Skocz do zawartości
Charakterek

Mały detal, a cieszy II

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamontowaniu lampki wewnętrznej z oświetleniem ambiente czas na kolejny gadżet, który nie jest niezbędny, a jedynie poprawia dobre samopoczucie właściciela samochodu. Ponieważ ogólnie lampy w Passacie i z przodu i z tyłu podobają mi się, to wziąłem się za kierunkowskazy boczne. Zakupiłem na Allegro http://www.allegro.pl/sklep/5826790_tuning_studio_pl kierunki boczne do Passata B5 firmy In Pro. Przyszły i na pierwszy rzut oka wykonanie ich jest bardzo dokładne. Wyglądają całkiem ładnie. No to zabieramy się do wymiany. Wymiana obu zajmuje około 15 min i jest sprawą banalną.

 

Będziemy potrzebować płaskiego wkrętaka, kombinerek, zapalniczki i ewentualnie lutownicy z cyną. Kawałek taśmy izolacyjnej nie zaszkodzi.

 

Na początek musimy wyjąć stare kierunki. Wyjmuje się je banalnie. Przyjrzyj się jak one wyglądają po wyjęciu:

 

lampy00an4.th.jpg

 

Interesuje nas sprężynka (strzałka czerwona. Strzałka zielona to kierunek w którym lampka się przesuwa a strzałka niebieska miejsce podważenia wkrętakiem.

 

Zatem podchodzimy do autka i patrzymy w którym kierunku lampka przesuwa się dość swobodnie, a w którym ani drgnie. Gdy wiemy, to podważamy lampkę wkrętakiem i wydłubujemy ją (foto 02 wkrętak zaznaczyłem na niebiesko, musimy wkrętakiem delikatnie przesunąć lampkę w kierunku zielonej strzałki. Róbmy to delikatnie, by nie porysować lakieru!

 

lampy01et6.th.jpg

 

Teraz operacja na żywym organiźmie. Ja przed zamontowaniem lampki zacynowałem ich końcówki (choć producent o takim czymś nie mówi, ale ja zawsze jak coś mam zamontować na powietrzu, to uprzednio końcówki kabli cynuję). Potem rzecz drastyczna - odcinamy istniejące lampki. Ja odciąłem je tak, że przy lampkach zostało ok 1 cm kabla. Następnie odizolowałem kable wychodzące z samochodu i zacynowałem je. Tu uwaga, gdyż trzeba bardzo uważać, by kabel nie wpadł do środka. Teraz to już banał. Jak mamy nie skopaną instalację w samochodzie, to kabel czerwony lampki łączymy z zielonym w samochodzie i kabel czarny - z brązowym. Gdy nie jesteśmy pewni - włączmy światła awaryjne i sprawdzamy przy jakim połączeniu kierunek świeci. Bowiem po następnym kroku nie ma odwrotu. Nakładamy na kabelki łączniki z izolacją termokurczliwą i ściskamy je dość mocno kombinerkami, tak, by druty połączyły się w sposób pewny. Potem zapalniczka i opalamy koszulkę, która nam się pieknie kurczy na przewodach i łączniku. Jeśli uszkodziliśmy koszulkę termokurczliwą, to po opaleniu izolujemy ją taśmą izolacyjną. Po tym etapie całość wygląda tak:

 

lampy02ti3.th.jpg

 

Następnie wpychamy kabelki i zakładamy lampkę. Ja u siebie założyłem ją tak, że ząbki trzymające mam od strony drzwi, a elementy sprężynijące od strony świarteł. I tak mam w obu przypadkach. Lampy montujemy tak, że najpierw zakładamy lampę od strony ząbków (wkładamy je w otwór), a potem wciskamy zatrzask. Montuje się to pewnie i szybko. A na koniec cieszymy się z takich oto kierunków:

 

lampy03my5.th.jpg

 

lampy04yh5.th.jpg

 

I jak wspominałem na początku - niczemu to nie służy, a jedynie poprawia moje dobre samopoczucie.

 

Lampy mają homologację i są dopuszczone do używania w ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Bardzo ladne pomysle nad takimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem będzie założenie tego cuda:

 

diademjp4.th.jpg

 

Prawdopodobnie jutro na tył, a z przodem się wstrzymam, aż przylezą philips blue vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnym krokiem będzie założenie tego cuda:

Prawdopodobnie jutro na tył, a z przodem się wstrzymam, aż przylezą philips blue vision

 

 

A co to takiego?

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to takiego?

pozdrawiam

Piotr

 

Są to żarówki do kierunkowskazów Osram Diadem. Po założeniu dają bardzo ciekawy efekt w przypadku przezroczystych kloszy kierunkowskazów. Zniknie drażniący widok jajka sadzonego. Jutro jak dobrze pójdzie podziele się fotkami tyłu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Czekam na foto z tymi diademami na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę będę zakładał, już przyszły philipsy BlueVision, więc pójdzie za jednym zamachem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sobotę będę zakładał, już przyszły philipsy BlueVision, więc pójdzie za jednym zamachem :)

Masz na myśli H7 w światła mijania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 na drogowe. I tylko dla tzw ładnego wygladu - mam bixenony i co mi w drogowych siedzi - to mi to lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H7 na drogowe. I tylko dla tzw ładnego wygladu - mam bixenony i co mi w drogowych siedzi - to mi to lata :)

Esteta. :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Esteta. :D

Pozdrawiam.

 

Oj tak

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo :)

 

Zamontowałem na razie na tył, bo z tyłu szybciej to idzie.

 

Jak to wygląda na pomarańczowo - każdy wie, bo codzień to widzi. Natomiast po zainstalowaniu Diademów - miooodzio...

 

03lh7.th.jpg

 

04cx6.th.jpg

 

Mnie się bardzo podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Ladnie by wygladalo w moim niebieskim pasiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajne te "diademy" w kierunki z tyłu. Też mnie na takie nachodzi. A z przodu też zmieniałeś żarówki w kierunkach na diademy???

No i podstawowe pytanie, to czy z przodu żarówki w kierunki przychodzą takie same jak z tyłu czy inne???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem na razie na tył, bo z tyłu szybciej to idzie.

 

Jak to wygląda na pomarańczowo - każdy wie, bo codzień to widzi. Natomiast po zainstalowaniu Diademów - miooodzio.

 

 

 

Mnie się bardzo podoba.

 

Ile dales za te zarowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/search.php?string=diadem+osram&category=4140&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&from_showcat=1&country=1&order=p

 

Żarówki nie są tanie, niestety, przy kupowaniu należy zwrócić uwagę, by miały niesymetryczne kołki.

 

Przodu dziś nie zrobiłem, bo się kapkę pogmatwały sprawy - przód czeka na lepsze czasy czyli na za tydzień. Jednak nie pokażę, jak to wygląda w standardowych lampach z tej prostej przyczyny, że mam xenonki z przodu i tylko takie lampy pokażę. Ale jak widać - niezły efekt jest...

 

Edit:

 

Na przodzie i na tyle w B5 FL są takie same żarówki - czy to w reflektorach standardowych, czy w bixenonie.

 

diadem01tl4.th.jpg

 

A tu już założone blue vision oraz osram diadem. Prawdę powiedziaszy spodziewałem się, że to blue vision będzie bardziej blue niż yellow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie postojóweczki z philips blue vision swieca centralnie na biało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tego na forum ale gdyby była nazwa tematu w stylu: Boczne Kierunki - Led Clear :D hehe to nie musial bym zakładać nowego tematu :D Fajnie że ktoś wytłumaczył jak je w prosty sposób zmienić :D mam zamiar bo w moim mam pomarańczowe ? co powiecie o tych ? po 10 zł sztuka ?

 

http://allegro.pl/item973068249_kierunkowskaz_migacz_vw_passat_b5_golf_4_iv_seat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o tych ? po 10 zł sztuka ?
mam cos podobnego i jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności