Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zderzak przedni do passata b6 ktory ma 6 dziór na parktronic i niewiem po co sa te dwie dodatkowe po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam zderzak przedni do passata b6 ktory ma 6 dziór na parktronic i niewiem po co sa te dwie dodatkowe po bokach.

Prawdopodobnie do czujników Park Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie to rózni od normalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Park Assist jest to system, który pomaga zaparkować samochód. Zwykłe czujniki pomagają tylko w ocenie odległości od przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Mam paska z 2003 roku, kombi. Wyposażony jest w oryginalne czujniki parkowania z tyłu. Wszystko było w porządku, dopóki nie pojechałem na myjkę ciśnieniową. Czujniki przestały działać, tzn. po wrzuceniu wstecznego słychać jednostajny pisk. Wymontowałem wszystkie i zacząłem mierzyć ich rezystancje. Jeden miał inną, więc stwierdziłem, że to ten który nawalił. Nawet zauważyłem, że jak się go zakryje paluchem to reszta zaczyna działać. Ostatecznie kupiłem nowy czujnik w serwisie. Zamontowałem dziada i dalej to ustrojstwo nie działa. Zastanawiam się czy jest jakaś procedura przy montowaniu nowego czujnika, czy coś na tej zasadzie?? Dodam, że z tego nowego czujnika dochodzi tykanie jak z całej reszty.

Jeśli ktoś w temacie to bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami nt. czujników cofania.

Od 3 lat mam Passata B6 2.0TDI Sedan rocznik 2007, mam zamiar zainstalować z tyłu czujniki cofania (Valeo tylko z beeperem, bez kamery i bez LCD). Przed zakupem czujników przymierzyłem się do ewentualnego montażu i natrafiłem na 2 problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić:

1. Czujniki cofania należy podłączyć do światła wstecznego. Jednakże światło wsteczne jest w klapie a wiązka przewodów ich zasilająca jest umieszczona w prowadnicach klapy bagażnika. Zatem powstał mi problem, z której strony zdjąć tapicerkę w bagażniku, aby dotrzeć do kabli, które zapewne wychodzą z prowadnicy oraz, jak rozpoznać, który to kabel? W jaki sposób zdjąć tapicerkę, aby nie uszkodzić mocowań?

2. Z racji tej, że kolor auta mam w odcieniu złotego, a czujniki są czarne to wymyśliłem sobie, że czujniki będą umieszczone w czarnej atrapie pod zderzakiem, jak na foto (żółte kropki):

http://acharuk.warzymice.net/Forum_Passat/Tyl.jpg

Widziałem czujniki umieszczone na lakierowanym fabrycznie zderzaku: czarne wyglądają jak pryszcze na ...., a pomalowane jednoznacznie pokazują, że nie są fabrycznie montowanymi. Z tego powodu wymyśliłem sobie ich umieszczenie na czarnej atrapie pod zderzakiem. Mam świadomość, że musiałbym kupić takie czujniki, które pozwolą mi na ich regulację pod względem kąta pionowego, ze względu na ich niższe umiejscowienie (pod zderzakiem) niż wykonuje to fabrycznie VW (na wysokości tablicy rejestracyjnej).

 

Zatem mam kolejny problem - czy we własnym zakresie mam możliwość sprawdzenia sposobu montażu czujników w czarnej atrapie pod zderzakiem oraz w jaki sposób poprowadzić przewody do centralki (którą musiałbym umieścić w bagażniku) od czujników do bagażnika? Czy muszę demontować zderzak i w jaki sposób to wykonać, by nic nie uszkodzić? Czy są dostępne instrukcje demontażu zderzaka dla amatorów takich jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż zderzaka znajdziesz na forum.

Większość uniwersalnych czujników parkowania montuje się min 50cm od ziemii.

W przeciwnym wypadku mogą widzieć np krawężniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Mam paska z 2003 roku, kombi. Wyposażony jest w oryginalne czujniki parkowania z tyłu. Wszystko było w porządku, dopóki nie pojechałem na myjkę ciśnieniową. Czujniki przestały działać, tzn. po wrzuceniu wstecznego słychać jednostajny pisk. Wymontowałem wszystkie i zacząłem mierzyć ich rezystancje. Jeden miał inną, więc stwierdziłem, że to ten który nawalił. Nawet zauważyłem, że jak się go zakryje paluchem to reszta zaczyna działać. Ostatecznie kupiłem nowy czujnik w serwisie. Zamontowałem dziada i dalej to ustrojstwo nie działa. Zastanawiam się czy jest jakaś procedura przy montowaniu nowego czujnika, czy coś na tej zasadzie?? Dodam, że z tego nowego czujnika dochodzi tykanie jak z całej reszty.

Jeśli ktoś w temacie to bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

 

 

Podłącz auto pod VAG-a to się dowiesz, któremu czujnikowi co dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czujniki cofania należy podłączyć do światła wstecznego. Jednakże światło wsteczne jest w klapie a wiązka przewodów ich zasilająca jest umieszczona w prowadnicach klapy bagażnika. Zatem powstał mi problem, z której strony zdjąć tapicerkę w bagażniku, aby dotrzeć do kabli, które zapewne wychodzą z prowadnicy oraz, jak rozpoznać, który to kabel? W jaki sposób zdjąć tapicerkę, aby nie uszkodzić mocowań?

 

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrać tapicerkę po prawej stronie bagażnika - najpierw odkręcasz górne oczko do mocowania bagażu i reszta tapicerki jest na zatrzaskach. Wtedy po jej odchyleniu pojawia się cała wiązka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego doszedłem, nie wiem tylko do którego przewodu mam się podpiąć. Pisałem o tym w innym wątku:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=963425#post963425

 

 

--------

Już wiem który to kabelek, kolega z próbówką mi pomógł. Wszystkie kable u mnie mają kolor szary, bez próbówki ciężko byłoby trafić.

Edytowane przez pawaroti
problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego doszedłem, nie wiem tylko do którego przewodu mam się podpiąć. Pisałem o tym w innym wątku:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=963425#post963425

 

 

--------

Już wiem który to kabelek, kolega z próbówką mi pomógł. Wszystkie kable u mnie mają kolor szary, bez próbówki ciężko byłoby trafić.

 

marek ,

 

1. to moze uchylisz rabka tajemnicy z tym kabelkiem , bo tez chce zamontowac czujniki

2. napisz czy udało ci sie zamontowac czujniki tam gdzie pisałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały proces jest prosty. Ja mam kombi i jedyną rzeczą z jaką miałem największy problem było ściągnięcie zaślepek tylnych lamp (odblasków widocznych po otworzeniu klapy). Aby je wyjąć najlepiej wsunąć cienki śrubokręt w zaznaczonym na poniższym zdjęciu miejscu i odginać zatrzaski popychając rączkę śrubokrętu w stronę środka zaślepki. jednocześnie drugim należy podważyć zaślepkę od dołu.

 

zaslepkae.jpg

zaslepkaorg.jpg

 

Odkręcamy mocowanie lampy i wyciągamy ją. Ja popchnąłem jedną ręką z tyłu dociskając lampę w kierunku przodu samochodu, wtedy lekko wysunie się poza obrys karoserii. Należy złapać za wysunięty fragment (paznokciami bo za wiele się nie wysunie) i spokojnie pociągnąć w kierunku tyłu auta. Zdjęcia uchwytów i gniazd w których siedzą poniżej:

 

uchwyts.jpg

 

trzecie zaznaczenie to miejsce pod zaślepką gdzie lampa jest przykręcona śrubą (plastikową) u mnie z jedenj strony był wkręt metalowy a z drugiej urwana śruba.

 

lampac.jpg

 

 

Odkręcamy uchwyty na bagaże i zdejmujemy roletę bagażnika, siatkę oraz kładziemy siedzenia. Wtedy łatwiej odchylić plastiki. Boczek zdejmuje się odciągając go - jest tam kilka zatrzasków z których musi wyskoczyć. Trzeba w pierwszej kolejności zdjąć plastik trzymający podsufitkę, potem odkręcić uchwyty i zdjąć boczek.

 

+ (czerwony przewód centralki parktronika) wpiąłem w jeden z cieńszych przewodów w miejscu zaznaczonym elipsą - wszystkie są szare więc trzeba badać próbówką - grubsze prowadzą do anteny, GPS. Te szare przewody łączą się z kolorowymi poprzez złącze znajdujące się w miejscu zaznaczonym prostokątem. Prawdopodobnie należy się wpiąć w szary który odchodzi od czarno/czerwonego we wtyce - ale tego nie mogę potwierdzić.

 

- (czarny przewód centralki) ja wpiąłem w brązowy od gniazda 12V. Można też wkrętem do karoserii.

 

bagaznik.jpg

 

Poza tym ściągnięcie zderzaka, wywiercenie otworów i ponowne złożenie jest banalne. Miejsca na czujniki są zaznaczone po wewnętrznej stronie zderzaka a sam zderzak od góry przykręcony jest śrubami właśnie pod lampami, kolejnych śrub należy szukać w nadkolach i od spodu zderzaka.

 

Mam nadzieję, że mój opis komuś się przyda. U mnie lampy ktoś już wcześniej wyciągał i jeden uchwyt miałem uwalony (jak widać na załączonym obrazku).

Edytowane przez pawaroti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie takich opisów poradowych nam trzeba , a nie to banalne zdejmij wywierc wepnij , nie kazdy ma smykałke

brawo marku:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, myślę że można posta przenieść do działu warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym ściągnięcie zderzaka, wywiercenie otworów i ponowne złożenie jest banalne. Miejsca na czujniki są zaznaczone po wewnętrznej stronie zderzaka a sam zderzak od góry przykręcony jest śrubami właśnie pod lampami, kolejnych śrub należy szukać w nadkolach i od spodu zderzaka.

u mnie jeszcze są "kliny" (coś jak kołki rozporowe) po jednym w narożnikach zderzaka (przy nadkolu wpięte pionowo do góry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"+ (czerwony przewód centralki parktronika) wpiąłem w jeden z cieńszych przewodów w miejscu zaznaczonym elipsą - wszystkie są szare więc trzeba badać próbówką - grubsze prowadzą do anteny, GPS. Te szare przewody łączą się z kolorowymi poprzez złącze znajdujące się w miejscu zaznaczonym prostokątem. Prawdopodobnie należy się wpiąć w szary który odchodzi od czarno/czerwonego we wtyce - ale tego nie mogę potwierdzić.

 

- (czarny przewód centralki) ja wpiąłem w brązowy od gniazda 12V. Można też wkrętem do karoserii."

 

bagaznik.jpg

 

W moim passacie 2006r variant silnik bmp 2.0 diesel miejsce zaznaczone u kolegi żółtym kolorem(prostokąt) to złącze jest koloru niebieskiego i kable są wszystkie czarne... Plus od wstecznego znajdziecie po pinem nr.2 we wtyczce kabel czarny na kablu oznaczenie 2R. Montowałem czujniki valeo, masę zabrałem z zapalniczki

Pozdrawiam

Edytowane przez karhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od pewnego czasu w moim passacie mam taki problem jak cofam włącza się parktronik ,,pipnie,, raz i cisza

co jest tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam od pewnego czasu w moim passacie mam taki problem jak cofam włącza się parktronik ,,pipnie,, raz i cisza

co jest tego przyczyną??

Uszkodzony czujnik, nie ważne czy przód czy tył. Lub obluzowana wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam problem jak jeden z Kolegów wyżej. Gdy wrzuce wsteczny to mi cały czas jednostajnie piszczy, z tym że czasami normalnie pika jak podjeżdzam do przeszkody. Mój mechanik podłączał komputer ale nie było żadnych błędów. Raz działa bezproblemowo a czasami piszczy. Dziwi mnie tylko fakt że nie ma żadnych błędów w Kompie. Co może być nie halo? Auto cały czas czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności