem, że chyba przepuszcza mi na zgrzewie tylnego pasa z błotnikiem: jest zaciek rdzy. To dotyczy prawej strony, z lewej nie wiem gdzie leje. Do tego skorodowany mam zamek klapy, ten cycek w tylnim pasie na stałe, czyli leje się gdzieś przez klapę, Tylko gdzie, przez zamek? No i oczywiście kapie przez uszczelki przednich drzwi na uda z obu stron:/

 

W bagażniku mogą cieknąć: relingi, uszczelka tylnej klapy, antena, szyberdach, szyba tylnej klapy (mała szansa), tylne boczne szyby (one są przykręcane na masę uszczelniającą, tak jak kolega wyżej pisze, trzeba je wyjąć, wyczyścić starą masę i dać nową, albo ew. klej do szyb).

W środku klapy woda ma prawo być, bo dostaje się przez tylne światła, zamek i oświetlenie tablicy rejestracyjnej, po to są odpływy na spodzie klapy, żeby woda ściekała.

Ewentualnie pod tymi schowkami, na samym dole masz odpowietrzniki, może coś z nimi jest nie tak.

 

Tak czy inaczej plastiki bagażnika musisz wyciągnąć i obadać blachy na żywo. W najgorszym razie auto mogło być walone i są wyrdzewiałe dziury albo źle zrobione łączenia blach.

 

 

Natomiast ja mam problem w wodą przedostającą się drzwiami i nie rozumiem co jest nie tak, mianowicie mam to co kolega Darcenty opisał wyżej, a dokładnie "woda zbiera sie na uszczelce drzwiowej u podstawy i przelewa sie do środka pod dywanik"

 

U kolegi Darcenty widać na fotkach, że cieknie przez folie pod tapicerką drzwi, bo dolna część gąbki jest mokra. Woda do drzwi zawsze będzie się dostawać, bo te listwy zgarniające przy szybie nigdy nie będą idealnie szczelne.

Ja to przerabiałem niedawno, po zakupie B3. Wyciąłem dolną część starej folii i na ten dolny otwór w drzwiach (jak widzieliście ściągnięty boczek i zajrzeliście pod folię to wiecie o czym mówię) zakleiłem grubą folią przy pomocy masy uszczelniającej. Od tej pory ani kropelka nie dostaje się do auta.

Co do samych uszczelek w drzwiach to tematu nie przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem amatorską ilustrację mojego problemu, proszę się nie śmiać, rzadko mam do czynienia z paintem...

Na forum....jpg

W miejscu nr. 2 wycieka woda spod foli (tej dziury w folii już nie ma) i leci prosto na uszczelkę nr. 3 i niej ścieka pod listwę wewnętrzną progu.

A jak folię zakleję czymś mocnym i szczelnym to przecież woda będzie stała w miejscu nr. 1 i zacznie się gnicie...

PS. Przepraszam za strasznie uwalone auto, okres był taki, że nie miałem czasu czyścić zakamarków ;)

 

A uszczelka drzwi w czym pomoże? Powinno się z niej teoretycznie wylewać na zewnątrz? No, ale skoro styka się z drzwiami.

Już nie mam pomysłów co z tym robić... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie będzie stała bo w drzwiach są 3 odpływy - takie małe dziurki na samym spodzie. Ma być wszystko zaklejone i ściekać na sam dół drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, że też wcześniej sam nie zwróciłem uwagi, że w tym miejscu nie będzie stała woda... Czasem tak jest, ze człowiek już tyle kombinuje, że najprostszej rzeczy nie widzi :P

Czym najlepiej przykleić folię? Masą uszczelniającą jak kolega wyżej napisał czy lepiej czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności