Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kiedyś powiedział mi ze własnie w passatach jest to fabrycznie zaznaczane lekka obramówką, ? ?

 

Dokładnie tak jak Michał wyżej napisał jest zaznaczony każdy punkt w którym trzeba zrobić otwór pod czujnik. Nawiasem mówiąc to chyba wszystkie firmy samochodowe to praktykują bo np. w oplu i pełgocie jest taka sama sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPC + Kamerka i mam dwa problemy

 

1. W B6 cofajac dzialaly mi wszystkie czujniki nawet z przodu piszczaly jak sie znalazla przeszkoda. W B7 podczas cofania tylko tył piszczy, a przod na RNSie jest pokazany. Ja chce by mi i przód piszczał podczas cofania, da sie cos gdzies przestawic bym mial tak jak w B6? ...

 

2. Obraz z kamery - czy jest możliwość zmienienia czasu wyświetlania obrazu. Tzn. do momentu jak mam wsteczny to mam obraz z kamery, ale wystaczy, ze wlacze 1 bieg i obraz ginie.

Czy jest jest możliwość zmiany tak by obraz wyłączał sie dopiero po przekroczniu np. 20km/h ?

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam kogoś do montażu czujników PRZÓD w passacie b7. W aucie mam moduł 4k i czujniki tył (chyba od skody). W grę wchodzi wymiana modułu, podłączenia wiązek, wiercenie otworów w zderzaku z przodu. Podemie się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OPC + Kamerka i mam dwa problemy

 

1. W B6 cofajac dzialaly mi wszystkie czujniki nawet z przodu piszczaly jak sie znalazla przeszkoda. W B7 podczas cofania tylko tył piszczy, a przod na RNSie jest pokazany. Ja chce by mi i przód piszczał podczas cofania, da sie cos gdzies przestawic bym mial tak jak w B6? ...

 

2. Obraz z kamery - czy jest możliwość zmienienia czasu wyświetlania obrazu. Tzn. do momentu jak mam wsteczny to mam obraz z kamery, ale wystaczy, ze wlacze 1 bieg i obraz ginie.

Czy jest jest możliwość zmiany tak by obraz wyłączał sie dopiero po przekroczniu np. 20km/h ?

thx

 

a wie ktoś jak aktywować czujniki przód podczas parkowania przodem ? one same się włączą ? u mnie tak się nie dzieje. też mam ten OPC czy OPS z czujnikami przód/tył i kamerą itd. jak parkuję tyłem włącza się przód i tył i kamera

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniujr, jak chcesz od razu przodem zaczac parkowac to musisz guzik obok lewarka zmiany biegow nacisnac

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, ale chyba wtedy włącza mi się park assist i szuka miejsca na automatyczne parkowanie równoległe. sprawdzę noch ein mal ;) może go trzeba przytrzymać czy cuś...

 

ops.jpg

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, u Ciebie jest inaczej. Ja mam na to dwa osobne guziki

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem. Trzeba przytrzymać ten przycisk od park assist. Wtedy aktywuje się OPS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym przykleić temat. Mam podobny problem tylko że systematycznie działa lub nie działa parktronic. Zasada prosta - temperatura na zewnątrz poniżej 13 stopni działa powyżej w 90% nie. Testowane od 8 miesięcy i w końcu nadeszła pora się za to zabrać.

Czujniki wszystkie działają - sprawdzane kompem i manualnie - 0 błedów gdy system zgłasza problem.

Jedyne co na kompie wychodzi to błąd: moduł sterowania czujnika holowania (J345)

Sprawdziłem moduł od gniazda holowania 13 pin, same gniazdo oraz wszystkie te połączenia, prześwietlona wiązka do gniazda i wszystko po bożemu - zero śladu korozji konektorowej, wody, wilgoci itp.

Do tej pory nie było żadnej ingerencji w cały układ parktornika - wszystko w oryginale.

Jakieś dalsze wskazówki co sprawdzać?

 

Ps. Moduł parktonika z tego co czytałem to są dwa - przód i tył osobno - tylni w kombi 2006r mam w bagażniku za zaślepką po prawej stronie też został prześwietlony.

Edytowane przez Redmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,chciałbym przykleić temat. Mam podobny problem tylko że systematycznie działa lub nie działa parktronic. Zasada prosta - temperatura na zewnątrz poniżej 13 stopni działa powyżej w 90% nie. Testowane od 8 miesięcy i w końcu nadeszła pora się za to zabrać.

Czujniki wszystkie działają - sprawdzane kompem i manualnie - 0 błedów gdy system zgłasza problem.

Jedyne co na kompie wychodzi to błąd: moduł sterowania czujnika holowania (J345)

Sprawdziłem moduł od gniazda holowania 13 pin, same gniazdo oraz wszystkie te połączenia, prześwietlona wiązka do gniazda i wszystko po bożemu - zero śladu korozji konektorowej, wody, wilgoci itp.

Do tej pory nie było żadnej ingerencji w cały układ parktornika - wszystko w oryginale.

Jakieś dalsze wskazówki co sprawdzać?

 

Ps. Moduł parktonika z tego co czytałem to są dwa - przód i tył osobno - tylni w kombi 2006r mam w bagażniku za zaślepką po prawej stronie też został prześwietlony.

 

Sterownik był i jest tylko jeden z tym, że :

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b6 i b7 mają oryginalny moduł Parktronik z prawej strony bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b6 i b7 mają oryginalny moduł Parktronik z prawej strony bagażnika.

 

Ciekawa teoria :(

 

Bez tytułu2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b6 i b7 mają oryginalny moduł Parktronik z prawej strony bagażnika.

luknij jeszcze raz na te foto ;)

 

Sterownik był i jest tylko jeden z tym, że :

[ATTACH=CONFIG]153836[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i temat utknął bez rozwiązania. Ważniejsze są teorie gdzie jest sterownik.

Może coś na temat: Jedyne co na kompie wychodzi to błąd: moduł sterowania czujnika holowania (J345), według mnie problem w moim przypadku tkwi w tym błędzie - sytuacja opisana powyżej.

Zastanawiam się tylko czy może to mieć związek z opcją dezaktywacji alarmu na czas lawet i przyciskiem do załączania tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J345 to moduł rozpoznawania podłączenia przyczepy, czyli potocznie moduł haka. Masz takowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J345 to moduł rozpoznawania podłączenia przyczepy, czyli potocznie moduł haka. Masz takowy?

 

Przeglądałem już gniazdo przyczepy, wszystko wyglądało jak należy zero zastrzeżeń z mojej strony no i nie znalazłem tam kontrolnego styku. Wykrywanie podłączenia pod kątem obciążenia jedynie na stykach. Moduł od haka jaki mam to Westfalia 506153. Numer 1K0 907 383. Dokopałem się do niego i też nie budził moich zastrzeżeń na wtyczkach jak i na układzie scalonym nic gołym okiem nie znalazłem. Prześwietliłem miernikiem przewody od modułu do gniazda i też wszystko cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś zasugerować... to podczas błędu wypnij w cholerę moduł haka i zobacz czy parktronik zadziała, lub wypnij tylko kostkę od wiązki haka, może w niej lub złączu coś nie gra. Jak nadal nic to nie da to odłącz cały moduł, w ten sposób może się uda sprawdzić czy od modułu do haka coś nie tak czy może sam moduł. Jak nie drzwiami to oknem, mój moduł haka poszedł z dymem przez komin... pokazywał błąd lewego postoju i go gasił w przyczepce, płytka była nietknięta, wiązka ok, przyczepki zmieniane.... więc zmieniłem moduł i wszystko ok. Elektroniki okiem nie sprawdzisz a moduły chodzą za grosze. Prościej było podmienić niż szukać, wysyłać, naprawiać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ci przestaje działać parktronik to całkowicie przód i tył czy może tylko sam tył? Masz jakąś wizualizację parktronika na wyświetlaczu radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to świrują te czujniki ,czasami piszczy cały czas i potem przestaje dodatkowo miga przycisk a czasami jest dobrze .... dziś sprawdziłem czujnik ten chrom bo taki mi wywala błąd wyglądał ok... będzie trzeba go wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to świrują te czujniki ,czasami piszczy cały czas i potem przestaje dodatkowo miga przycisk a czasami jest dobrze .... dziś sprawdziłem czujnik ten chrom bo taki mi wywala błąd wyglądał ok... będzie trzeba go wymienić ?

 

Bardzo znany i częsty problem z tymi chromowanymi sensorami . Te sensory się rozszczelni i woda się dostaje i powoduje ze czasami piszczy, działa waruje. Do wymiany nie kupuj zmieników kup używany oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności