Skocz do zawartości
marjanko

gałka zmiany biegów i wymiana mieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziadek

Kurcze nie wiem z czym macie problem ja odgiełem ramkę odkręciłem gałkę i założyłem nowy komplecik w mniej niż 1 minute :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mam problem w wsadzeniem gornej czesci mieszka na galke, za cholere nie wchodzi. miedzy galke a ten cylinderek ruchomy ledwo ostrze noza (cienkiego) wchodzi a co dopiero material mieszka. moze uzyc jakiego zacisku, opaski? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej ci bedzie odkrecić tą gałkę :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie prościej ci bedzie odkrecić tą gałkę :?::D

 

no tak ale jak ja odkrecic? juz ja wykrecilem i nalozylem nowy mieszek na ramke ale nie moge nalozyc na galke skorki. probowalem odkrecic ale kreci sie w miejscu a w ta szczeline miedzy plastikami nie dy rydy cos wcisnac. jak zdejmowalem stara skore to widzialem jak wychodzi i obawialem sie ze ciezko bedzie w druga strone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u siebie zmienialem to sciagnalem ten plastik co dogalki przychodzi nasadzilem skore i docisnalem do galki i jak w orginale wyglada nawet lepiej;)

 

wez cienki wkretak i od srodka podwaz ten plastik i wyjdzie napewno i wtedy latwa sprawa nic nei trzeba wciskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis glizdy jest najlepszy. Dzieki koleżanko i pozdrówka. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam...mieszek juz wymienilem, zebys sciagnac sama galke z tego plastiku pomagalem sobie dwoma srubokretami i gdy juz prawie skapitulowalem nagle zeskoczylo:)

przy wyginaniu tej skorki zeby wygladala tak jak w orginale trzeba sklepac te szwy! wtedy ladnie robia sie praktycznie plaskie- proponuje nalozyc skore na cos drewnianego i drewnianym czyms klepac (ja nalozylem na drewniane cos z kuchni do ucierania sera:) a klepalem deska do krojenia:)) ladnie pasuje wyglada idealnie. mam mieszek z gumka i nie nacinalem go od dolu tak jak orginal tylko nalozylem gumke pod ramke nad zaciski.wszystko wyglada i dziala jak powinno

mieszek z allegro polecany nick z jakiegos innego watku , grosze a od razu jakos tak mi sie bardziej podoba w srodku:)

w warsztacie jest opisana wymiana w 3BG -u mnie w 3B jest ten czarny plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni1916

Dzięki za dobre rady po nich wymiana zajeła mi minutkę

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zamowic nowy mieszek tylko jaki ?? wnetrze mam szare a mieszki na allegro widzialem :ciemno szary i jasno szary.

gdzie moge sprawdzic jaki mam dokladnie kolor wnetrza (wlepa)?

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie pod ten temat. Czy gałka zmiany biegów od 4 Motion (taka od FL) będzie pasowała do Paska z roku 98? Sama gałka mnie interesuje, bez tej tulei od mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

Mi wymiana zajela ok 10min.Po wyciagnieciu ramki i odkreceniu galki przychodzi(tak jak inni pisali) gwozdz programu:D,czyli oddzielenie czarnej plastikowej tulei od galki.Chwile pobawilem sie dwoma srubokretami ale z racji,ze do najcierpliwszych nie naleze:mad:,energicznie pociagnalem tuleje w dol jednoczesnie trzymajac galke nieruchomo.Po czym zdjalem plastikowy pierscien przytrzymujacy mieszek ktory siedzi na gorze tulei.Znow trzeba sie troche nagimnastykowac z nalozeniem gornej czesci mieszka na tuleje.Ja wcisnalem ok 4mm mieszka do srodka tulei i nalozylem pierscien,ciezko wchodzi ale to dobrze:D

Zalorzenie mieszka na ramke to juz formalnosc,drugim razem powinienem sie wyrobic w 5min.:cool:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno koszmar zmienić to w poim pasku 98 było w miare łatwo ale w pasku po lifcie to tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano tragedia - przeczytałem i zwątpiłem passat 2003 FL - żadne odkręcanie gałki - żaden gwint prawoskrętny - i coś sobie dzięki temu opisowi urwałem - mianowicie przylagał mi ten kołnieżyk plastikowy do gałki - ale po odciągnięciu go w dół razem z pierśncionkiem pomiędzy który wkładamy górę mieszka ( czyli kołnież ) tera mi to opada ..... SHIT ! SHIT SHIT ! ... umieściłęm jedna opaskę zaciskową między metalowym kołnieżem, który trzeba luzowć - ale dalej opada ...

 

edit : a przez próbę odkręcenia - coś się ukręciło - i gałka chodzi prawie w koło.

 

gałka w tym passacie jest nakładana na wcisk na pręt z bocznym wyżłobieniem - stąd żadne kręcenie - przekręciłem i złamałem ogranicznik który miał siedzieć w tym rancie i teraz lipa ..

 

także opis dobry - tylko dotyczy starszych pasków

Edytowane przez cezare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. dolna część mieszka jest osadzona na plistikowej ramce która jest osadzona metodą rozporową, podwarzamy palcem i wyjmujemy (ostrożnie bo ramka jest krucha i może się załamać i straci właściwości rozporowe.
no wlaśnie a jak komuś pęknie ramka, orientuje się ktoś czy można tą ramkę dokupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknie jeśli wygniesz jej bok jak bumerang, swoją ramkę wyjmowałem 2 X jeśli sie boisz że cokolwiek się stanie z ramką przy zbyt mocnym podważaniu, możesz zawsze zdemontować cały tunel i od "lewej strony ją "spuścić" z zaczepów.

Plastiki zawsze jest lepiej demontować w ciepłe dni niźli chłodniejsze, więc wystaw samochód do słońca niech rozgrzeje wnętrze.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe bac sie nie boje bo juz po zabawie, pisalem w takim kontekscie ze ramka mi wlasnie pekla i niemam pomyslu jak ja naprawic:D moze ktos ma?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie ramka jest przytwierdzona do mieszka poprzez zgrzanie obu elementów, ETKA nie pokazuje ramki jako osobnego elementu. Wobec tego pozostaje raczej szukanie na szrocie lub Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie ramka jest przytwierdzona do mieszka poprzez zgrzanie obu elementów
a u mnie jest oryginalnie zszyta zszywkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam gałke od 3bg i nie wiem jak ją założyć w 3b:) tu mam nakładaną i zaciskaną a u siebie mam wkręcaną - ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności