Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile mogę wołać za dymione przednie lampy do 3b ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile mogę wołać za dymione przednie lampy do 3b ?

 

Soczewki czy zwykłe ori pryśnięte na czarno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe ori pomalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe ori pomalowane.

 

50 / 60 zł za szt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem ostatnio stłuczkę (nie z mojej winy) w wyniku której straciłem między innymi reflektory. Są do wymiany. Pomyślałem, że to dobra okazja do dodania mojej B5 trochę pazura poprzez wstawienie niefabrycznych reflektorów. Myślę o ringach z soczewkami, na końcu podam linki i zdjęcie auta do którego chcemy to wpasować.

I teraz mam pytanie, czy wyjaśnicie Panowie parę moich wątpliwości?

Fabryczne reflektory miałem czyściutkie i bardzo dobrze świeciły, nawet kolega który też ma b5 był pod wrażeniem. Czy kupując inne nie stracę na tym? Jak każdemu z nas zależy mi przede wszystkim na dobrze oświetlonej drodze. Czy soczewka będzie świecić równie dobrze, co standardowy halogen? Odnośnie samych ringów, czy będą świecić na żółto, czy na biało? Wolałbym biały odcień. Oraz czy będą świecić razem ze światłami mijania, czy wówczas tylko soczewka zaświeci? To samo pytanie mam do samych lamp, zaświecą na żółto, czy na biało? Czy może zależy to od zastosowanych żarówek?

Liczę też na Wasze opinie odnośnie samego wyglądu takich lamp w pasku, zdjęcia swoich aut, kolegów czy innych, jak to wygląda, bo na necie ciężko znaleźć coś przejrzystego. Oczywiście pamiętam, że to rzecz gustu. Jesli ewentualnie macie lepsze pomysły też chętnie zapoznam się z nimi. Budżet to około 600zł.

Ostatnie pytanie, czy końcówki kabli bez problemu będą pasować do Comfortline 2.3 v5 z 99r?

Sorry za długi post pełen pytań, niestety autorzy aukcji wrzucają standardowe zdjęcie od producenta nie pokazując jak naprawdę to wygląda plus lakoniczną informację, powtarzającą się w każdej aukcji kropka w kropkę.

 

http://allegro.pl/lampy-przednie-reflektory-vw-passat-b5-soczewki-i5720766238.html

http://allegro.pl/lampy-reflektory-vw-passat-b5-96-00-ringi-chrome-i6051938470.html

http://allegro.pl/lampy-reflektory-vw-passat-b5-96-00-ringi-chrom-fk-i5891598737.html

 

Najbardziej podoba mi się drugie i trzecie, choć mam duże obiekcje do reflektora zespolonego z migaczem.

Zainteresowany to:

11f66405afef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te z pierwszego linku i jestem zadowolony. Żarówki Night Breaker'y i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł , po pierwsze jeśli u siebie w Passacie miałeś ori halogeny w lampach , to montując lampę z soczewką automatycznie pozbawiasz się halogenów . Żadne z tych lamp ich nie posiadają , chyba że zamiennik na wzór takich jak miałeś do tej pory .

Co do świecenia ringów , ringi robią za światła postojowe , więc nawet jak będzie świecić soczewka , to ring też będzie się palił .

Co do jakości świecenia wszystko zależy jaką zastosujesz żarówkę , na Twoim miejscu włożył bym zwykły zestaw HID w soczewkę o barwie 4300K i byłbyś na pewno zadowolony . No i jeśli chodzi o podłączenie , to wystarczy stare lampy odpiąć i wpiąć nowe , nic w instalacji nie zmieniasz .

Co do wyboru lamp , to wiadomo ostatnie zdanie należy do Ciebie . Miałem lampy z pierwszego linku , i to 2komplety i z ani jednego ani drugiego nie byłem zadowolony , świeciły lipnie i ciężko było je ustawić . Teraz mam takie same jak w linku pierwszym , tylko w wersji BLACK i te świecą już na prawdę bardzo dobrze , i nie było problemu z ustawieniem ich .

W drugim passacie mam założone takie lampy jak z linku ostatniego ale też w wersji czarnej i również jestem zadowolony z światła które dają .

 

04485642591758170780_thumb.jpg12497137838221613600_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne (p)odpowiedzi. Szkoda, że tylko dwie, ale sprawa jest pilna i nie jest to dobrowolna, hobbystyczna wymiana to i czekać nie mogę. Bardzo pomocne były też zdjęcia.

Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy miałem ori halogeny. Jeśli tak, to czy poza samym faktem odłożenia halogenów tracę w praktyce z punktu użytkowego? Czy po zmroku zobaczę mniej? Poza tym sądziłem, że soczewka w angel eyesach obsługuje światła mijania.

Zanim tu napisałem oczywiście poczytałem to, co inni wczesniej pisali i natknąłem się na Twoją informację Wojtas o tym, że czarne świecą lepiej od chromowanych. Zmartwiło mnie to, bo czarnych nie biorę pod uwagę z tego względu, że lakier mam czarny i wtedy lampy stają się jakby niewidoczne, a auto czegoś brakuje. Drugi powód wyboru chromu to tylne światła też w tym odcieniu, które już były zamontowane w chwili kupna. Na dole wrzucam zdjęcie jak to wygląda.

Dziś na żywo widziałem w pasku lampy, o których pisał Gegas. Potwierdzam, że prezentowały się super. Ale wrażenie pewnie spontęgowane było ogólnym lookiem tego paska, bo widać ktoś ładnie go podkręca wizualnie (srebrno mleczny kombi, gleba, duże piękne felgi wystające poza obrys auta, z tyłu światła od bfl i ringi na zegarach).

Dzięki jeszcze raz za wszystko! Zdecydowałem się angel eyes w chromie. Byli tu tacy co obiecywali za pomoc zdjęcia, a po instalacji znikali bez zdjęć, to ja nie obiecywałem, lecz fotkę na pewno wrzucę. Może komuś kiedyś to pomoże.

 

Pozdrawiam!

 

c7876b828c5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w swoim lampy z ringami, i jestem bardzo zadowolony, świecą dużo lepiej niż oryginalne. I długie i krótkie światła są na żarówke H7. Wrzucam zdjecie mojego (32HH) jak wygląda i podobnego znalezionego na necie ale na ciemnych lampach, natomiast miałem wczesniej jeszcze jednego paska na takich samych tylko jasnych i ostało mi sie jedno zdjecie, kolor świecenia możesz bez problemu zmienić, ;)12899873_471328279730440_318435778_n.jpg

12642486_1636508709945675_6961911150732395716_n.jpg

dasda.jpg

12884465_471324213064180_733128935_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/\/\/\ Dzięki za fotki.

Zdecydowałem się na dzielone z kierunkiem angel eyesy. Dopiero dziś widziałem mocno wstępny efekt, ale zbyt wstępny, by mieć na ich temat opinię. Dlaczego? Poniżej wrzucam fotkę jak obiecałem, z odpowiedzią. W przyszłym tygodniu, gdy autko wróci do mnie podzielę się ostatecznym widokiem z forum :-) Na początek wrzucono w reflektory standardowe żarówki i miałem okazję zobaczyć ringi w akcji. Odcień światła był ciemno żółty. To chyba nie jest ten efekt, o który mi chodziło, dlatego pewnie będę zmieniać na coś bliższe białemu światłu. Czy możecie polecić coś konkretnego w tej kwestii lub dodać opinię o Night Breakerach wspomnianych tu przez Gegasa?

 

54d9af104633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie czystego białego światla żarówkami jest nie możliwe zawsze w świetle dziennym będzie żółty odcień.

Alternatywą dla kogos kto nie chce hida zostają ledy ale jest to droga zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy czy lampy ze światłami przeciwmgielnymi będą pasować do b5 co nie miała wcześniej lamp ze światłami przeciwmgielnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będą pasowały, ja u siebie nie miałem przeciwmgielnych, założyłem inne lampy (są żarówki h4(mijania i przeciwmgielne) h7(drogowe)). Kostka pasuje bez przeróbek, ale brakuje wiązki do zasilenia przeciwmgielnych, trzeba dorobić własną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to już pierwszy post na forum i chciałbym was poprosić o pomoc w sprawie wymiany świateł w moim passku b5 2000r ATJ 115km. Posiadam stare klosze i Januszek stwierdził, że wolałby przejść drugą młodość. Chcę wymienić przód i tył. Tylne lampy od liftu (link do aukcja) pasują bez problemu? Jeszcze w grę wchodzą takie. Kwestia tylko przełożenia czy więcej zachodu?

 

Za to chciałem poradzić się w kwestii przednich. Interesują mnie reflektory z tej aukcji - i nie wiem czy mam coś jeszcze do nich dokupić? Czy wystarczy zamówiony zestaw z allegro. Żarówki H7 będę wymieniał na mocne białe (miałem night braker i byłem bardzo zadowolony w poprzednim aucie). Druga sprawa czy "ringi" zapalają się z automatu przy uruchomieniu silnika czy muszę zapalać mijania do ich działania? Chodzi mi o oszczędność żarówek w sezonie letnim kiedy jest jasno i nie trzeba się wspomagać mijania i mogły by palić same ringi.

 

Podejrzewam, że przesiadka na takie soczewkowe reflektory pozwoli mi uzyskać mocniejsze i lepszej jakości światło niż z aktualnych starych kloszy, a to główny cel wymiany. Aspekt wizualny jest dodatkowym :) Dzięki z góry za pomoc!

Edytowane przez ensso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne lampy od liftu (link do aukcja) pasują bez problemu?

 

Żeby je założyć do przed lifta , musisz zmienić piny w kostce , wszystko jest opisane na forum . No i mocowane są te lampy na 4 śrubki a u nas lampa trzyma się na 3-ech . Dwie śruby pasują idealnie , następne dwie trzeba skręcić na blaszki , również opis jest na forum .

 

Tu masz wszystko fajnie opisane i dokładne zdjęcia :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/143507-vwtdi90-USA-Bi-xenon/page20

 

Post #385

 

 

Jeszcze w grę wchodzą takie.

 

Te podejdą bez żadnych przeróbek . Wyjmujesz stare , wkładasz te i będą działać .

 

 

Interesują mnie reflektory z tej aukcji - i nie wiem czy mam coś jeszcze do nich dokupić? Czy wystarczy zamówiony zestaw z allegro.

 

Nic nie musisz dokupować , zamawiasz , wyjmujesz stare , przekładasz tylko silniczek od regulacji lamp , podpinasz 2 kostki i działa wszystko .

 

 

Druga sprawa czy "ringi" zapalają się z automatu przy uruchomieniu silnika czy muszę zapalać mijania do ich działania?

 

Ringi robią za postój , czyli zapalą się dopiero jak włączysz światła postojowe . Jak włączysz mijania to ringi będą nadal świecić .

Edytowane przez WojtasTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WojtasTDI - dzięki za zwrotkę. Odnośnie tylnych wszystko mam jasne. Odnośnie przednich trochę mniej bo ringi dają tylko wygląd w takim razie :( a już myślałem, że mogą być traktowane jako światła do jazdy dziennej (bez uruchamiania H7 gdy jest jasno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@WojtasTDI - dzięki za zwrotkę. Odnośnie tylnych wszystko mam jasne. Odnośnie przednich trochę mniej bo ringi dają tylko wygląd w takim razie a już myślałem, że mogą być traktowane jako światła do jazdy dziennej (bez uruchamiania H7 gdy jest jasno).

 

Kolega z Koszalina widać :)

Dodam od siebie ,że kupować tylko ori lampy miałem podróbki Depo i parowały mi z tyłu kupiłem ori i mam spokój zapraszam do mojego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie, p;olecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8b084b308d768dd50af2c14e43d1a92a.jpgc6ec44579be45853828898f42f653036.jpg

 

Dzisiaj spotkałem coś takiego. Lampy ze światłami dziennymi.

Może wiecie gdzie to można dostać?

U siebie mam dzienne zamontowane w kratkach obok przeciwmgielnych i nieciekawie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby u Mapeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności