Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to świrują te czujniki ,czasami piszczy cały czas i potem przestaje dodatkowo miga przycisk a czasami jest dobrze .... dziś sprawdziłem czujnik ten chrom bo taki mi wywala błąd wyglądał ok... będzie trzeba go wymienić ?

 

U mnie to samo, prawy przód (ten w chromie), zwłaszcza po deszczu lub czasem po myjni. Może ktoś podać numer części i czy firma "german" to ori vw ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo, prawy przód (ten w chromie), zwłaszcza po deszczu lub czasem po myjni. Może ktoś podać numer części i czy firma "german" to ori vw ??

 

german to zamiennik. 3C0919275AD tu jest numer ale zalecam demontaż i sprawdzenie na nim numerów.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wystarczy ściągnąć grill 6 śrub u góry i dwie pod rejestracją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ci przestaje działać parktronik to całkowicie przód i tył czy może tylko sam tył? Masz jakąś wizualizację parktronika na wyświetlaczu radia?

 

Witam ponownie, byłem na urlopie temu tak późno odpisuje. Nie mam żadnej wizualizacji, jak niedziała to przód i tył i nie zależnie czy załączany z automatu wstecznego czy z ręki z jazdą do przodu. Popróbuje to co sugerował kolega

BociekCC

Jak mogę coś zasugerować... to podczas błędu wypnij w cholerę moduł haka i zobacz czy parktronik zadziała, lub wypnij tylko kostkę od wiązki haka, może w niej lub złączu coś nie gra. Jak nadal nic to nie da to odłącz cały moduł, w ten sposób może się uda sprawdzić czy od modułu do haka coś nie tak czy może sam moduł. Jak nie drzwiami to oknem, mój moduł haka poszedł z dymem przez komin... pokazywał błąd lewego postoju i go gasił w przyczepce, płytka była nietknięta, wiązka ok, przyczepki zmieniane.... więc zmieniłem moduł i wszystko ok. Elektroniki okiem nie sprawdzisz a moduły chodzą za grosze. Prościej było podmienić niż szukać, wysyłać, naprawiać itd.

i opiszę co z tego wyszło.

Muszę jeszcze się dobić do wiązki od przodu bo podejrzewam przydomowego zwierzaka że mógł się do tego przyczynić, lubi nocować pod maską silnika - odgryzł na wiosnę zasilanie od Xenona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, byłem na urlopie temu tak późno odpisuje. Nie mam żadnej wizualizacji, jak niedziała to przód i tył i nie zależnie czy załączany z automatu wstecznego czy z ręki z jazdą do przodu. Popróbuje to co sugerował kolega

i opiszę co z tego wyszło.

Muszę jeszcze się dobić do wiązki od przodu bo podejrzewam przydomowego zwierzaka że mógł się do tego przyczynić, lubi nocować pod maską silnika - odgryzł na wiosnę zasilanie od Xenona.

 

Ok - już naprawione. Wina była po stronie modułu haka tak jak wskazywał błąd. Wymieniono na używkę identyczny z allegro za 60 zł i poszło bez kasowania błędów które wskazywały jego uszkodzenie w kilku innych modułach takich jak parktronik, komfort i centrala elektryka. Zastanawia mnie jedynie przyczyna jego uszkodzenia bo nie pamiętam czasu kiedy ganiałem z przyczepką.

Sprawdzanie z odłączaniem wiązki haka i samego modułu w celu sprawdzenia parktronika nic nie wniosła - było bez zmian. W celu ostatecznej diagnozy pomogła kolegi przyczepka w której nie działały kierunki a światła pozycyjne migały. Kontrola żarówką potwierdziła ten stan.

Dziękuję za nakierowanie na temat kolegom z forum. Mam nadzieję ze ten opis pomoże chociaż jednej osobie rozwiązać podobny problem.

Jedynie co mogę dodać to przy szukaniu modułu zwracałem również na ten sam software oraz hardware sterownika. Nie wiem czy zadziałał by z innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW i HW sterownika nie jest krytyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Mam taki problem posiadam Passata B6 z końca 2008 roku po lifcie z białymi zegarami od samego początku jak go posiadam nie działały mi czujniki parkowania.W końcu zdecydowałem się to naprawić okazało się, że padnięty jest  sterownik PDC 3C8919475 miały podobno problem jak wyczytałem w necie problem, że padały przy słabym akumulatorze więc kupiłem zamiennik wolny od tego błędu 3C8919475A. Po podpięciu pod auto czujniki załączają się na chwilę po uruchomieniu a następnie przestają działać sygnalizując awarię. Jedyny błąd jaki jest w module to brak modułu  haka brak osprzętu.Czy jest opcja, że kupiłem moduł który był zamontowany w passacie z oryginalnym hakiem a mój go nie ma i to jest powodem dalszej usterki czy ewentualnie coś innego? Jak i co zmienić aby wyłączyć opcję haka w module. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktoś w stanie podać mi numery koszyków do mocowania pdc w przednim zderzaku ? Mam już skompletowany cały komplet ale brakuje mi tylko tych koszyków a nie wiem które kupić....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie problem z parktroniciem standard wsteczny pisk z tylnego głośniczka i migająca kontrolka. Prawdopodobnie padl moduł dzisiaj będę pewny ale już przesledzilem tematy tych sterownikow i mam pytanie, otóż mój moduł to 3AA 919 415G pod PLA czy L bądź H na końcu pasuje bo nie mogę znaleźc z G;/ trzeba coś zmieniać kodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wysnuł teorię z uszkodzonym sterownikiem?

Zakładam iż problemem będzie czujnik i prawdopodobnie przedni chromowany.

 

Ale jak okaże się że potrzebujesz moduł odezwij się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CC nie mam chromowanych czujników tylko 12 czujników po 6 w zderzaku srebrne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje pomocy mam passata b6 2008r padł mi moduł PDC 3c8919475 kupiłem moduł 3c0919283b i nie działa musze go przekodować czy jak.

Proszę o podpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z czujnikami tzn piszczy mi przód gdy niema przeszkody najlepsze jest to ze gdy silnik nie chodzi to nie piszczy a jak uruchomię to piszczy :D

Sprawdzałem na vagu błedów niema a na blokach pokazuje ze przezszkoda jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam -  da sie spokojnie wymienic z tylu czujniki bez sciagania calego zderzaka, wymiana zajela mi moze z 10 minut :)

Jak ktos pisal juz tutaj  - odkrecamy dwie srubki od dolu ktore trzymaja plastik zderzaka, odchylamy i mozemy spokojnie wsunac reke ponad belke. Potem wypchniecie czujnika i rozpiecie z kostki - ot cala robota.

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A czy ktoś przerabial uszkodzona wiazkez tylu? Niedawno wymieniłem czujnik z tylu, po 2 miesiącach objawy te same (Open or sort to ground). Po podmianie jednak na czujnik obok (czyli dobry) blad pozostaje w tym samym miejscu (rear middle left) - stad obstawiam ze sam czujnik jest dobry tylko cos z wiazka jest nie tak.

Czy ktoś moglby pomoc jak się do tego zabrać - zakładam ze teraz bez sciągania zderzaka się nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy ktos mial problem z wiazka z tylu? Gdzie te kable ida, moze sa jakies kostki "po drodze" od radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padł mi ostatnio akumulator a co za tym idzie (tak mi sie wydaje) moduł parktronic. Po włączeniu biegu wstecznego głośny dźwięk, brak wizualizacji OPS ani nie działają czujniki. Czy jeśli bym kupił używany o tych samych numerach i przełożył trzeba coś kodować czy bedzię chodził "od strzała". ? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skan vcds co pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam osobiście vcds ale kiedy byłem u mechanika wskazał na właśnie ten moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachowanie dziwne bo co padniety aku ma do do tego zeby z tego powodu polecial w komos modul pdc????

ale skoro vcds wskazuje na uwalony moduł pdc to wymiana na taki sam (jezeli nie bylo kombinowane a softem) nie powinna wymagac kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieżko właśnie mi jest powiedzieć czy było kombinowane bo samochód mam od 2 miesięcy dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności