Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny w swoim rodzaju - czyli produkcja własna ;) Chodzi o to, że klasyczny przekaźnik potrzebuje kilku...set miliamper prądu żeby wysterować cewkę i przełączyć styki. Kontrolka PDC jest sterowana z "wiotkiego" wyjścia więc nie da się tam podłączyć prądożernego przekaźnika.

Myślę, że moduł tego typu powinien zadziałać - 1 kanałowy - 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Na wstępie przepraszam za mój laicyzm w tej kwestii bo elektryk ze mnie słaby, ale piszę ten temat bo jesteście moją ostatnią deską ratunku.
A więc tak... Jakiś czas temu zakupiłem sobie kamerę cofania na ebay.de do mojego passata.
Wszystko ładnie pięknie, mój znajomy z pracy (mechanik) wziął się za to, montował podobne radio u kolegi i
wszystko się udało więc myślałem że u mnie to tylko formalność. No ale jednak nie...
Wszystko zamontowane ale po włączeniu silnika mam zakłócenia. Wyczytałem gdzieniegdzie że nie wystarczy podłączyć 
kamerki tylko pod wsteczne światło, ale należy podłączyć ją gdzieś pod maską pod czujnik cofania...
Kompletnie nie orientuje się gdzie to się znajduje i jak to zrobić. Więc może coś doradzicie co w mojej sytuacji zrobić?

Dla ułatwienia dołączam wideo do tematu:

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie można wziąć ze świateł cofania lecz trzeba je przekazać za pomocą zwykłego przekaźnika za kilka złotych. Zasilanie na przekaźnik i dopiero z niego na kamerkę, miałem ten sam problem i po zastosowaniu przekaźnika jest OK. Było o tym pisane na forum, poszukaj jeżeli moje info nie jest wystarczające. 

Cytuj

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chciałbym kupić kamerę cofania w tablicy rej lub klamca otwierania bagaznika. 

Najważniejsze pytanie: jaka musi być końcówka do wpięcia w wyświetlacz i jakie muszę wgrać oprogramowanie jeżeli chce mieć wszystko działające tak jak w oryginale??? 

 

Jezeli macie jeszcze jakieś sugestie to poproszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten "wyświetlacz"? Czyt to jest RNS510, czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rns510 zgadza się.

A co jeżeli chodzi o połączenie obrazu z kamery a czujniki cofania itp?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne radio (jak np. RNS510) ma wejście sygnału RGB na kostce 26 pinowej (numer kostki 7L6972726).

Generalnie masz dwa rozwiązania - oryginalna kamera RGB (wersja "low" bez modułu, lub "high" z modułem w bagażniku), albo chiński zamiennik i adapter sygnałowy CVBS-RGB.

Wizualizacja czujników jest robiona w samym radio więc nie zależy od kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po podpięcie kamery obraz będzie odrazu dzielony na obraz z tylnej kamery +widok z czujników cofania (przód, tył)? 

A moduł do czego służy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu przykład OPS (Optical Parking System) w połączeniu z widokiem z kamery cofania:

obraz.png.ef9eed83b89ae34b6960bbd8423268e6.png

 

Wersja z modułem wyświetla dynamiczne linie trajektorii - zależnie od kąta skręcenia kierownicy. Umożliwia także podłączenie modułu DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jakiś czas temu zakupiłem radio z chin wraz z kamerą cofania.wszystko podłączone wszystko działa oprócz kamery.kable popodłączane wrzucam wsteczny ale na ekranie radia wyskakuje info brak sygnału.może coś zle podłączyłem?ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w innym aucie, ale kamerka też chińska-był przetarty kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coyott Działała i przestała czy nigdy nie działała? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż padło mi rns510, płyta główna. Radio odkupił ode mnie elektronik. Ale nie o tym. Posiadam w swoim passacie oryginalną kamerkę cofania i chciałem zapytać czy jest możliwość zamontowania jej do nowej radiostacji AVH-A3100DAB

Edytowane przez ЙРОН ФИСТ
Pioneera AVH-A3100DAB. Tu jest wejście dla kamery przez złącza jack. Jest taka możliwość w jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kamerę typu low (bez modułu w bagażniku) to taki adapter powinien załatwić temat: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Teraz mam kolejne pytania jeśli można prosić o odpowiedź. Gdzie jest ten moduł? Jeśli chodzi o jakość obrazu kamerki był on dobry, ale chciałbym zobaczyć czy mam ten moduł czy nie. Jeśli tak, to czy będzie problem z podłączeniem?

... aktualizacja ...

Ogólnie dzwoniłem z zapytaniem do firmy we Wrocławiu co niby robią takie rzeczy. Chłop mi powiedział, że da radę zrobić ale zależy to od wielu rzeczy np czy RGB czy ntsc, czy radio 6v czy 12v i takie tam. Nie znam się ale mówił, żeby nie było tak, że zrobię sobie to czy zrobi mi ktoś, kto nie ma o tym zbyt dużego pojęcia i potem elektronika w aucie zacznie mi szwankować. Nie mówił tego w celu zarobkowym, bo mówiłem, że jestem z drugiego końca Polski i i tak do niego nie pojechalbym. Czy to prawda w tym co mówi?

Edytowane przez nTomek
usuwam off-top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest w bagażniku po prawej stronie za tapicerką. Jeśli twoja kamera pokazywała na RNS510 skrętne linie parkowania to masz wersję z modułem. Jeśli te linie nie zmieniały kształtu podczas kręcenia kierownicą to masz kamerę typu low, czyli bez moduł w bagażniku - i tylko do takiej możesz zastosować powyższy adapter.

Jedna uwaga - staraj się nie pisać w bieżącym temacie o wszystkich bolączkach twojego nowego radia bo odbiegasz od tematu. Tu tylko o kamerze cofania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Postaram się poprawić. Czyli mam z modułem. A kurcze zamowiłem dzisiaj tą złączkę. Dlaczego ona nie będzie odpowiednia do kamerki z modułem? Da się to jakoś obejść np. Zabierając moduł czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ЙРОН ФИСТ napisał:

Dlaczego ona nie będzie odpowiednia do kamerki z modułem?

Tak napisał producent adaptera. Ja tego nie miałem okazji sprawdzać więc podejrzewam, że moduł kamery high nie będzie chciał puszczać sygnału jeśli nie dogada się z radiem. Ale to tylko moje przypyszczenia. 

10 godzin temu, ЙРОН ФИСТ napisał:

Da się to jakoś obejść np. Zabierając moduł czy c

Teoretycznie sygnał pomiędzy modułem w bagażniku a oryginalną kamerą high jest przesyłany jednym kablem koncentrycznym więc pewnie jest typu "kompozyt NTSC". 

Podłączenie takiej kamery prosto do radia z wejściem koncentrycznym (cinch) powinno zadziałać. Pewnie nie będzie na obrazie linii parkowania ale niektóre nieoryginalne radia potrafią je generować samodzielnie. Ale to kolejne przypuszczenie. 

Ostatecznie możesz wymontować oryginalną kamerę z modułem a wstawić jakiś chiński zamiennik z wyjściem NTSC. W takim wypadku nie potrzeba już żadnych adapterów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nTomek napisał:

Tak napisał producent adaptera. Ja tego nie miałem okazji sprawdzać więc podejrzewam, że moduł kamery high nie będzie chciał puszczać sygnału jeśli nie dogada się z radiem. Ale to tylko moje przypyszczenia. 

Teoretycznie sygnał pomiędzy modułem w bagażniku a oryginalną kamerą high jest przesyłany jednym kablem koncentrycznym więc pewnie jest typu "kompozyt NTSC". 

Podłączenie takiej kamery prosto do radia z wejściem koncentrycznym (cinch) powinno zadziałać. Pewnie nie będzie na obrazie linii parkowania ale niektóre nieoryginalne radia potrafią je generować samodzielnie. Ale to kolejne przypuszczenie. 

Ostatecznie możesz wymontować oryginalną kamerę z modułem a wstawić jakiś chiński zamiennik z wyjściem NTSC. W takim wypadku nie potrzeba już żadnych adapterów. 

Dziękuję bardzo za pomoc. Mam nadzieję, że uda się jakoś to zrobić. Mam naprawdę ogarnietego kumpla elektronika lecz nie typowo samochodowego, ale jemu te informacje co właśnie Kolego podałeś w połączeniu ze zbadaniem radia i zdiagnozowaniem modułu powinny dac efekt w postaci zmajstrowania całości tak, aby to chodziło. Tym bardziej, że żadne linie nie muszą działać. Sam obraz mnie w stu procentach zadowoli. Dziękuję raz jeszcze za wyczerpującą odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności