Skocz do zawartości
marjanko

gałka zmiany biegów i wymiana mieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Był już temat jak odkręcić gałkę , ale ja mam problem jak ze zdemontowanej gałki usunąć stary mieszek i założyć nowy.

Stary trzyma się na takim plastikowym pierścieniu , jak to rozmontować ?

Nie chcę połamać tych plastikowych elementów.

Czy może ktoś opisać nieinwazyjną procedurę wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mieszek trzyma się gałki na takim plastiku, ja tez miałem z tym problem, ale dałem rade :D

 

musisz pociągnąć dość mocno (na chama) to żeby to zeskoczyło, bo to jest na takim zatrzasku, ja to robiłem takim czymś jak kombinerki (tylko że ma odwrotne działanie, zamiast ściskać to rozszerza) i tym to ściągnąłem, możesz też to czymś podważyć... tylko wszystko z umiarem żebyś czegoś przypadkiem nie połamał :D

 

a i jeszcze jedno, zanim dorwałem tych "kombinerek" to próbowałem zdjąć to zębami - też jakiś sposób :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams napisał już wszysto o zdjęciu mieszka - musisz próbować w moim przypadku zeszło dość lekko :637:

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

Heh właśnie wczoraj wymieniałem mieszek, operacja trwała okoł pół godziny. Po tym jak już wykręcisz gałkę jest najgorszy moment, czyli oddzielenie gałki od skórki i trzeba to zrobić jak najbardziej siłowo, mi pomógł śrubokręt! Nie powinno pęknąć.

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę oczom jak można utrudnić sobie życie. Ja do całej operacji potzebowałem tylko nażyka do tapet. Jeżeli to takie skomplikowane to opisze to w punktach :

 

1. odkręcamy gałkę w lewą stronę i trzeba tutaj użyć męskiej siły

2. górna część mieszka jest osadzona na plasikowej tuleji, mocno ręką chwytamy energicznie zdecydowanym ruchem ciągniemy w dół bez używania jakichkolwiek narzędzi

3. dolna część mieszka jest osadzona na plistikowej ramce która jest osadzona metodą rozporową, podwarzamy palcem i wyjmujemy (ostrożnie bo ramka jest krucha i może się załamać i straci właściwości rozporowe.

4. wycinamy mieszek nożykiem do tapet w miejscach zgrzewu (oryginalny mieszej jest z tworzywa i jest zgrzewany do ramki)

5. zakładamy nowy mieszek w odwrotnej kolejności.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S. Jeżeli kolega będzie miał dalej problem niech pisze to zrobie foty jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to się nad tym napociłem i to ostro... wcale nie było tak przyjemnie jak to opisuje glizduś :P ale dałem rade :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to się nad tym napociłem i to ostro... wcale nie było tak przyjemnie jak to opisuje glizduś :P ale dałem rade :]

 

Trzebabyło wpierw zapytać Glizdy !!!! Mogę Ci pokazać na Zlocie jak to się robi w 1,5 minuty !!!! :610:

Wogóle jak ktoś ma ochotę, a nie chce się trudzić to mogę powymieniać kolegom na Zlocie w ramach czynu społecznego !! :629: :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyliście mnie , więc zabieram się do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pocieszyliście mnie , więc zabieram się do roboty

 

Jak coś nie będziesz umiał lub nie wiedział pisz !!! Chętnie pomogę i będę obserwował ten watek !!

Pozdrawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem stary mieszek , teraz problem jak założyć ten pierścień. Jest jakiś sposób ,by go nabić . U mnie wchodzi bardzo ciasno . Może skóra jest za gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna z galki oderwac to plastikowe kolko z narysowanymi biegami?, zaczalem je troche odginac od galki, ale nie wiem czy jest na klej czy na jakis zatrzask. Troche mi sie to wytarlo, a galka ok. :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak założyć ten pierścień.

 

O który pierścień Ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mozna z galki oderwac to plastikowe kolko z narysowanymi biegami?,

 

Matko Boska Ty tam nic nie odrywaj !!!!

Gałkę się wykręca w lewo !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień pod który wchodzi góra mieszka. Zaciskając skórę ,musi zaskoczyć na rancie tej rurki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak !! Będzie wchodzić ciasno ( posmaruj kremem do rąk ), ale tym się nie zrażaj, trochę siły z czuciem nie zaszkodzi :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Ja bardzo przepraszam że wchodze w słowo, ale niedawno wymieniałem skóre na taką którą kupiłem na allegro za 20 zł, i u mnie sie nie odkręca gałki tylko pod mieszkiem jest opaska zaciskowa a gałka wchodzi w taki wypust. Trzeba zerwać opaske zaciskowa (jest taka jednorazowego użytku) i główkapo prostu schodzi do góry. No chyba ze główka gałki jest dokręcana do tego plastiku a ten plastik dopiero nasadzany na pręt zmiany biegów. Czy coś źle zwuwazyłem? I jeszcze jedno czy zakładacie oryginalne mieszki czy równiez ktoś z was zakładał takiego skórkowego z allegro, ponieważ wydaje mi się że jest odrobine za gruby i nijak nie można założyć tego plastikowego pierścienia. Ja osobiście zamontowałem na opaske zaciskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała wymiana mieszka trwała 2 godziny. Z tym, że (tylko sie nie śmiejcie) ja sobie ten mieszek uszyłem. Po zdjęciu mieszka rozprułem go miejscach szycia i podklejenia. Następnie odrysowałem od niego formę, wyciąłem i tylko sąsiad krawiec mi przeszył. Mieszek zrobiłem z "dermoszpanki" bardzo podobnej do skóry. A na tulejkę naciągnąłem go smarując wcześniej kremem (tak jak Glizda). Ogólnie wygląda super i myśle, że jest lepszy od tych z allegro. Jak lubicie sie bawić to polecam samemu to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie sie nie odkręca gałki tylko pod mieszkiem jest opaska zaciskowa a gałka wchodzi w taki wypust.

 

Mogę Ciebie zapewnić że już czyjeś łapki tam grasowały. Oryginalnie nie ma tam żadnej opaski zaciskowej, poprostu ktoś poszedł na łatwiznę bo być może właśnie ta tuleja mu nie wchodziła. Oryginalny mieszek jest s tworzywa typu skaj parę razy cieńszego niż skórzany z Allegro. Jest ciężko założyć tuleje, ale da się to zrobić na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności