Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Do B7 z modułem PLA2.0 (12 czujników) można zakładać 1K8919475D (pod Discovery Media) albo 1K8919475E (pod RNS). Moduły muszą mieć wgrane odpowiednie parametry. Wtyczki są inne więc trzeba dołożyć adapter albo przerobić kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zadziała w przypadku jak mam tylko 8 czujników?

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojoo napisał:

8 czujników

Nie zadziała. Będą błędy od brakujących czujników.

8 kanałów (czyli PDC) obsługują moduły 1K8919472B/C ale zdaje się w obu OPS działa na protokole BAP4.0 czyli współpracują tylko z Discovery Media, więc jeśli masz radio RNS/RCD to wizualizacji nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów,

Potrzebuje porady.

Pacjent B7 2011, moduł parkowania 3AA919475D, funkcje czujniki przód tył, kamera, asystent parkowania.

Zaczęły się  problemy  sporadycznie (system niedostępny). VCDS pokazuje błędy 1079828 i czasem 1079830. Czasem da się to skasować i na chwile nie wraca. Wtedy da się  podejrzeć w VCDS-e wskazania czujników i działają prawidłowo.

Jednak gdy mam powyższe błędy to przy cofaniu nie działają żadne funkcje systemu parkowania  i na radiu nie wyświetla się ekran z czujnikami ( tylko miga przycisk od parktronica).

Kostki na module i sam moduł w środku obejrzałem, wizualnie wygląda ok.

Na co to może wskazywać? Moduł się kończy ( do wymiany ) czy czujnik któryś robi zwarcie ( jak go namierzyć )?

Edytowane przez Dancio_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przymierzam się do instalacji fabrycznych.

Z racji ze ciężko znaleźć wszystkie elementy, zastanawiam się nad powyższym zestawem:

https://www.aliexpress.com/item/32838990913.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4f2d2e0e5Xqt4L

 

Czy ma ktoś doświadczenie z nimi?

Wiem ze prawdopodobnie któreś z czujników mogą nie działać, ale je łatwiej zdobyć niż cale wiązki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dancio_83 napisał:

Na co to może wskazywać? Moduł się kończy ( do wymiany ) czy czujnik któryś robi zwarcie ( jak go namierzyć )?

W tych modułach są 2 gałęzie zasilania - jedna do buzerów, a druga do czujników. Czasami wewnętrzny bezpiecznik na gałęzi czujników uszkadza się dając właśnie takie objawy. Możesz zamienić miejscami 4 kable i obserwować efekt.

Co zamienić:

T12a/2 <> T16/10 oraz T12/11 <> T12a/4, gdzie T12a to środkowa kostka 12 pinowa, odpowiedzialna za przednie czujniki i buzer. Reszta jest oczywista.

Jeśli nadal będzie się pojawiał ten sam błąd, lub nie będzie błędu wcale to najprawdopodobniej winny jest wspomniany bezpiecznik w module. Jeśli jednak pojawi się błąd odnośnie zasilania buzerów to winny jest któryś z czujników.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 13:58, nTomek napisał:

W tych modułach są 2 gałęzie zasilania - jedna do buzerów, a druga do czujników. Czasami wewnętrzny bezpiecznik na gałęzi czujników uszkadza się dając właśnie takie objawy. 

Dzięki za wskazówki, już jedzie do mnie drugi moduł (używka). Jak ten nie zadziała to skorzystam z rady odnośnie zasilania.

Aktualizacja tematu:

Drugi moduł wykazywał te same błędy. Dalsza diagnostyka skupiła się na czujnikach. Problem w tym że układ się wyłączał losowo. W związku z tym po prostu zacząłem pukać po zderzakach i czujnikach i okazało się że przyczyna leży w przednim. Demontaż zderzaka i wyciąganie wszystkich czujników. Żaden nie wzbudzał podejrzeń, wszystko przeczyszczone, złącza przesmarowane, poskładane i póki co sukces.

Pukanie w zderzak nie wywołuje błędów i układ od tygodnia pracuje bez problemowo. Tydzień testów był dobry bo były bardzo skrajne warunki (przymrozki, deszcze, śnieg ).

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki.

Edytowane przez Dancio_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odkąd kupiłem auto (drugi właściciel) miałem zamontowane cztery czujniku z tyłu. Od początku nie działały i po wrzuceniu wstecznego cały czas głośno piszczały. Dobrze, że miałem guzik w bagażniku po prawej stronie, który to wyłączał. Jak potem dokopałem się do modułu, okazało się, że został później doposażony przez pierwszego właściciela w jakimś serwisie, gdyż moduł parkowania pochodzi od Golfa VI, a sama instalacja nie jest oryginalna. Potem próbowałem dociec, czemu to wszystko nie działa i jak się okazało to moduł jest sprawny, tylko jeden czujnik nie działa. Mam pytanie, gdyż jak się dowiedziałem w internecie potrzebuje czujnika o numerze: 000 054 635. Jest dosyć ciężko dostępny i cena waha się od 70 euro, aż nawet do 110 euro. Jaki mógłbym kupić zamiennik, aby pasował do modułu ? Jak wyjąłem czujnik, to jest on połączony dwoma kabelkami, bez żadnej obudowy z trzema jak na internecie patrzyłem i nie mam pojęcia jaki mógłbym kupić żeby wszystko pasowało. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 

154198829_1116762792069507_7518675230291281119_n.jpg

image.png.9630c0fefb3946f5832dee000528b3d7.png

s-l300.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz taniej to czujnik 8E0054635A podejdzie. Powinien też być odpowiednik skody, bo tam częściej był montowany ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2014 o 07:45, wojnarjaslo napisał:

Koledzy, proszę o pomoc. W moim passacie przepalił się moduł parkowania.

Posiadał on oznaczenie 3C0919283C. Chciałbym kupić jakąś używkę ale o tym znaku na allegro nie wystepuje. Większość jest z literą B na końcu. Jaka jest róznica miedzy tymi modułami, czy w moim przypadku moge zastosowac modul z oznaczeniem B. Zaznacze ze moj passat posiada czujniki parkowania z przodu i tyłu, bez zadnych opcji wizualizacji. Czy mozna załozyc moduł z oznaczeniem 3C0919283B zamiast 3C0919283C??

Odświeżam temat dla potomnych. Sam się naszukałem i nic nie mogłem znaleźć. Zatem, moduł sterujący 3C0919283B z powodzeniem zastępuje 3C0919283C (wszystko Plug & Play). Sprawdzone na Passat B6 1.8 TSI BZB (2008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam pytanko. Jeżdże passatem i tak jak działał do tej pory bez zarzutu, to przy mrozie -7 cały czas piszczy mi jeden czujnik parkowania mimo braku przeszkody (Przedni prawy) np. gdy hamuję do 0 na światłach to piszczy cały czas jak stoję aż ruszę albo dam na ręczny. Przecieranie go nic nie daje. Jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/11/2020 at 6:57 PM, Zibo wrote:

I did as you advised. I accessed the parktronic module. First, I unplugged the first 12-pin plug from the left. After clearing the errors, the same error kept coming back

1079828 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor(s)

          B107A 14 [009] - Open or Short to Ground

          Confirmed - Tested Since Memory Clear

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 3

                    Fault Frequency: 1

                    Reset counter: 115

                    Mileage: 251101 km

                    Date: 2090.14.30

                    Time: 17:54:19


Then I plugged the plug back in and unplugged the second 12 pin (the middle one). I cleared the errors and this time two appeared

VCDS Version: Release 12.12.3 (x64)

 

                Address 10: Park/Steer Assist Labels: 3AE-919-475.clb

Control Module Part Number: 3AE 919 475 B HW: 7N0 919 475

  Component and/or Version: PARKHILFE 8K H06 0016

           Software Coding: 318002

            Work Shop Code: WSC 00229 211 178037

              ASAM Dataset: EV_EPHVA18VW47X0000 001005 (VW46)

                      VCID: 3E7548A3A1F567EEA91-806B

2 Faults Found:

 

1111316 - Speaker for Front Parking Aid

          B10F5 14 [009] - Open or Short to Ground

          Confirmed - Tested Since Memory Clear

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 3

                    Fault Frequency: 1

                    Reset counter: 110

 

1079828 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor(s)

          B107A 14 [009] - Open or Short to Ground

          Confirmed - Tested Since Memory Clear

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 3

                    Fault Frequency: 1

                    Reset counter: 115

                    Mileage: 251101 km

                    Date: 2090.14.30

                    Time: 17:54:19

Then I took out the entire module to check whether any of the module pins were tarnished and everything was fine. Pins are clean as if they left the factory yesterday. I inserted the module again, connected all the plugs, cleared the errors and only the 1079828 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor(s) came back. Cracked module?

 

 

Parktronica module.jpg

@Zibo _, did you find the issue to your problem? I have exactly the same problem and error codes, when only front sensors connected I see the sensor works but error regarding desconnected back sensors, the sme thing when connecting back sensors and error regards front sensors disconnected. I get the same errors as you. when front and back connected I get Voltage Too Low :(

I´m unsure if it is some parking sensor that cause the low voltage problem or if it is the parking module.
Did you change parking module (3AE 919 475 B) and everything started to work or was it some faulty sensor?

 

thank you

Edytowane przez toinobcool
More info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, toinobcool napisał:

I'm unsure if it is some parking sensor that cause the low voltage problem or if it is the parking module.

I think the problem is with the module. The internal fuse seems to be broken.

See topic:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności