Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie rns510 z usa na eu pogorszyła się jakość kamerki cofania i pojawił się błąd 01317 sterownik w zestawie wskaźników (j285) w kamerce

Ktoś może wie o co chodzi ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy kompletna wiązka z modułem i kamerą z Passata B7 kombi będzie pasować do Passata B6 kombi rocznik 2010 (fabrycznie białe zegary)
dodam że mój Passat b6 jest golasem jeżeli chodzi o parktronik i czujniki.
a noszę się z zakupem radia RNS510 z dyskiem ssd z roku 2017 + ten zestaw z b7 aby odpalić kamerę.
moduł: 3c8 907 441

foto.jpg

Edytowane przez Lookapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować. Też właśnie zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu, ale przeraża mnie konieczność przełożenia wiązki klapy.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinna być wiązka z dwiema dużymi wtyczkami. W tym temacie jest więcej informacji:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2019 o 19:10, emilus100 napisał:

Będzie pasować. Też właśnie zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu, ale przeraża mnie konieczność przełożenia wiązki klapy.

A po co przekładać wiązkę klapy? Przeciągasz jedynie wtyczkę z dwoma kabelkami plus przewód okrągły moduł-kamera. Po za tym jest tu temat gdzie prawie wszystko jest opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sylmicha napisał:

A po co przekładać wiązkę klapy? Przeciągasz jedynie wtyczkę z dwoma kabelkami plus przewód okrągły moduł-kamera. Po za tym jest tu temat gdzie prawie wszystko jest opisane. 

Teoretycznie sprawa podłączenia jest prosta:

1. od kamery do radia jest kabel sygnałowy

2. Kabel 2pin do zasilania kamer

3. Wiązka od modułu do radia

a moje pytania są takie. 

Czym różni się wersja low i High?

czy low to podłączenie bez modułu ? A high z modułem i wówczas widzę linie skręcania na tej samej kamerze? Bo z tego co mi się wydaje linie nakładane są na obraz które generuje moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lookapl napisał:

 

Czym różni się wersja low i High?

czy low to podłączenie bez modułu ? A high z modułem i wówczas widzę linie skręcania na tej samej kamerze? Bo z tego co mi się wydaje linie nakładane są na obraz które generuje moduł?

Dokładnie tak. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sylmicha napisał:

A po co przekładać wiązkę klapy? Przeciągasz jedynie wtyczkę z dwoma kabelkami plus przewód okrągły moduł-kamera. Po za tym jest tu temat gdzie prawie wszystko jest opisane. 

A skąd wziąć sam przewód sygnałowy i zasilania kamery? Na tej stronie Kufatec jedynie widziałem, ale cenowo mi nie pasuje. Chyba, że samemu zrobić wiązki. Dlatego chciałem całą wiązkę klapy już odpowiednią przełożyć bez rzeźby.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie skompletowałem cały potrzebny sprzęt.
wiązka + moduł + kamera + styropian + nakrętki + radio RNS510 czekam na kuriera :)
jak przyjdzie i zamontuję postaram się zrobić szybki manual a jak się uda to video-recenzją na yt.be

Edytowane przez Lookapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/29/2019 at 3:15 PM, emilus100 said:

A skąd wziąć sam przewód sygnałowy i zasilania kamery? 

Poszukaj u majfrendów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bart.b napisał:

Poszukaj u majfrendów.

 

ja kupiłem u tego sprzedawcy

https://allegro.pl/uzytkownik/vagsystems_com/czujniki-i-kamery-cofania-kamery-cofania-253562?order=m&bmatch=baseline-var-cl-n-dict-sort-sqm-aut-1-2-0313

ale najlepiej zadzwonić do nich maja dużą wiedzę odnośnie kamer modułów itp.
moduły do passata b6 które łatwo się programuje to 3c0

do b6 tez pasują 3c9 (fabrycznie w b7) ale czasami trzeba zmieniać bramki czy porty (nie zawsze) żeby pasowały do b6.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera zamontowana aktywowana i działa linie skręcają. 
nie zrobiłem filmiku bo zajęło mi to 10 godzin pocięte palce i trochę nerwów i już nie miałem zdrowia do nagrywania.
jakby miał to robić drugi raz to spokojnie w 3-4 godziny da się to zrobić samemu. 

Trudności jakie napotkałem i nie pisał lub nie  wyjaśnił je Wojas to wypięcie wiązki z klapy. nie da się niczym przepchać  kabelków z wtyczkami ponieważ jest za mała średnica otworu w gumie przez które przechodzą kable. 
Żeby wypiąć peszel potrzebny jest długi płaski śrubokręt (10-15cm) i na czuja próbować wcisnąć zatrzaski (od środka bagażnika) najpierw z jednej później z drugiej strony tak aby nie zatrzasnął się ten wypięty.

Kabel sygnałowy da się rozebrać tak że z łatwością da się przepchać natomiast od zasilania trzeb już przeciąć i zlutować nie da się go przepchnąć po prostu jest za gruba wtyczka. 

nakrętka plastikowa o której pisze Wojas ma nr 441 863 987 A (nazwa w etce to przycisk)
moduły które pasują do B6 to 3c0  907 441 i konfiguruje się je bez problemu z B7 trochę więcej zabawy. 

Sama aktywacja modułu bardzo prosta u mnie był dodany hak w module o który pisał wojas i musiałem zmienić tylko jedną cyferkę i wszystko zaczęło działać bez problemu. 

Podsumowując rozbierania jest dużo i najlepiej mieć pudełeczka na śrubki  2 w bagażniku  1 na tylnej klapie i 2 w kokpicie na te od radia i na te od schowka. 

Przydadzą się też opaski zaciskowe (trytki)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do radia rcd 510 podejdzie kamera cofania i da radę ja obsłużyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od modelu. Trzeba wyciągnąć radio i sprawdzić czy masz z tyłu gniazdo kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałbym wymienić swoje oryginalne radio RCD300 na radyjko z nawigacją oraz dołożyć do tego wszystkiego kamerę cofania. czy poza radiem i całym osprzętem do kamery i do GPS będzie potrzebne coś jeszcze, jakieś moduły czy coś w tym stylu?
Zastanawiam się nad radyjkiem na androidzie a kamerą w ramce tablicy rejestracyjnej czy to będzie dobry wybór?
Może zaproponujecie mi jakiś sprzęt którego wy używacie i jesteście zadowoleni?
Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukasz2104 napisał:

Zastanawiam się nad radyjkiem na androidzie

O takim rozwiązaniu poczytasz w poniższym temacie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, poczytałem i wnioskuje że zaryzykowałbym RNS 510 myślisz że to będzie dobry wybór? 

Przy zakupie takiej stacji multimedialnej muszę dokupować jakieś dodatkowe moduły czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały off-topic.

Czy ktoś wie jak zakodować prędkość wyłączania się kamery?

Mam taką przypadłość, że jak cofam troszkę szybciej (~20km/g) to obraz znika.

Radio RNS510

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2020 o 17:46, mark_werner napisał:

że jak cofam troszkę szybciej (~20km/g) to obraz znika.

a kamerę masz fabryczną (high-end) czy low-end? Czy czujniki parkowania też Ci się wyłączają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2018 o 19:57, nTomek napisał:

Masz tu przykład OPS (Optical Parking System) w połączeniu z widokiem z kamery cofania:

obraz.png.ef9eed83b89ae34b6960bbd8423268e6.png

 

Wersja z modułem wyświetla dynamiczne linie trajektorii - zależnie od kąta skręcenia kierownicy. Umożliwia także podłączenie modułu DVB-T.

Witam, mam pytanie czy ktoś wie jak zmienić kodowanie żeby wyświetlało mi obraz z kamery i czujników jak na zdjęciu wyżej? do tej pory mam jedynie możliwość wyboru albo kamera albo czujniki, radio rns 315, zestaw fabrycznie zamontowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności