Skocz do zawartości
Gość Lukinho

Kamera Cofania w passacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

@ marcin9962 poszukaj sobie na ebayu . Ja za swoja placilem jakies 12 $ u chinoli . Nie wiem jak ze srodkiem ale z zewnatrz wyglada jak moja . Co do MFD2 DVD nie pomoge Ci , mam rns 510 .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie coś na allegro

kamerka http://allegro.pl/show_item.php?item=1584876918 wygląda dobrze na pasku :D i adapter http://allegro.pl/adapter-multimedialny-uniwersalny-interfejs-rbg-i1597466174.html i teraz proszę o opinie czy to wszystko będzie dobrze chulało ? czy się opłaca takie coś kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie bylo zadnych problemem z podpieciem? bo mfd2 ma wejscie RGB i trzeba zastowosowac modulacje. Modulator kolo 400-500zł kosztuje.. ta na allegro nie ma modulatora wiec z mfd2 nie bedize dzialac po prostu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta na allegro nie ma modulatora wiec z mfd2 nie bedize dzialac po prostu..

chodzi Ci o ten co ja wysłałem przed chwila ? jeżeli o ten to to jest właśnie adapter multimedialny :) tylko że uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działać będzie bo nie ma inego wyjscia;d ale roboty z podlaczeniem tego będzie pokaznie;) ale sam się zastanawiam nad taką opcja.. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działać będzie bo nie ma inego wyjscia;d ale roboty z podlaczeniem tego będzie pokaznie

no właśnie chodzi mi o to czy w ogóle będzie działać a z robotą to jakoś sobie poradzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, będę kupować kamerę cofania na dniach, znalazłem u tego samego sprzedającego co kupiłem nawigację więc kamera powinna działać bez problemu, ale nadal mnie gnębi jeden problem, jak przeciągnąć ten kabel z klapy bagażnika do środka ? kamera jest przymocowana do klosza od lampki więc będę musiał oryginalną obudowę wyciągnąć i założyć tą z kamerką u boku ale jak zdejmę tą obudowę od lampki to jest tam jakaś dziura do środka żeby kabel puścić ? czy nie wiem, trzeba coś wiercić itp ? dalej, jak już włożę kam z kablem do bagażnika jak puścić kabel do nawigacji i którędy ? w harmonii od klapy tam gdzie idą kable nie ma opcji żeby go tam wsadzić i przepuścić bo jest za ciasno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamera jest przymocowana do klosza od lampki więc będę musiał oryginalną obudowę wyciągnąć i założyć tą z kamerką u boku ale jak zdejmę tą obudowę od lampki to jest tam jakaś dziura do środka żeby kabel puścić ?

 

domyślam się że kamerę zakładasz nie oryginalną w lampce od oświetlenia rejestracji, więc twoja wizja twórcza jak kabel tam puścisz. Pewno trzeba dziurę wiercić i przez nią kabelek przekładać.

 

 

w harmonii od klapy tam gdzie idą kable nie ma opcji żeby go tam wsadzić i przepuścić bo jest za ciasno...

jak nie ma opcji, właśnie że tylko i wyłącznie tędy możesz nowy kabel puścić do klapy. Pewno za ciasno masz w lewej harmonijce to kabel daj w prawej tam jest więcej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem taką kamerkę jednak się nie sprawdziła. Po pierwsze nie do końca dobrze wyglądała - Raziło mnie to że cały czas sterczał taki "kikut" nad tablicą rejestracyjną a po drugie podczas deszczu zamakała. Zmieniłem ją na małą typową montowaną w zderzak. Co prawda z powodu tego że zamontowana jest dość nisko (czarna część zderzaka) widać w niej dość dobrze drogę jazdy ale trzeba się przyzwyczaić.

Jeżeli chodzi o kable to ja przeprowadziłem pod zderzakiem następnie poprzez zamaskowaną gumową zaślepką otwór po prawej stronie samochodu wchodzisz do bagażnika i pod tapicerką, plastykowymi progami przeciągasz kabel do radia.

 

Montaż w lampce wiąże się z koniecznością przewiercenia w niej dziury na kabel, i albo wytniesz rowek wsuwając przez niego kabel albo wywiercisz dziurę, utniesz oryginalne końcówki połączeniowe kamery aby przez tę dziurę przełożyć ten kabel i później go zalutujesz - jednak wiąże się to z utratą gwarancji (tak było w moim przypadku).

Prawdopodobnie sygnał uruchomienia kamery będziesz pobierał z lampy cofania. W takim wypadku musisz zastosować przekaźnik bo inaczej obraz będzie migał (komputer wykrywa błąd żarówki)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli sadzac po wpisach jak kupie kamere cofanie ze wszystkimi kabelkami mam wlozone orginalne radia w b5 te z wyswietlaczem to i tak bede musial przerabiac i nie wiadomo czy bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta, ale linki padły. Posiadam Gatewaya z końcówką E RNS 510 czujniki parkowania no i sedana. Podpowie mi ktoś jak zrobić tą kamerkę cofania ? Jak to wygląda w ogóle ? Albo OPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzebuje kotleta, ale linki padły. Posiadam Gatewaya z końcówką E RNS 510 czujniki parkowania no i sedana. Podpowie mi ktoś jak zrobić tą kamerkę cofania ? Jak to wygląda w ogóle ? Albo OPS ?

 

Poczytaj Piotrek ;)Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skąd w bagażniku wziąć prąd po zapłonie? Zapalniczka odpada (prąd stały)... światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎17 o 19:07, mireckino napisał:

Witam, skąd w bagażniku wziąć prąd po zapłonie? Zapalniczka odpada (prąd stały)... światła mijania?

Światła to nie jest dobry pomysł bo są sterowane impulsowo, a poza tym nie świecą się ciągle. Musisz pewnie puścić kabel w prawym progu od skrzynki bezpieczników D, albo przerobić sobie zasilanie gniazda zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po zmiane RCD510 na Kenwooda chciałbym podpiąć kamerę cofania. Radio na wejście RCA na kamerę i teraz pytanie jaką kamerę wybrać. Najtańsza ori Kenwooda kosztuje 250zl. Czy jest jakaś duża różnica między takim kenwoodem a kamerą z alle za 50-100zł? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepatrz Aliexpres. Do wyboru do koloru. Tanio. Bywają takie pseudooryginały pasujące do klamek ( jak w kombi) albo zintegrowane z ramką tablicy rejestracyjnej. Taką będę ściągał, ale do innego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie taką kamerę w klamce. Krótko pisząc - wystarczająco dobra! Jedna uwaga to kabel sygnałowy który jest w zestawie - szmelc, nawet nie jest ekranowany! Ja założyłem u siebie kabel antenowy RG174. Zasilanie kamery mam zrobione tak, że załącza się razem z PDC - wygodne gdy się manewruje przód-tył.

Minusem takiej kamery jest to, że się szybko brudzi, ale to już nie zależy od marki i ceny - no chyba, że się ma schowaną w znaczku VW albo ze spryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowy "przekaźnik" elektroniczny, który sterowany jest kontrolką od PDC. Gdy ona się świeci, przekaźnik (a właściwie prosty układa elektroniczny) załącza +12V na kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności