Skocz do zawartości
Gość Kear

Brak mocy na rozgrzanym silniku / VAG: 00513 / Czujnik położenia wału

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kear

Witam,

coś złego dzieje się z moim VW 3B '98. Silnik 1.6, 101KM.

Od ostatniego zatankowania na pewnej stacji, pasek przestał ładnie chodzić.

Jeżeli silnik jest zimny, odpala na dotyk, chodzi dobrze dopóki się go nie zgasi... później dzieją się cyrki tzn. jeżeli silnik jeszcze nie wystygł a chcę go odpalić muszę kręcić ok 3-4 sekund , ale mam wrażenie, że chodzi na 3 gary, chociaż nic nie szarpie, ale przy dodawaniu gazu (pedał gazu mogę wcisnąć do oporu) obroty wchodzą bardzo powoli - tj. ok sekundy na każde 1000 obrotów, przy tym jeżeli dojdzie do 5000 to odcina obroty i pedał gazu nie reaguje (dopóki się go nie popuści) i obroty spadają jak na biegu jałowym.

Podczas jazdy czuć stratę mocy, dla przykładu jeżeli powoli wciska się gaz to da się jechać, ale np. przy wyprzedzaniu gdy za mocno się wciśnie gaz to silnik jakby przez chwilę nie zwiększał obrotów (cały czas są te same) i nagle następuje szarpnięcie (jak przy dynamicznej jeździe na automacie :604:) i można wyprzedzać.

Póki co czekam na kabel do diagnostyki, po tym tankowaniu wlałem do pełna 98 ale nic nie pomaga, wyjeździłem już prawie cały bak i nic :( więc to raczej nie wina paliwa (może zbieg okoliczności).

Świece były wymieniane 8 tys km temu.

 

Co może być przyczyną?

 

EDIT:

Podłączyłem pod VAGa, i błąd jaki wywaliło to 00513 (3) - tutaj screen

Czy chodzi o czujnik położenia wału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat zapłonowy, kable wysokiego napięcia , może gdzieś ucieka prąd bo chyba raczej nie cewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

Póki co mam jeszcze dwa pytanka:

1) czy kabelkiem obd2 sprawdzę usterkę, która może to powodować, jeżeli to coś z zapłonem?

2) czy jest w vw coś takiego jak praca silnika w trybie awaryjnym?

Wiem, że w oplu coś takiego jest i komputer na takim trybie nie dopuszcza silnika do pracowania na normalnej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bez kabelka obd2 będziemy wróżyć, dlatego warto się w niego zaopatrzyć.

2. Tak ma tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Opisywaną przez Ciebie "niemoc" oraz problemy z wykręceniem silnika na obroty często powoduje łapanie przez silnik lewego powietrza, sprawdź wszystkie przewody dolotowe powietrza czy któryś czasami nie spadł, czy nie ma pęknięć, uszkodzeń itp. Może to być nawet niezauważalna mała nieszczelność. Stary sprawdzony sposób to spryskiwanie "autostartem" (uwaga!!! autostart jest bardzo łatwopalny) w czasie pracy silnika wszystkich przewodów dolotowych powietrza, jeśli silnik chwilowo dźwignie obroty to znaczy że jest jakaś nieszczelność. Osobiście na Twoim miejscu od tego bym zaczął, gdyż jak wspomniałeś "grzebaliście" przy przepływce, czyli można powiedzieć że przy przewodach dolotowych powietrza.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekzapalski

awaria czujnika polozenia walu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

Witam, po raz kolejny wklejam co wywalil mi program wbh-diag

probowalem vag-com ale znajduje zadnych bledow (?)

3226583d61046e56.png

Może teraz będzie bardziej wiadomo...

 

odświeżam temat - nadal nie znalazłem przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00513 - czujnik G28 obrotow silnika - niedopuszczalna wartość sygnału lub brak sygnału.

 

Możliwe przyczyny:

- uszkodzony czujnik G28

- za duży odstęp czujnika od koła sygnałowego

- przerwa lub zwarcie w przewodach.

 

Możesz tez mieć odwrotnie podłaczone przewody do czujnika. W skrzyniach manualnych przewody są podłączone odwrotnie niż w przypadku automatu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

Dzięki za zainteresowanie. No to teraz już przynajmniej wiem co :) a gdzie ten czujnik mógłbym znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tutaj kolego :hyhy:

 

czujnikg28umiejscowienify1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

Czy ten czujnik jest od obok filtra oleju w takim wgłębieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem w stanie ci powiedziec, bo zapomniałem dziś pod maske zajrzeć, żeby to sprawdzic. Ale patrz po kostkach, bo to jak sam zauważyłeś - jest w dolnej częsci silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

Odświeżam temat, czy czujnik obrotów g28 i czujnik położenia wału to ten sam czujnik?

Zamierzam wymienić to coś i znalazłem czujnik który się znajduje koło filtra oleju, na forum znalazłem, że to czujnik położenia wału. Błąd 00513 to czujnik g28 obrotów silnika.

 

Zdecydowałem się na wymianę tego czujnika i teraz chodzi jak trzeba :)

Może kiedyś komuś się przyda:

 

CZUJNIK:

9dd6a66d1c5942d8.jpg

Ja kupiłem jakiś made in Italy - cena 140zł. Bosch był za 200zł i jakaś chińska podróba za 80zł.

 

Na początek odkręcamy pojemnik z płynem G12, jest na 3 śrubkach. Odchylamy go w stronę zderzaka.

Odsłaniają się nam 2 wtyczki.

e2f25ad31c6bc1d6.jpg

 

Na powyższej fotce zaznaczona szara wtyczka to właśnie ten kabelek rozłączamy i idziemy po nim w poszukiwaniu złośliwego czujnika.

Dochodzimy do niego (znajduje się za filtrem oleju patrząc z perspektywy zbiornika na G12).

7cce6963bf7adc1a.jpg

 

Wybieramy się uzbrojeni w imbus i wykręcamy jedyną śrubkę, która go trzyma:

9c772bc59d60f797.jpg

 

Nie ma problemu z wyjęciem czujnika, jednak trzeba nim troszkę poruszać i możemy zajrzeć do środka :D

19ffb2112fd1553e.jpg

 

Nowy czujnik smarujemy cienko świeżym olejem i wsuwamy. Wkręcamy śrubkę :)

e5e12715946c4160.jpg

 

Wciskamy szarą wtyczkę za pojemnikiem na G12 i przykręcamy pojemnik na swoje miejsce.

 

Kasujemy błąd przez kabelek i w drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy czujnik położenia wału korbowego to to samo co czujnik obrotów silnika?

Kolega wyżej rozwiązał problem,ale dalej nie wiadomo który to był czujnik.

Proszę o pomoc bo nie wiem którego czujnika szukać,bo mam ten sam problem.

Edytowane przez Arturoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że post pod postem,ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Wywaliło mi ten sam błąd co autorowi tematu 00513 - czujnik predkosci obrotowej silnika g28 - brak sygnału.

Czy jest możliwe,że blokuje on komputer silnika w czasie jazdy i samochód gaśnie?

Czy poprawna nazwa to czujnik obrotów wału korbowego?

Edytowane przez Arturoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawna nazwa to czujnik położenia wału.

Uszkodzony G28 może powodować gaśnięcie i brak możliwości uruchomienia silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim vr6 zdechł mi czujnik położenia wału G28, to już jest bodajże drugi wstawiony, aktualny zepsuty który jest wkręcony jest marki EPS, pochodził niecałe 3 miesiące i zdechł, odczuwalny brak mocy, co też potwierdził vag, czy ktoś orientuje się gdzie można kupić orginał boscha? dzwoniłem nawet do serwisu vw, tam podali mi tylko numer seryjny i panowie bezradnie rozłożyli ręce, niechcem znowu kupowac zamiennika na 3 miesiące , to mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w ASO Benepol w Sopocie (dawny Gajos) kosztował 700 zeta i był do ściągnięcia z Niemiec.

Przypuszczam, że z dostępnością nic się nie zmieniło, natomiast patrząc na rząd wielkości tej kwoty proponowałbym szukać oryginalnej używki ;)

 

Sam się kiedyś dowiadywałem, ale ostatecznie wystarczyło poruszać wtyczką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki z info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności