Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Czujnik lapie kawałek ramki jako przeszkodę. Od zdjęcia jej ani razu mi nie zapiszczał już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka jest fabryczna, a tak łapie? Kurde... to fajnie to zrobili...

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładana ramka lapie. Na fabryczna ramkę trzeba zaczepić. Wysłałem na pw jak wygląda u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Swego czasu pisałem o problemie dwóch czujników parkowania w grillu chrom Jetta V z 2010r.

Po kolizji kupiłem zderzak kompletny , u mnie był prawy czujnik uszkodzony i wiązka też .

Po poskładaniu miałem problem z czujnikami w grillu.Błędów żadnych .

Przyczyna była taka że w kupionym zderzaku wraz z grillem (był po przejściach) ktoś źle przykleił  koszyczki czujników i były przekręcone o 90 '' względem bocznych.

Oglądałem na aledrogo inne grille i na zdjęciach to wyszło że ja mam inaczej , przykleiłem tak jak te boczne by czujnik był wpięte tak samo ,złożyłem i teraz już wszystko normalnie działa .

Czyżby czujnik miał inne pole działania w boki i inne w góra dół  ? Wiem że jak były przekręcone o 90 stopni to ciągle pokazywało przeszkodę a teraz już normalnie działa .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Vittoriok napisał:

Czyżby czujnik miał inne pole działania w boki i inne w góra dół

Oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pasku mam tylne czujniki pakowania ale nie oryginalne. Chciałbym założyć w pełni Ori instalacje ale ma takie pytanie. Bo te nie oryginalne czujniki maja do montażu wywiercone większe otwory w zderzaku a oryginalne czujniki maja mniejsza średnice. Czy idzie to jakoś ogarnąć czy będę musiał wymieniać zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, bo w oryginale oprócz mniejszej średnicy są jeszcze uchwyty z zatrzaskami, pasujące do czujników.

Może takie coś dałoby się zaadoptować?:

obraz.thumb.png.ca21ebf7a9764a0f250e7dce8ebac927.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, w B6 przed 2008 czujniki miały uchwyty z obwódka.

Nr: 3c9 919 486G, 3c9 919 486F, 3c9 919 486E, 3c9 919 486D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 6y9919491 to od skody fabii.  Moze ktos ma wymiary tych uchwytów. Jak nic nie znajde kupie najwyzej jednego na próbę.  Trzeba by je troche piłowac a i to nie wiadomo czy zatrzaski beda łapac. 

Edytowane przez Karol027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w ASO o te co kolega @Wolfepodał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c9 919 486D- 45,99zl brutto i jest na zamówienie 

3c9 919 486E- 45,99zl brutto i jest na zamówienie

3c9 919 486F- 45,99zl brutto i jest na zamówienie 

3c9 919 486G- 45,99zl brutto i jest na zamówienie

Trochę drogo jak za kawałek plastyku i na dodatek nie wiadomo czy wyda wymiarowo.  Może cos z czasem używanego wpadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego wymiaru potrzebujesz? Te co podałem maja 21.8mm. W zeszłym roku po zniżce w aso płaciłem ok35pln, podrożało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś całkiem przypadkowo wpadła mi wiązka z czujnikami z tylnego zderzaka i miłe zaskoczenie bo były tam  uchwyty o nr 3C9919491 i z końcówkami D,F,G. 

Wolfe ty podałeś ze twoje miały 21,8 mm, te maja prawie 21,2 mm, natomiast otwór jaki daje wiertło to 22,07 mm . Chyba nic bliżej nie dobiorę tym bardziej w takiej cenie jaka zapłaciłem za wiazke z uchwytami i czujnikami ori vw 3c0919275L. Jest jeszcze kwestia w jakiej pozycji powinny być zamontowane czujniki w zderzaku,  wtyczka do dołu czy lewa albo prawa?

IMG_20210114_182316.jpg

 

Czy sposób w jaki zostały zamontowane czujniki w zderzaku jest prawidłowy? Czy w przednim zasada montażu jest taka sama?

zderzak tył.jpg

Edytowane przez Karol027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając drobiazg, że zdjęcie zderzaka jest do góry nogami to pozycja jest prawidłowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już poprawiłem zdjecie, rozumiem ze z przednim zderzakiem zasada jest taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

A skoro tyle robisz to może PLA czyli 12 czujników? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę ze z 8 czujnikami będę miał kupe roboty a dodatkowo zamówiłem już wiązkę pod 8 czujników wiec musiałbym trochę dołożyć roboty a sam mogę tego nie uciągnąć.  A ze tak zapytam, co mi więcej oferuje PLA względem  PDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kręci kierownicą podczas parkowania. Na YT jest dużo filmów. 

Jest też OPS360... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to aby nie wiąże się z dłubaniem w ABS i maglownice? Podpowiedz jakie moduły musze sprawdzić czy w ogóle to u mnie zadziała bez wymiany większości modułów. 

Czy części z B7 to takie same jakie by mi były potrzebne?

A jakie radio obsługuje PLA i OPS360 bo ja mam RNS310 ale z czasem zamierzałem zamontować jakąś stacje  multimedialna 

 

Witam ponownie. Po stłuczce musze wymienić parę rzeczy w aucie. Musze tez wymienić zderzak przedni ale ze dostępny od ręki był bez otworów na czujniki potrzebuje wiertła do wywiercenia otworów. Kupie, chętnie tez wypożyczę byle z odpowiednia średnicą. 

Edytowane przez Karol027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... chciałbym zmienić parktronic na wersję z automatycznym uruchamianiem przednich czujników w B7, czy ten moduł będzie odpowiedni? 1K8919475

Czy taka zmiana jest P&P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności