Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukinho

Mam pytanie otóz. Passaty kombi moga zostać doposażone w kamere cofania, passaty sedany również miały taką opcje przez jakiś czas. Moje pytanie brzmi czy moge do passata sedana na własną ręke dołozyc w jakis sposob kamere cofania ( Mam Navi i MFA+ ) i ewentualnie jakie zęsci będą mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje Pioneera AVIC-F900BT i do tego kamerkę. Koszt ok 5000zł ale dzwięk nie porównywalny z najlepszym fabrycznym. Do tego żadnych problemów z kodowaniem no ale za to nie bedę miał komunikatów na FIS. Ale to dla mnie szczegół.

 

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

 

A Panowie proszę powiedzcie mi jak mam podłączyć zasilanie do kamery? Bo chyba ze świateł cofania nie mogę tego zrobić nie???

Mam hak więć może jakoś z modułu przyczepy co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera droga nie bedzie tyle co sterownik do kamery z tylu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę dokupić sterownik do kamery typowo pod Paska B6 tak pod CANA?? a możesz coś polecić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro kamerę cofania zamontowaną w ramce pod tablicę rejestracyjną. Kosztowała 300 zł, działa bardzo dobrze, to nie jest żaden szajs jak tu napisał jeden zawodnik (także jest podziałka z wartościami odległości do przeszkody, dokładnie jak na tym zdjęciu). Tylko, że ja zmieniłem radio z fabrycznego na stację multimedialną Alpine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja też zmieniam na pioneera a z kąd wziąłeś zasilanie do kamery??

Bo rozumiem że jak wrzucasz wsteczny to automet. włącza się kamerka tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest ze światła wstecznego.

Wrzucam wsteczny i automatycznie kamera się włącza.

Polecam, bardzo pomocna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciejjarocin - czy udało ci się uruchomić Pionieer-a z kamerką. Jeżeli to możliwe to zamieść jakieś zdjęcia jak to wygląda i jak działa w Passacie.Sam również zastanawiam się nad opcją montażu takiego samego montażu.

Jaką kamerkę zastosowałeś?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaruchPl - montaż radia i kamerki mam w czwartek. Robi mi to firma Audio Complex w Poznaniu. Kamerke będę miał Alpine. Jak będzie założone to zamieszczę fotki. Radio to pioneer AVIC-F910BT. Ramkę do radia mam robioną na zamówienie właśnie do Passata przez tą firmę. Ma wyglądać jak Pioneer AVIC-F9110BT zobacz sobie kolego na stronie pionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w audio complexie to z cie zedra tyle co w ASO prawie:) sa tansze i rownei dobre zaklady w Poznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wazzi radio Pionerra AVIC-F910bt zaoferowali za 5400zł a za 6000zł mam montaż, ramke taka jak wygląda model AVIC-F9110BT, kamerke alpine więc wszystko jak ok. A poza tym na wszsytko mam fakturę na czym mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kamerka gdzie będzie przyczepiona? Pod oświetlenie tablicy czy tak jak oryginał w uchylanym znaczku?

Pierwsze rozwiązanie mam wrażenie, że może być za nisko.

Ja czekam na dobrą kamerkę i będzie wmontowywana w znaczek, łącznie z silniczkiem. Czyli taka "domowa" podróbka oryginalnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jestem po montażu kamerki. Zamocowana jest na taśmę dwustronną i dwa malutkie wkręty obok lampki podświtlenia tablicy rej. Nie polecam tanich kamer ponieważ kiepsko przez nie widać - miałem możliwość zobaczyć kilka jak będą działać pod moim pionkiem - NIE POLECAM. Ja mam ALPINA i jest na prawdę OK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpine IVA-W202R. Jest w niej wejście dla kamery, wiec jak włączam wsteczny to automatycznie pojawia się obraz (ale dźwięk np z radia czy płyty nie znika).

Nie wiem jak jest z innymi stacjami, ale podejrzewam, że do każdej da się podłączyć. Wejście dla kamery o tyle jest dobre, że jak zostanie wykryty sygnał to automatycznie sie przełącza.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w swoim passacie nawigacje MFD2 DVD wersje C. Z tego co czytałem wystarczy dokupic sterownik multimedialny http://www.allegro.pl/item756043115_multimedia_adapter_interface_16_9_vw_mfd2_rns2.html

 

i do tego można podłączyć kamerke cofania.

 

Czy ktoś to testował?? czy to zadziała? mam passacika w sedanie i praktycznie brak widoczności kiedy sie cofa. Ostatnio miałem Passata B5-3bg KOMBI i tam widoczność była perfekcyjna bez żadnych kamer;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam tanich kamer ponieważ kiepsko przez nie widać
no ale jaki jest widok z Twojej to tez nie widac. Kamerka nie chodzi po CAN, ruszajac kołami nie zmieniają Ci się linie połozenia , ale pewnie ich i tak nie ma tam nawet prostych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na oryginał. jak założę to może się pochwalę wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

interesuje mnie założenie kamery do mojego paska tylko mam pytania:)

1. interesuje mnie coś takiego Model 9701 ( przed ostatni ) http://allegro.pl/show_item.php?item=1613290416 jak się to montuje i co do tego jeszcze trzeba mieć czy jakoś trzeba przeprogramować czy wystarczy kupić zamontować i podłączyć ?

2. czy podejdzie to do MFD2 DVD bez żadnych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności