Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaśniej?

 

Tylko tyle że to dział B4 ale to tak na marginesie ;)

 

Rozumiem że chciałbyś zapobiec jakiejś "grubszej" awarii klimy ale skoro teraz wszystko działa, żaden pasek nie piszczy to nie martw się na zapas - co ma wisieć, nie utonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy tak musi być że po włączeniu auta po dłuższym staniu na słońcu to klima nie dmucha na zimno tylko wieje powietrzem z otoczenia czyli gorącym jak ruszę to po jakimś czasie działa klima , czy to jest normalne dodam że tydzień temu nabijełem gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ... pierwsze co to faq... a z faq wylądowałem tutaj. Samo z siebie nie ustało.... martwić sie na zapas hym...;/ raczej należe do tych ludzi którzy dmuchają na zimne. Z czegoś piszczeniue musiało wyniknąć, a ja nie lubie przykrych niespodzianek w szczególności będąc w trasie. Leppiej sprawdzić i mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś odpowiedzieć co to jest za ustrojstwo widoczne na zdjęciu poniżej?? Zauważyłem zielone wycieki z tego i chyba moja klimatyzacja przestanie niebawem działać :dupablada 13072010009q.jpg

 

Dodam że to cuś znajduje się stojąc przodem do auta po lewej stronie zaraz za zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy może mi ktoś odpowiedzieć co to jest za ustrojstwo widoczne na zdjęciu poniżej?? Zauważyłem zielone wycieki z tego i chyba moja klimatyzacja przestanie niebawem działać :dupablada 13072010009q.jpg

 

Dodam że to cuś znajduje się stojąc przodem do auta po lewej stronie zaraz za zderzakiem.

zerknij na nr10 [ATTACH]33255[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam że to cuś znajduje się stojąc przodem do auta po lewej stronie zaraz za zderzakiem.

To jest osuszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na to że kontrast na osuszacz może sie dostawać z chłodnicy wydmuchiwany powietrzem albo ze złączy

mi się rozlewało z małego pęknięcia z chłodnicy

warto umyć dobrze wszystko z kontrastu i zobaczyć gdzie się pojawi najszybciej

tak jakoś wątpię żeby przegryzło osuszacz ale wszystko możliwe- np po jakimś urazie

 

w pasku jest sporo gazu więc trochę trwa zanim wszystko się ulotni.. ;)

jak opróżniałem klimę przez zawór tak by nie poszedł olej to mi to zajęło 30 minut

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wycieki widać tylko w okolicy osuszacza. Chłodnica została wymieniona tydzień temu. Niestety z głupoty nie wymieniłem za jednym razem osuszacza a powinienem. Ten błąd będzie mnie trochę więcej kosztować. Apropo jeszcze tego osuszacza to widać taką zieloną dziurkę, przez którą wydobywa się czynnik przy włączonej klimatyzacji więc raczej to będzie to. No i wygląda jak by przy okazji wycieki były na złączach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w związku z instalacją klimatyzacji .

Poprzedni właściciele, musieli być niezlymi magikami, ponieważ, wycięli calą instalację spod maski od climatronicka oraz osprzęt.

 

W budzie rozglądałem się i znalazłem wszystkie wtyczki, czyli na szczęście są tylko wypięte.

 

Do senda :

Znalazłem wiązkę spod maski od klimy manualnej i po porównaniu nie wiele różni się od wiązki climatronicka, oprócz kilku wtyczek .

 

Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić skąd taka różnica we wtyczkach idących bezpośrednio do samochodu ? W climatronicku jest 5 wtyczek, a w manualnej tylko 3 z czego tylko jedna jest taka sama.(nr.21- wiązka el.oświetlenia) Skąd idą pozostałe kable ? Ma ktoś jakiś schemat ? (Zaznaczone na czerwono)

 

Z tego co juz ustaliłem to cała wiązka rożni się tylko 1 wtyczką. W climatronicku jest 2-pinowa idąca do czujnika temp. zew (najprawdopodobniej w zderzaku), a w manualnej jest mała 1-pinowa wtyczka. Do czego ona jest ? (zaznaczone na niebiesko)

 

14_12_2014__08_40_18.jpg

14_12_2014__08_40_29.jpg

 

Prosze o pomoc bardziej doświadczonych. Przejrzałem już kilka for, duzo tematow odnośnie klimatyzacji w b4, ale wszystkie schematy które znalazłem, nie odpowiadają mi na te proste pytania.

Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie sugerował tymi schematami z ETKA, bo według mnie nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość. Na pierwszym zdjęciu na niebiesko jest zaznaczona wtyczka od elektrozaworu obiegu zamkniętego w klimie manualnej (jest on obok akumulatora). Co do reszty to nie wiem jak jest w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacje jednak sporo się różnią w b4 pomiędzy manual klima i climatronic

znajdź sobie taki wątek "kilka pytań dotyczących klimatronika" tam dużo pisze na ten temat. Przeróbka jest do zrobienia ale troche pojęcia trzeba mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności