Skocz do zawartości
Gość Zapa

Passat 3C - jakie felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zapa

Witam!

Szukam felg do mojego Passacika B6.Narazie mam standardowe 16 które za bardzo mi się nie podobają... a muszę je zmienić bo jedna uległa uszkodzeniu (nie da się naprawić)

Rozmiar 17" a cena to mniej niż 2 tysiące(może być bez opon)

 

Teraz mam takie:

7db0bc5afb507fc2m.jpg

 

A myślę o takich:

4076db7e71edb1c5m.jpg b4e735e28f39162am.jpg

 

Co Wy na to? Może jakieś inne propozycje?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie pasuja imo a 2 to juz tak oklepane sa ze wymiotowac mi sie chce jak je widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te standardowe nie sa takie straszne.

A jak cos to te z szerokimi ramionami. Nie musza byc polerowane.

 

A tak z ciekawosci to on mocno byl trzasniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa
A tak z ciekawosci to on mocno byl trzasniety?

 

 

To nie jest zdjęcie mojego Paska tylko kolegi... mój jest ciemno-brązowy. a co z tym jest nie tak? Nie był bity. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa

Ale niestety ja szukam kół do 2 tysięcy... a te są trochę droższe :) Nie chcę oryginalnych bo mi się nie podobają.... a profil ma być 45 bo to jest samochód do jazdy na codzień i nic chę planować każdej trasy z uwzględnieniem dziur i krawężników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale niestety ja szukam kół do 2 tysięcy... a te są trochę droższe :) Nie chcę oryginalnych bo mi się nie podobają.... a profil ma być 45 bo to jest samochód do jazdy na codzień i nic chę planować każdej trasy z uwzględnieniem dziur i krawężników :)

tak jak ci napisałem17 i 18 mogą mieć profil 45,a cena?musisz szukać,dokup felgę i sprzedaj swoje 16 i bedziesz miał kasę na większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa
tak jak ci napisałem17 i 18 mogą mieć profil 45,a cena?musisz szukać,dokup felgę i sprzedaj swoje 16 i bedziesz miał kasę na większe...

 

Tu nie chodzi o brak siana... felge i tak dokupię bo zostaną na zimę. A większych i tak nie chcę :) 17 mi na razie styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie te są ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko, które mnie strasznie dręczy. Mianowicie w swoim aucie mam felgi o rozmiarze 16'' i chciałbym zmienić na rozmiar większe i tu pytanie do Was. Z racji, że dużo podróżuje i ciągle odbywam jakieś długie trasy (czasami ciężko obciążonym autem) chciałbym się dowiedzieć jak zmiana rozmiaru felg wpłynie na komfort jazdy, spalanie, zachowanie auta podczas jazdy i czy warto zmieniać w przypadku gdy tak dużo jeżdżę ?? Podajcie też pełną specyfikacje opon do takich felg. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam pytanko, które mnie strasznie dręczy. Mianowicie w swoim aucie mam felgi o rozmiarze 16'' i chciałbym zmienić na rozmiar większe i tu pytanie do Was. Z racji, że dużo podróżuje i ciągle odbywam jakieś długie trasy (czasami ciężko obciążonym autem) chciałbym się dowiedzieć jak zmiana rozmiaru felg wpłynie na komfort jazdy, spalanie, zachowanie auta podczas jazdy i czy warto zmieniać w przypadku gdy tak dużo jeżdżę ?? Podajcie też pełną specyfikacje opon do takich felg. Z góry wielkie dzięki.

jeśli masz 105KM to rozmiary możesz założyć następujące 225/45/17,235/45/17,225/40/18,235/40/18 szersze opony są stosowanebardziej w wersjach 140KM i wyżej ale to nie ma znaczenie,ważne że przy małej mocy nie było za dużych spadków osiągów i wzrostu spalania,jeśli dużo podróżujesz to wrzuć 225/45/17 komfort trochę spadnie ale coś za coś jeśli chcesz zmienić na coś większego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a profil ma być 45 bo to jest samochód do jazdy na codzień i nic chę planować każdej trasy z uwzględnieniem dziur i krawężników

Jeśli tak podchodzisz do sprawy to lepiej zostań przy balonach na 16. Ja osobiście pomykam na 18 i żadnych problemów z "planowaniem trasy" nie mam, ważny jest tylko rozsądek i umiarkowanie w jedzeniu i piciu :) A tak na boku i dla porównania dodam że komfort jazdy mam teraz lepszy niż w B5 na 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 17 kupowac to daj sobie spokoj,szkoda pieniedzy i tak zadnego efektu nie bedzie....lepiej cos innego kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak podchodzisz do sprawy to lepiej zostań przy balonach na 16. Ja osobiście pomykam na 18 i żadnych problemów z "planowaniem trasy" nie mam, ważny jest tylko rozsądek i umiarkowanie w jedzeniu i piciu A tak na boku i dla porównania dodam że komfort jazdy mam teraz lepszy niż w B5 na 17

Nie musi przecież indywidualnie podchodzić do trasy. Rozwaga przy późniejszych porach dnia i jedziesz przed siebie-ja ściąłem sobie zakręt za mocno, później pojawił się znikąd wysoki krawężnik i aż poczułem w plecach, ale felga mocna, to i tylko troche pozadzierana :)
jak masz 17 kupowac to daj sobie spokoj,szkoda pieniedzy i tak zadnego efektu nie bedzie....lepiej cos innego kupic.
Nie każdy musi być taki twardy, jak Ty, że odrazu kupuje 19". Takie uwagi, to raczej mu nic nie pomogą, a chwalić się możesz w innym wątku :]

17" jest jak najbardziej ok, bo opona i felga szersza, więc lepsze opanowanie samochodu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam pytanko, które mnie strasznie dręczy. Mianowicie w swoim aucie mam felgi o rozmiarze 16'' i chciałbym zmienić na rozmiar większe i tu pytanie do Was. Z racji, że dużo podróżuje i ciągle odbywam jakieś długie trasy (czasami ciężko obciążonym autem) chciałbym się dowiedzieć jak zmiana rozmiaru felg wpłynie na komfort jazdy, spalanie, zachowanie auta podczas jazdy i czy warto zmieniać w przypadku gdy tak dużo jeżdżę ?? Podajcie też pełną specyfikacje opon do takich felg. Z góry wielkie dzięki.

 

napewno będzie twardziej trochę, ale dalej komfortowo, różnicy w spalaniu nie odczujesz, nie jest to niewiadomo ile cali z niewiadadomo jak szeroką oponą, zachowanie auta podczas jazdy -napewno będzie bardziej stabilnie trzymać się drogi, a co do obciążenia to nie będzie problemów przecież zakąłdasz na to inną oponę (niższą) zatem rozmiar faktyczny całego koła się nie zmieni. Czy warto? To już zależy od Ciebie....

A swoją drogą dużo tzn ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info. Czyli Ty też uważasz, że konfiguracja 225/45/17 jak podał wcześniej pawelb6 będzie ok ?? Robię ponad 2 tys km w miesiącu. Wiem, że niby 1 rozmiar wyżej to nie duża różnica ale warto zawsze zapytać kogoś kto będzie wiedział więcej ode mnie, w końcu od tego jest forum :) Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności