Skocz do zawartości
marjanko

gałka zmiany biegów i wymiana mieszka

Rekomendowane odpowiedzi

no i stało się urwałem znaczy ukręciłem gałke :D rocznik 98 a jednak gałka nie zakręcana:P co dziwne puściła tylko po przyłożeniu siły. jeszcze nie miałem czau rozebrać całości ale koledzy poratujcie wiedzą czy da się to sklecić jakoś do kupy nie bardzo mnie swędzi nowa gałka;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy taka gałka bedzie pasowała do mojego pasia? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1000348937

http://www.allegro.pl/item1022770730_galka_zmiany_biegow_naturalna_skora.html

http://www.allegro.pl/item1027039532_galka_biegow_tuning_vw_audi_golf_czarna_skora_ss.html

 

Jak potem zamocować mieszek aby dolegał do tej gałki? Jest to wykonalne?Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno będzie pasowała :D ja też jestem na etapie wybierania gałki i chyba najwazniejsza rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę to wysokość. ta w passacie jest dość niska i dlatego cały drążek jest niski. wydaje mi się że trzeba kupić w miarę identyczną żeby za bardzo nie wystawała do góry, bo będzie to bardzo niekomfortowe.

 

ma ktoś jakieś doświadczenie? może ktoś coś poleci? może jakieś foto z nową gałką?

 

nie chcę jakiegoś pseudo tjuninku tylko jakąś z czarnej skóry. środek mam czarna skóra + alcantara i nie bardzo mi leży drewniana gałka tym bardziej że trochę popękana jest;/

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jestem niekumaty, wszystko przeczytalem i nadal nie potrafie. Doszedlem do sciagnietej ramki, galka sie kreci, ale sie nie odkreca, tylko przeskakuje. Moze moglby ktos walnac zdjecie jak wymienic ten mieszek. Prosze o pomoc, musze ten mieszek wymienic do piatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to jestem niekumaty, wszystko przeczytalem i nadal nie potrafie. Doszedlem do sciagnietej ramki, galka sie kreci, ale sie nie odkreca, tylko przeskakuje. Moze moglby ktos walnac zdjecie jak wymienic ten mieszek. Prosze o pomoc, musze ten mieszek wymienic do piatku.

 

To podnieś nieco do góry mieszek i zobacz dlaczego gałka się nie odkręca...Pręt jest na końcu gwintowany więc musi się dać odkręcić.Popatrz czy czasami pręt się nie kręci wokoło-nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pręt się nie kręci, czy mam zdjąć tą metalową obrączka na poniższym zdjęciu?

20070201202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałem zdjąć to zębami

To musialo dosyc smiesznie wygladac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszek wymieniony :P Łatwo nie było, cała operacja trwała 15 minut. Musiałem tylko zrezygnować z pierścienia chromowego bo nie pasował do oryginalnej gałki. Zachowałem go jednak, bo jak przyjdzie mi do głowy zmiana gałeczki to będzie sie pieknie prezentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam Passat b5 fl combika 1.9 tdi i chcę wymienić mieszek.Jak się wykręca gałkę ...w lewą stronę na siłę ,czy jest jakiś inny myk?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak z innej beczki ale nie wiedziałem gdzie napisac .

 

Mam problem z luzami na dzwigni zmiany biegów . Od samego poczatku jak kupiłem paska mioałem ze tym problem ale teraz zaczyna mi to strasznie doskwierac .

Biegi wchodzą bardzo dobrze oprócz wstecznego ktory musze niestety wrzucac na siła bo dzwignia zmiany biegów lata jak szalona . powodem jest luzne jabłko

to jabłko trzyma sie w takich scisnietych prowadniczkach ktore to sa scisniete pierscieniem u góry . u mnie ten pierscien lata luzno . nie wiem czy to mozna gdzies kupic ? jak tego szukac jak to nazwać? w tym pierscieniu sa 2 dziureczki na jakąz zawleczke pewnie . niestety tej zawleczki juz nie ma . :/

 

powiedzcie mi czy jak kupie lewarek na jakims szrocie w ostatecznosci to duzym problemem jedst wymienic cały lewarek/wybierak ? duzo trzeba rozbierac w aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]70416[/ATTACH]

Koledzy jaki powinienem do tego wybieraka kupić mieszek i gałkę?

Pytam ponieważ zmieniłem skrzynię na manualną a u kogo innego kupiłem wybierak.

Jak widać końcówka jest gwintowana czyli rozumiem, że jest to wybierak odpowiedni do mojego auta i mam w serwisie powiedzieć że potrzebuję do passata b5 przed liftem 5 biegowego (były gałki wkręcanie i wciskane?)

Czy jeszcze czegoś brakuje na fotce?

Dodam, że wszystko śmiga idealnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy ktoś wie może jak wymienić mieszek hamulca ręcznego ? passat po lifcie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1375874364705.jpg

Hej

 

Czy ktoś wie może jak wymienić mieszek hamulca ręcznego ? passat po lifcie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w poliftowym Passacie bez większych problemów w 10 min, szczerze mogę polecić tego sprzedawcę http://allegro.pl/vw-passat-b5-3b-b6-3bg-mieszek-oslona-skora-nat-i3434370863.html wszystko pasowało jakby było szyte na miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak unieruchomić gałkę? Wymieniłem ją, ścisnąłem tą opaskę, ale gałka się rusza w okół własnej osi o jakieś 10 stopni. Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki troszkę inny mam problem. Mam wciśnięta gałkę, że jak chce wrzucić jedynkę to muszę lekko zadźwignąć żeby nie wbić wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności