Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dorzucę do tematu info o zamiennikach czujników. Zamontowałem dzisiał własnie zestaw VALEO beep&park do passata kombi. Powiem szczerze ze tragedia. Mam porównanie z fabrycznymi z fabii o octavi. Trzy podstawowe wady:

- bardzo cichy i pierdzący głośniczek

- spóźniona reakcja na przeszkody (trzeba naprawdę bardzo powoli jechac tylem że nagle sie uderzyć)

- słabe ale to bardzo słabe wykrywanie przeszkód. czasami wykrywa przeszkoda dopiero gdy jest w odległości 40-50 cm co wydaje mi sie juz lekko za pozno.

ogólnie to sie chyba wkurze i jutro zareklamuje to dziadostwo. Dlatego szczerze odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniżej tysiaka, tyle że większość gratów używki z alledrogo i sam wszystko rzeźbiłem.

 

W jaki sposób wykonywałeś otwory w zderzakach pod czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób wykonywałeś otwory w zderzakach pod czujniki?

 

Spiłowane lekko wiertło piórowe z 18 na 17,6. Grila kupiłem używkę na aledrogo.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek nie tylko ty robiłeś rzeźbę ale to wiertło trzeba scienić bo inaczej będzie robiło rant przy otworku na zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytałem na niemieckim forum, że jest potrzebne wiertło 21,3mm. To jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bodajże 2008 roku, uchwyty miały jeszcze taki rancik który wchodził w zderzak, dlatego dziura była większa. Od 2008 dziura jest tylko na czujnik i gumkę uszczelniającą. W serwisie można kupić uchwyty na czujniki takie albo takie ale z tymi starymi jest problem bo trzeba ten rant malować pod kolor i gorzej wizualnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiertło wraz z otwirnicą jest w komplecie więc nie trzeba rzeźbić. otwów wychodzi idelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiertło wraz z otwirnicą jest w komplecie

 

Przecież oni piszą o ori czujnikach... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaaa ok :)

 

Czy któryś z kolegów byłby na tyle miły i wrzucił printscreena pomocnika długiego kodowania modułu PDC z końcówką 475. Kupiłem na tyle nowy że jeszcze go nie ma w VCDS.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci wieczorem tego prscr zrobic, przy okazji sprawdze najnowszego vcds 12... moze bedzie mial opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge ci wieczorem tego prscr zrobic, przy okazji sprawdze najnowszego vcds 12... moze bedzie mial opis

 

SUPER, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUPER, dzięki.

 

proszę oto kodowanie z najnowszego VCDS 12.10.0 w VCDS 11.11.4 PL jest dokładnie taki sam opis, nie ma spolszczonego jest po angielsku

 

 

pdc0.jpg

 

 

pdc1.jpg

 

 

pdc2.jpg

 

 

pdc3e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz wielkie dzięki za kodowania, teraz wiem co zaznaczyć !!!!!. Przy okazji mam taki błąd, ale wszystko działa, wyświetla na navi, może ktoś miał taki przypadek, coś nie zaznaczyłem?

 

12583424 - Powertrain Databus: No Communications

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz wielkie dzięki za kodowania, teraz wiem co zaznaczyć !!!!!. Przy okazji mam taki błąd, ale wszystko działa, wyświetla na navi, może ktoś miał taki przypadek, coś nie zaznaczyłem?

 

12583424 - Powertrain Databus: No Communications

 

Zmieniłem kodowanie w byte 3, z bitu 1 na 2 i błąd na razie się nie pojawia, jeszcze raz dzięki Bimbasz:ok

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej147

Witam kolegów. Moje historia jest następująca. Passat oryginalne czujniki przód i tył. Wymieniłem z przodu 2 czujniki, działają ok ale jest problem przy wrzuceniu wstecznego nie załączają się z tyłu automatycznie, muszę aktywować je przyciskiem. Przed awarią włączały się samoistnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś grzebał w sterowniku PDC. Zobacz, czy masz ustawioną skrzynię manualną czy automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorzucę do tematu info o zamiennikach czujników. Zamontowałem dzisiał własnie zestaw VALEO beep&park do passata kombi. Powiem szczerze ze tragedia. Mam porównanie z fabrycznymi z fabii o octavi. Trzy podstawowe wady:

- bardzo cichy i pierdzący głośniczek

- spóźniona reakcja na przeszkody (trzeba naprawdę bardzo powoli jechac tylem że nagle sie uderzyć)

- słabe ale to bardzo słabe wykrywanie przeszkód. czasami wykrywa przeszkoda dopiero gdy jest w odległości 40-50 cm co wydaje mi sie juz lekko za pozno.

ogólnie to sie chyba wkurze i jutro zareklamuje to dziadostwo. Dlatego szczerze odradzam...

 

 

A to ciekawe, bo sam mam takie od prawie 1.5 i jestem zadowolony:

- "biorą" z 1.5 m (na wyświetlaczu) i są precyzyjne

- dźwięk jest donośny

- ładnie zbierają przeszkody obok

Jedyne do czego się mogę doczepić to zdarzające się fałszywe alarmy jak mocno popada, ale lepsze to niż brak dźwięku.

 

Może ktoś Ci je po prostu źle zamontował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość richu1988

Witam potrzebuje pomocy. Zamontowałem czujniki ( zwykłe z allegro 6 sensorów) w zderzaki centralka podpięta, prąd z aku też, mam problem żeby odnaleźć kabel od światła wstecznego. gdy spróbowałem wpiąć się w jeden z szarych kabli na słupku to wyświetlacz wariuje( dyskoteka:) gdy wpinam go pod zapalniczkę aby sprawdzić czy to nie problem z centralką działa normalnie, ale te czujniki z przodu nie reagują. Potrzebuje informacji w które kable się wpiąć, tj gdzie wpiąć masę, światło cofania i stop, żeby to działało w passacie b6 kombi. Pomóżcie bo 3 dzień to robie i już głupieje. A dziś przestało działać otwieranie klapy z tyłu i tylko z kluczyka łapie mimo iż tak mi się wydaje nic nie ruszyłem od tego:( zgroza z tymi kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj spotkało mnie takie coś: włączam wsteczny lub wciskam "P", rozlega się dźwięk z tyłu przez klika sekund, "P" miga, na RNS-ie nic sie nie pojawia. Za chwilke dźwięk znika i wszystko wraca do normy. Po chwili sytuacja sie powtarza. I tak naprzemian, bardzo nieregularnie. Jakies pomysły z Waszej strony? Czujnik czy brzęczyk? Czy jak piszczy tylny brzęczyk to awaria dotyczy systemu tylko z tyłu? Wiem, że to wróżenie z fusów ale może ktoś z Was miał podobny przypadek. I jeszcze jedno: gdzie znajduje sie brzęczek w sedanie i jak sie do niego dobrać?

 

Mam podobny problem od kilku miesięcy po włączeniu R przeraźliwy pisk i szybko musiałem wył czujniki raz na jakiś czas działały poprawnie podczas wizyty w ASO poprosiłem aby przy okazji sprawdzili który czujnik waryjuje i powiedzieli że lewy chrom w grilu więc ok rozgladałem sie za czujnikiem ale od kilku dni objawy sa inne po włączeniu R piszczy ale z tyłu i przycisk mruga i czujniki nie działają zakupiłem czujnik dziś wymieniłem ale nadal wystwpuje ta usterka tzn piszczy z tyłu i miga przycisk po chwili pisk ustaje ale przycisk miga i czujniki nie działają

Czy to przez ta pogode wilgoć gdzies sie dostała ?

Czujnik był na 100 % walnięty bo miał pęcherz na chromie ten wymieniony wyglada ok ale używany!

O czym świadczy ten chwilowy pisk dochodzacy z tyłu i mrugajacy przycik ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności