Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze pamiętam to w module parktronika jest taka opcja w kodowaniu albo adaptacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fraptor napisał:

Witam, mam pytanie czy ktoś wie jak zmienić kodowanie żeby wyświetlało mi obraz z kamery i czujników jak na zdjęciu wyżej? do tej pory mam jedynie możliwość wyboru albo kamera albo czujniki, radio rns 315, zestaw fabrycznie zamontowany. 

Za niski soft w radiu, do wymiany RNS na nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz całe radio, sprawdź w adaptacjach PDC. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ja mam kilka aut i kilka RNS'ów więc wiem co mówię, ale każdy ma prawo mieć inne zdanie.

315 jest strasznie rozbieżnie robiona, a softa nie podniesiesz na taki który to zmieni bo HW nie pozwoli.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie upieram się. Ja mam nowszą wersję więc to działa, a skoro stare HW/SW tego nie obsługują to tak jak pisałeś...

@fraptor jaka tam u ciebie wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z softem z mojego rns 315, 2 zdjecie że na tych rns się da. Mam plik z softem 270, jeszcze nie wgrywałem bo mam lekkie obawy ze coś zepsuje, a czy to pomoże to nie wiem. grabotg czy update coś zmieni? Rozmawiałem z magikiem że można to zakodowac/adaptować ale mam 500km do niego, dlatego może ktoś z was wie gdzie to ustawić w adaptacji/kodowaniu? 

 

Edit. Niestety przy tej wersji nie da się tego ustawić, musi być nowsze rns 315.

20200303_202645.jpg

SmartSelect_20200303-202825_Chrome.jpg

Edytowane przez fraptor
Nowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 14:42, Albercik napisał:

a kamerę masz fabryczną (high-end) czy low-end? Czy czujniki parkowania też Ci się wyłączają?

Cały samochód jest cały high line. Widok mam z czujnikami parkowania i czujnikami odległości. Powyżej 20 km/h cały ekran znika (widzę ciemność). Trochę zwolnię i wszystko wraca do normy.

Szukam parametru w VCDS, aby prędkość maksymalną ustawić np. na 50 km/h.

Samochód Sharan 2012r.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mark_werner napisał:

Cały samochód jest cały high line.

Wersja wyposażenia samochodu nie ma znaczenia.

Kamera w wersji High ma linie które skręcają na ekranie, kręcąc kierownicą symulując drogę.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2020 o 23:41, Wolfe napisał:

Wersja wyposażenia samochodu nie ma znaczenia.

Kamera w wersji High ma linie które skręcają na ekranie, kręcąc kierownicą symulując drogę.

Mam dokładnie taką wersję - kręcę kierownicą i linie symulują kierunek skręcania.

Wróćmy do tematu: Jak zmienić prędkość graniczną, aby przy cofaniu ekran się nie wyłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2020 o 08:40, mark_werner napisał:

Jak zmienić prędkość graniczną, aby przy cofaniu ekran się nie wyłączał

Wejdź w adaptacje modułu parktronica i spróbuj zmienić:

pdc_speed_max.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś większa różnica w sterownikach kamery cofania 3C0 907 411, 3C9 907 411,  3AF 907 411?

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2020 o 23:39, Wolfe napisał:

3C0 907 411, 3C9 907 411,  3AF 907 411?

3C0 jest od B6 (sedan), 3C9 to B6 kombi, 3AF to B7. Jak włożysz sterownik 3C0 do kombi, albo 3C9 do sedana to Ci wywali błąd braku kalibracji i trzeba na maty jechać, żeby skalibrować kamerę. A kumpel trafił na 3C9 (do sedana włożył), który w ogóle nie chciał się zakodować na sedana ("niezgodny typ pojazdu" czy coś takiego).

[EDIT] Zostałem upomniany, że zbytnio skracam myśli... No to sprostowanie: aby wsadzić sterownik z kombi do sedana, albo z sedana do kombi - należy przeflashować sterownik odpowiednim wsadem. Podczas flashowania - wywala się kalibracja, więc należy udać się na kalibrację po tym zabiegu.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Albercik napisał:

3C0 jest od B6 (sedan), 3C9 to B6 kombi, 3AF to B7

Nie jestem do końca przekonany, 3C9 szły do B7 też, potem zmieniły się na 3AF.

Nie jestem pewny że 3c0 to tylko sedan, 3c9 zgoda tylko do kombi ale były w B6 i B7.

W sedanie to był 3c8, wychodziłoby że 3c0 to jest ogólny.

VW oznacza części: 3c0, 3aa pasuje do kombi i sedana, 3c9 i 3af to kombi, 3c8 i 3c5 to sedana.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wolfe napisał:

3C9 szły do B7 też, potem zmieniły się na 3AF.

Tak samo jak 3C0, które zmieniły się na chyba 3AE, ale to było tylko przez chwilę. Zasadniczo, 3C = B6, a 3A = B7 bez wnikania w głębsze szczegóły.

14 godzin temu, Wolfe napisał:

W sedanie to był 3c8

To nie sedan, tylko CC. Części 3C9 są specyficzne dla kombi. W drugą stronę ta zasada nie obowiązuje, ale są pewne niuanse, jak choćby sterownik kamery 3C0, który bez flashowania nie pójdzie w kombi, choćbyś pękł. 3C8 z kolei to jest parę różnic względem zwykłego B6. Nawet liczniki 3C8 nie działają w B6 poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Albercik napisał:

Nawet liczniki 3C8 nie działają w B6 poprawnie.

Dosyć śmiała teza, nie powiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mkpol napisał:

Dosyć śmiała teza, nie powiem ...

pokaż mi licznik 3C8, w którym działa pełne menu w B6 (comfort, l&v itd)...? Mówię oczywiście o oryginalnym liczniku, nie po zmianie softu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale to co się wyświetla w liczniku zależy od kodowania modułu komfortu a nie licznika. Ja miałem w B6 białe zegary 3c8 i jedyny problem to była długość wiązki, ponieważ 3c8 ma inaczej umiejscowioną wtyczkę. Ty pewnie masz na myśli zegary z polifta, ale to już nie ma znaczenia czy to będzie 3c8 czy 3aa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Albercik napisał:

Nawet liczniki 3C8 nie działają w B6 poprawnie.

Nie przesadzasz? Ja mam licznik 3C8 920 870 A i jedynym problemem, jak napisał Marek była wiązka, a właściwie jej długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Albercik napisał:

To nie sedan, tylko CC. Części 3C9 są specyficzne dla kombi. W drugą stronę ta zasada nie obowiązuje, ale są pewne niuanse, jak choćby sterownik kamery 3C0, który bez flashowania nie pójdzie w kombi, choćbyś pękł. 3C8 z kolei to jest parę różnic względem zwykłego B6. Nawet liczniki 3C8 nie działają w B6 poprawnie.

3C8 wychodziły w sedanie w B6, nie mam pewności, ale w B7 sedan już widziałem że wyjechało z fabryki. 3C0 w R36 kombi też miałem okazję zobaczyć.

Co do licznika w b6 mam 3c8 kolor na ori gratach komfort + bordnetz, menu comfort i l&h jest, mogę wrzucić film ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wolfe napisał:

3C8 wychodziły w sedanie w B6, nie mam pewności, ale w B7 sedan już widziałem że wyjechało z fabryki. 3C0 w R36 kombi też miałem okazję zobaczyć.

5N0 też były w B6, ale to nie znaczy, że auto jest 5N0. Te pierwsze dwie literki/cyferki oznaczają platformę, dla której pierwotnie została dana zaprojektowana. Trzecia cyfra/litera oznacza zazwyczaj wersję nadwozia. I tu robi się ciekawie:
0/A - limousine
8/E - sedan
9/F - kombi
5 - hatchback

a ciekawie jest dlatego, że są części np. do golfa z cyfrą 8 i nie występują w innych autach (np. w Jetta'cie). Więc jak widać - każda reguła ma odstępstwa :)

14 godzin temu, Wolfe napisał:

Co do licznika w b6 mam 3c8 kolor na ori gratach komfort + bordnetz, menu comfort i l&h jest, mogę wrzucić film ;)

Chciałbym to zobaczyć (w temacie o licznikach najlepiej...)...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności