Skocz do zawartości
Szklana

dodatkowy czujnik cisnienia oleju AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

chcę zamontować w Pasku zegar ciśnienia oleju :D, moje pytanko gdzie można wkręcić czujnik cisnienia oleju, który jest w komplecie z zegarem, silnik AVB

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podstawkę filtra oleju... masz tam zaślepkę z wkręconą śrubą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w podstawkę filtra oleju... masz tam zaślepkę z wkręconą śrubą.

 

 

to dsamo mu mówiłem, ale podobno w dizlach nie ma tego czarodziejskiego miejsca:)

 

z tymi dizlami to same problemy, przeladowuje, kierownice sie zapiekaja i do tego nie mozna wkecic porzdnie czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dsamo mu mówiłem, ale podobno w dizlach nie ma tego czarodziejskiego miejsca:)

 

z tymi dizlami to same problemy, przeladowuje, kierownice sie zapiekaja i do tego nie mozna wkecic porzdnie czujnika.

 

dobra dobra sprawdzę i zapodam fotę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o tą wkreconą zaslepkę obok czujnika ale jak widac jest tam bagnet i nie wiem czy się zmieści

IMGP4938.JPG

IMGP4940.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi podać rozmiar gwintu czujnika ciśnienia oleju, który jest w podstawie filtra oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś może mi podać rozmiar gwintu czujnika ciśnienia oleju, który jest w podstawie filtra oleju :)

 

Proszę o to Ci chodziło?

Obudowa filtra.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze teraz pytanie do mądrzejszych od mnie jak tą zaślepkę (oznaczoną numerem "6" na poprzednim obrazku) wykręcić?? Ciężko cokolwiek tam zobaczyć bo ta niby zaślepka siedzi głęboko i w niedogodnym miejscu, nie wiem czy nasadowym, imbusem, torxem, zwykłym, krzyżowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak nic nie da-za mało miejsca ;) kup to http://www.allegro.pl/item369614990_trojnik_ulatwia_montaz_czujnikow_autogauge.html

tylko ugadaj się z gościem, że gwint ma być taki sam jak w orginalnym czujniku, wkręć w miejsce czujnika ciśnienia i masz trzy wyjścia:)

mała rada na wszystkie połączenia gwintowe zapodaj taśmę teflonową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Odświeżę temat.

Chciałbym zamontować w moim pasku czujnik ciśnienia , a może i temperatury oleju. Mój Pasek jest juz trochę stary i ja też i nie zanosi się w najblizej przyszłości na wymianę auta. Licznik o ile nie był skręcony przy kupnie w 2009 r. podaje teraz 270.000 km. [auto jest z 2005 r.]Chciałbym być o krok szybszy przed  zapaleniem się czerwonej kontrolki  check engine by w razie konieczności remontu silnika nie zajechać go do końca.

Czy ktoś już montował takie zegary  z adaptera filtra oleju? 

Na kanale You Tube  "Miłośnicy czterech kółek-zrób to sam" Dodatkowe zegary w samochodzie - ABC TUNINGU #24 , jest wspomniane , że np ciśnienie oleju może być wyświetlane na komputerze pokładowym ?

Czy ktoś ma zdjęcie w którym miejscu jest wkręcony czujnik ciśnienia oleju ?

WAZNE PYTANIE DLA SPECÓW czy jest to czujnik który załącza się tylko przy spadku minimalnej wartości granicznej ciśnienia oleju i zapala kontrolkę check engine, czy np. można by pod niego dodatkowo podpiąć zegar który pokazywał by jakie jest aktualne ciśnienie oleju ???????

Edytowane przez Japass57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności