Skocz do zawartości
marjanko

gałka zmiany biegów i wymiana mieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie jestem na forum od wczoraj. Też wziąłem się za wymianę mieszka. Wg mnie to są różne rozwiązania. Próbowałem odkręcać, podważać i nic. W moim przypadku gałka faktycznie odkręca się na normalnym gwincie. Po odkręceniu, żeby ściągnąć gałkę wystarczy ją dobrze chwycić i schodzi z tulejki pod mieszkiem bez problemu. Wszystko jest na wcisk. Pomiędzy gałką a tulejką jest dodatkowo plastykowy pierścień, pod który jest wciśnięty mieszek. Wszystko jest na prosty "klik" - wystarczy troszkę siły. Mieszek zakupiony z Allegro za 2 dyszki. Pasuje idealnie. Ciasny nieco ale za to leży stabilnie i nic nie odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś wymiary mieszka. Bardziej chodzi o długość bo stary wyrzuciłem a jak zakładam nowy to wydaje mi sie że jest bardzo długi, wręcz robi sie dziura. Wkładam ramke w mieszek do środka zaciągam gumke bo jest wszyta i mocuje to i robi się straszna dziura że skóra mieszka opada na sam dół.14159099_1081587121917214_324667161_n.jpg

14218541_1081587108583882_81124977_n.jpg

14182218_1081587085250551_837347170_n.jpg

14171871_1081587118583881_151550275_n.jpg

14159258_1081587075250552_212865291_n.jpg

Edytowane przez noidemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może będzie pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomyśl jak zdjąć to srebrne ustrojstwo z kija? 

180D8F1F-8AA7-4692-AC4F-4FE0F8E1E510.jpeg

 

edit: wystarczy odkręcić tą czarną śrubkę bardzo małym imbusem gwiazdkowym.

Edytowane przez skrxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zmieniał ktoś z Was tę opaskę na taką skręcaną na śrubokręt? Podpowiecie mi dokładnie jaką pasuję? Ostatnio zakupiłem coś takiego, lecz po ściśnięciu po prostu pękła :/ Zamontowałem starą opaskę lecz gałka pomimo ściśnięcia przesuwa się w lewo i prawo. Z góry dzięki za pomoc.

 Pozdrawiam.

https://allegro.pl/galka-biegow-mieszek-vw-audi-skoda-seat-opaska-i6029596278.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2018 o 14:19, lukaszop napisał:

Zamontowałem starą opaskę lecz gałka pomimo ściśnięcia przesuwa się w lewo i prawo

 

Dnia 12.09.2018 o 14:19, lukaszop napisał:

Podpowiecie mi dokładnie jaką pasuję?

Ściśnij mocniej lub idź z gałką do sklepu "żelaznego" i dopasuj, podejrzewam że podejdzie taka z zakresem 15-25mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Gałka zmiany biegów w moim Passacie jest już mocno wytarta. Chciałem ją wymienić jednak na Allegro nie znalazłem żadnej która by odpowiadała oryginałowi. 

Obecnie gałka jest obszyta GŁADKĄ skórą i moje pytanie brzmi, czy oryginalnie była taka montowana czy była to opcja wyposażenia dodatkowego? 
Pytam ze względu na to:  https://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-passat-b5-fl-oryginal-i4892717800.html 
Na zdjęciu gałka wygląda jak z plastiku, a niby oryginał. Zamienniki też wyglądają tandetnie. 

Czy ktoś z was wymieniał gałkę i/lub cały mieszek i ma coś do polecenia aby wyglądało to jak najbliżej oryginału? 

 

Pozdrawiam
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyrobił się mi lewarek ,z uwagi na to  iż  do mojego typu zestaw naprawczy a w zasadzie samo gniazdo to koszt 300zł , mam pytanie  czy będzie pasować cała kaseta z 18 t ale poliftowej wersji bo w tych już można naprawić i są dostępne zestawy naprawcze po 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Wiecie gdzie kupić gałkę do skrzyni 5 do paska 3bg? Kupiłem na allegro a tu zonk, oczywiście zakręcana a u mnie jest ta nakładana i na opaskę. I teraz nie mam pojęcia jak odróżnić oferty z tą gałką, która pasuje do mojego... 

Z tego co widzę, to te na zacisk szybciej do b6 można kupić, ale ja potrzebuję ze wstecznym w miejscu szóstego biegu. 

Edytowane przez maciejo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć ten plastikowy pierścień na gałce, który trzyma mieszek?

 

Od początku wszystko idzie szybko a na koniec taka pierdoła, jak na złość ?

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności