Skocz do zawartości
Gość vectra74

Problem po wymianie stacyjki i kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vectra74

Witam.

Wymieniłem w wkład stacyjki oraz kostkę stacyjki, Przed wymianą wszystko śmigało jak należy.

Teraz coś jest nie tak: po przekręceniu stacyjki kontrolki się normalnie zapalają od świec żarowych po podgrzaniu normalnie gasną silnik normalnie odpala ale po cofnięciu się stacyjki od razu gaśnie wszystko tz silnik i kontrolki. Immo jest fabryczne.

Teraz może ktoś z was miał podobny przypadek i co jest nie tak.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kostka/wkładka są przekręcone względem siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Wymieniłem w wkład stacyjki oraz kostkę stacyjki, Przed wymianą wszystko śmigało jak należy.

Teraz coś jest nie tak: po przekręceniu stacyjki kontrolki się normalnie zapalają od świec żarowych po podgrzaniu normalnie gasną silnik normalnie odpala ale po cofnięciu się stacyjki od razu gaśnie wszystko tz silnik i kontrolki. Immo jest fabryczne.

Teraz może ktoś z was miał podobny przypadek i co jest nie tak.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

Skoro śmiegało to po co wymieniałeś ? :P

 

Objawy jednoznacznie wskazują na kostkę. Chociaż skoro także wymieniałeś stacyjkę to dwa niezbyt udane zamienniki to już w ogóle się nie dopasują do siebie :) A po co w ogóle wymieniałe wkład stacyjki jak prawie zawsze wystarczy wymienic samą kostkę ? I nie mów mi, że wszystko skręciłeś przed sprawdzeniem "na sucho" czy wszystko działa?

 

Jakiej firmy kupiłeś kostkę? Bo mi przy wymianie niestety poszedł kupi kostkę tata :/ a on jak to on kupił najtańszą "4max" taki shit i nie działała tak samo jak stara i już się zastanawiałem czy to przypadkiem nie kostka tylko stacyjka szwankuje :(. Ale wymieniłem jeszcze raz na droższą i lepszą kostkę i wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vectra74

Wymieniałem ponieważ pęknięty był języczek w stacyjce.

Kostka jakaś badziewna za 20zł firmy nie pamiętam.

Spróbuje włożyć stara kostkę bo chyba jest sprawna.

PZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

a co sądzicie o kostkach z alledrogo firmy HP za 10-20 zł?ja taką zamawiam i niewiem czy to czasem nie jakieś g...o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę...

 

Po co kupujesz taką tanią rzecz na allegro ?

 

Dodajesz koszty przesyłki i cię wychodzi drożej jak w sklepie. Idź do sklepu i kup porządną kostkę za 20-30 zł. Ja kupiłem marki topran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez uwazam ze kupowanie tanich rzeczy nie bardzo sie oplaca kumpel w swoim passaciku wymienial kostke wstawil jakas najtansza i po 3 miesiacach znow mial z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

no cóż, teraz to i tak nie ma znaczenia, zmuszony byłem zamówić więc odweołania nie ma. ale czy hans price (niewiem czy tak aby się pisze ale czyta Hanss Prajs) to taki chłam, ja bym to umieścił gdzieś pośrodku, wkońcu robią wiele różnych rzeczy do samochodów, np. łożyska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vectra74

No i włożyłem starą kostkę i objaw jest ten sam czyli zaraz po odpaleniu silnik i wszystkie kontrolki gasną.

Czy jest taka możliwość aby po odłączeniu immo coś się z nim stało bo wygląda jakby immo odłączało układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

jeżeli odpalasz i po tym zaraz gaśnie to raczej napewno immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnim razem gdy chciałem wymienić kostke stacyjki postanowiłem kupić dobrą kostke kupiłem svag (swag) dawne febi chyba. Kupiłem jedną szajsz wymieniłem ją na tą samą marke i znów szajs. Zamontowałem w akcie desperacii kostke toprana ( najbardziej znienawidzona firma w Starachowicach ponoć nikt.........z elektryków samochodowych niepoleca.........)Ja wymieniłem na topran, zrobiłem jakieś 5000 niewiem ile razy odpalałem ale wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel.1966

czy trzeba wyjąć stacyjkę żeby wymienić kostkę w b4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najlepiej do tego zabiegu jest wyjąć stacyjkę (najwygodniej). NIedawno u siebie przeprowadzałem ten zabieg tylko, że u mnie pomieliły się sprężynki w stacyjce, ale przy okazji wymieniłem i kostkę. Jest niestety trochę dłubania aby zdjąć stacyjkę - najwięcej kłopotów sprawia demontaż metalowej tulejki z wieloklinem, na której osadzona jest kierownica (od razu najlepiej zaopatrzyć się w jakiś dobry ściągacz), reszta to już prosta sprawa. Na pewno trochę czasu będziesz musiał zarezerwować na ten zabieg, ale sam w sobie nie jest skomplikowany. Jeżeli masz AIRBAG w kierownicy to musisz uważać aby odpowiednio później wszystko poskładać (ustawienie taśmy(zwijaka) aby się nie zerwała, najlepiej po zdjęciu fajery zabezpieczyć ją jakąś taśmą w takiej pozycji w jakiej została zdjęta, żeby nikt przez przypadek jej nie przestawił i w rezultacie najlepiej zdjąć klemę (+) z akumulatora, aby później nie zaszła potrzeba podłączania autka do VAGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności