Skocz do zawartości
Gość sly30

Prosze o pomoc po włamaniu do auta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sly30

Witam

Wczoraj popoludniu włamano mi sie do auta zlodzieje wylamali mi zamek w drzwiach kierowcy i stacyjke urwali immobilajzer podlaczali komputer do zlacza serwisowego ale na tym sie skonczylo teraz mam dodatkowy problem bo nie moge odpalic auta zostaly tylko dwa kabelki po immobilajzerze. w srodku gleboko da sie przekrecic kluczykiem auto odpala i gasnie bo komputer nie widzi immobilajzera stalo sie to gdy przejezdzalem przez krakow teraz jestem uziemiony i stoje w krakowie prosze o pomoc moze ktos mi cos doradzi jak odpalic auto i jak najnizszym kosztem bo z auta wszystko mi ukradli na ponad 10000zl nawet ubrania dzieci zabrali wiec kasa nie smierdze.

PROSZE O POMOC. Pozdrawiam Slawek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale będziesz musiał się uzbroić - conajmniej w inna stacyjkę, gdzie jest sprawna cewka od imobilajzera!!

Bez tego ani rusz (brak identyfikacji klucza) , no chba , że można to obejść jakimś "virusem" samego kompa.

Nistety - konsekwencja elektronicznego starowania wtryskiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpala, to pozostaje zamontować antenkę na końcówkach przewodów i pumieścić przy niej kluczyk. Odpala to znaczy, że nie jest tam nic namieszane.

Może jakiś taryfiarz/złotówa będzie wiedział, znał kontakt do kogoś, kto może mieć takie "coś".

Można próbować zrobić taką cewkę, ale tak cienkiego drutu nie wozi się ze sobą.

 

 

Pozdrawiam i życzę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Witam ponownie

Jestem juz w domu znalazlem wyrwany immobilaizer pod nogami u pasazera lezal wlozylem w jego oczko kluczyk podlaczajac do kabelkuw wystajacych i wkretakiem przekrecilem gdzies tam gleboko stacyjke odpalil wrocilem do domu dzieki Bogu. Teraz pozostaje problem stacyjki czy kupic caly komplet jakis uzywany i wstawiac wszystko czy moze jest mozliwosc by dorobic stacyjke do kluczyka ktory ja mam jak to wyglada prosze o porade a jak juz wspomnialem chodzi tez o wkladke do drzwi u kierowcy. Nadmienie iz centralny zamek dziala zamyka wszystkie drzwi ale chyba tak nie moge jezdzic bo jest w zaku dziura i pewnie ktos moze otworzyc te drzwi jakims drutem od zewnatrz. Jak to wyglada?

Dziekuje za pomoc

acha nadmienie iz najpierw probowalem robic mini cewke zamiast immobilaizera jak radzil mi kolega wyzej ale nic to nie dziala nie chcial sie uzbroic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafisz na fachowca – to dorobi ci stacyjkę do klucza!! Niestety mało takich fachowców !!!

Miałeś farta – że znalazłeś tą cewkę!!! Złodziej to jakiś tandeciarz!!! A masz w ogóle jakiś dodatkowy alarm z odcięciem ??!! Standardowy imobilajzer – to fikcja bezpieczeństwa!!!

Ostatnio poświęciłem 3 dni na montażu alarmu – a jak to robią „fachowcy” w jeden dzień – jedna wielka fikcja , szkoda kasy!!! Jeśli gość instaluje alarm w mniej jak 8 godzin – to wielki SHIT !!!! A nie jestem ułomkiem w tej sprawie!

Niestety przeanalizowałem ostatnio system zabezpieczeń VW i okazało się, że nawet oryginalny alarm jest G….. warty, bo deaktywuje go każdy sygnał z sygnału „otwórz” centralny z mikrowyłacnika z drzwi!!!

Wyłamanie zamka = deaktywuj alarm !!!

Wychodzi z tego, że należało by albo wywalić wszystkie wkładki, albo poodcinać sygnały (przewody) „otwórz centralny” i bazować tylko na sygnale z pilota !!!

 

Śpijcie spokojnie !!!!!

Zabezpieczenie – to nie prosta rzecz !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Mialem tylko standardowe zabezpieczenia mysle ze poprostu zabraklo im czasu ze w odpowiednim czasie sie znalazlem przy aucie bo jak wspomnialem wszystkie kontrolki swiecily okna pootwierane chyba programowali juz bo zostawili jakis worek z laptopa oslona zlacza serwisowego sciagnieta wiec pare minut i auta by nie bylo mialem i tak farta potem zrobie zdjecia to pokaze jak wyglada auto po wlamaniu moze ktos podpowie gdzie tanio dokupic zamki ze stacyjka. Pozdrawiam

Slawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz gdzie dokladniej sie to stalo?? bo ze w Krakowie to przeczytalem... ale stales pod sklepem, pod domem... i w jakich godzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

a jaka to roznica w ktorym miejscu kradna wszedzie i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , miałem podobną sytuację w poprzednim moim aucie, Golfie MK IV, czyli zamki identyczne. Udałem się do "klucznika" (Gorzów Wlkp.) tylko z kluczykiem i on dorobił stacyjkę i zamki do oryginalnego kluczyka a kosztowało mnie to 400 PLN i 1 dzień ,tak wię na pewno da się dorobić (wymiana banalnie prosta). W serwisie zawołali 800 PLN i czas oczekiwania do 2 tygodni. A co do zestawu z Allegro to wydaje mi się ,że podejdą , zostaje tylko przełożyć kostki immo do scyzoryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie bo znalazlem taki zestaw na allegro czy do mojego auta sie to nada? nie chcialbym wpalic niepotrzebnie dodatkowej kasy moze mi ktos pomoze?? prosze o szybka pomoc

http://moto.allegro.pl/item355693710_zamki_vw_skoda_seat_wkladki_kluczyk_scyzoryk_vw.html

 

jeśli masz scyzoryk to tak ja od tego gościa brałem do paska z 2002 i działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności