Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik wymieniony na oryginalny,zaczął od razu funkcjonować.

 

No i super :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik wymieniony na oryginalny,zaczął od razu funkcjonować.

Gdzie kupowałeś czujnik, ASO czy allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam krótkie pytanie. Posiadam u siebie nieoryginalne czujniki parkowania. Działają super i ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń poza głośnikiem. Zamontowany jest za zagłówkiem tylnego siedzenia i piszczy w bardzo wysokich tonach. Czy aby to zmienić należy wymienić głośnik na inny czy coś przeprogramować? Chodzi mi o to aby wydawał dźwięki bardziej zbliżone do fabrycznego parktronika tzn. troche niższe bo głowa boli.... Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chinczykami jedź do Pana Stefana, u nas pomocy nie uzyskasz. Nikt nie jest wróżką, nie wie co masz jak to wygląda. Zamontuj oryginał, będziesz mógł sobie ściszyć i ustawić głośność jaką będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam krótkie pytanie. Posiadam u siebie nieoryginalne czujniki parkowania. Działają super i ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń poza głośnikiem. Zamontowany jest za zagłówkiem tylnego siedzenia i piszczy w bardzo wysokich tonach. Czy aby to zmienić należy wymienić głośnik na inny czy coś przeprogramować? Chodzi mi o to aby wydawał dźwięki bardziej zbliżone do fabrycznego parktronika tzn. troche niższe bo głowa boli.... Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

To faktycznie nie miejsce do rozwiązania Twojego problemu ale mogę Ci podpowiedzieć żebyś poszukał na elektroda.pl; Wydaje mi się że wystarczy kondensator albo rezystor albo oba ale tam znajdziesz pasjonatów i zapewne odpowiedź...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A czy ktoś z Was próbował włożyć ori czujniki i podłączyć pod RNS 510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę to przerabiał na dniach poniewaz posiadam ori czujniki przód + tył, wczoraj założyłem RCD 510 i będę chciał jakoś uruchomić tą wizualizację na radiu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RCD 510... Ciekawe czy w RNS 510 będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na RCD 510... Ciekawe czy w RNS 510 będzie podobnie.

 

Z radiem może być OK ale CAN w aucie z 2006 tego nie ogarnia.. chyba że coś już podmieniałeś ;) ale oczywiście mam nadzieję że u Ciebie ogarnie. Mój niestety nie ogarnia (XII 2006 - modelowo 2007)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego can nie ogarnia. Moj 2007 ogarnial wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego can nie ogarnia. Moj 2007 ogarnial wszystko.

 

baju baju bez odłaczenia dodatkowego zacilania i nowego cana umiera pdc i gateway

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 3 miesięcy jeżdżę passatem B6 w którym nie działał parktronic. Wyglądało to tak że mrugała kontrolka po wrzuceniu ręcznego i wydawały się przedziwne dźwięki. Podłączyłem pod kompa i nie łączyło się wogólę z tym modułem więc byłem pewien że to właśnie on jest uszkodzony. Dziś ku mojemu zaskoczeniu kontrolka zaczęła się palić a tylnie czujniki prawidłowo sygnalizowały przeszkodę. Nie trwało to jednak długo bo po zdarzeniu i zapaleniu znów to samo. Choinka i piszczenie. Ktoś coś może mi poradzić ? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś może mi poradzić ?

 

Radzimy przeszukać istniejące wątki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wiązka. U mnie też wiązka zzieleniała i nie działało, tyle że z przodu... Jeżeli masz czujniki na przodzie to mogły się uszkodzić te chromowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątki oczywiście przeszukałem dokładnie. Oczywiście wiele jest pokrewnych tematów jednak zazwyczaj jak nie działa to nie działa a ja jak pisałem nagle przez jakiś czas wszystko było ok po czym znów zrobiło do złej kondycji

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przemek mam również z przodu tyle że nie działają żadne. Jak dobrałeś się do tej wiązki ? Sam sobie poradziłeś czy mechanior ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujniki przód to do chromowanych zdejmujesz gril a do czarnych możesz się dostać przez zaślepki przy halogenach. Wiązka i tył to już zdejmowanie zderzaka tu pomoc mechanika

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś może sam moduł parktronika ? Myślę że może poluzowały się jakieś styki tyle że nie mogę go znaleźć. Niby gdzieś po prawej stronie bagażnika pod wykładziną ale za nic nie mogę znaleźć. Może ktoś ma jakąś fotkę jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł parktronika w bagażniku to miałem w B5, obecnie w B6 moim i kolegi 10r. mamy pod deską przy liczniku, tak jakby za włącznikiem świateł. Może w pierwszych B6 był w bagażniku.... niech ktoś się wypowie. Ogólnie jak się nie połączysz z modułem to jak chcesz wiedzieć co jest nie tak? Pierwsze co połącz się z modułem i sprawdź błędy. Właśnie znalazłem w grafice ze w kombi jest po prawej stronie za boczkiem tam gdzie ja mam moduł kamery i telestartu od pieca. Ja mam CC ale w kolegi sedanie też był pod deską. Tak czy siak dostań się do modułu fizycznie i elektronicznie. Wszystko masz w dziale technicznym "Montaż oryginalnego parktronika"

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności