Skocz do zawartości
Gość Czaro 35i

Jakie dodatkowe auto warto kupic??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czaro 35i

witam temat inny niz reszta o podobnej tematyce. mam wspanialego b3 w dieselku ale rodzina niebawem sie powiekszy i musze dokupic jakies drugie auto troche mlodsze od mojego poczciwego paska. pomozcie panowie wybrac sposrod aut ktore wypisze (ktore mi sie podobaja) uwzgledniajac nie tylko wyglad osiagi...,ale i koszty utrzymania (oczywiscie nie liczac paliwa i plynow eksploatacyjnych ;) )

 

1.passat b5 1.9TDI (afn 110KM) rocznik 98-99,

2.audi a6 (100 po liftingu) 2.5TDI (140KM) 95-97,

3.bmw e39 525tds (143KM) 96-98, albo e39 525d (163KM) jezeli w rozsadnych pieniazkach znajde,

4.mercedes 124 w E-klasie 2.5TD albo 3.0TD 94-96

 

samochod nie moze byc oczywiscie wyposazony w automat bo mam do nich uraz,za liczne wypowiedzi i pomoc z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie to Audi, dlaczego? chyba każdy wie dlaczego.

droższa wersja VW no i ocynk.

ale nie wiem czy znajdziesz, co naprawde niebitego w ładnym stanie.

ale w każdym bądź razie powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Audi A6 C4 94-97 rok 2.5 tdi 143 koniki albo jakaś benzynka 2.6 V6 też podobno niedużo pali i do tego jakaś sekwencja (LPG). Powiem szczerze, że powoli się przymierzam do zmiany paszczaka na tą A6 jak się znajdzie w przyzwoitej cenie. Wiem, że na forum jest co najmniej 1 osoba z tym autkiem. Jak może to niech się wypowie na temat co do tego autka. Mnie interesuje przede wszytskim cena części do tego autka ile są droższe w porównaniu np do B3. I czy warto inwestowac w quattro bo kusi niesamowiecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiegajac od tych aut ktore wypisales to dobry bylby tez Sharan albo jego blizniaki...

a z tych to napewno C4.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

pomalu sie poszuka to i sie znajdzie zadbany :P a tak swoja droga tez myslalem o quatro duzo jezdze i na zime byloby git ale ceny podzespolow od tego napedu sa wysokie i trudno dostepne,dlatego najlepsze najprostsze rozwiazania czyli sam przod naped. szczerze to audi tez jakos najbardziej do mnie przemawia chociaz bmw tez coraz korci. z tego co wiem czesco do audi sa niedrogie lecz od tych do b3 vw drozsze.

 

sharon?? nigdy w zyciu nie lubie takich wynalazkow moim zdaniem jak trzeba cos wiekszego to sie powinno busa kupic a nie takie cos. osobiscie mam sprinta i nie potrzebuje jeszcze vana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Szczerze ? Jeśli Audi to tylko A6 C5, bo C4 mnie odraża wyglądem, ale to mój gust.

Więc z porównania Audi C4 vs. Passat B5 wybrałbym Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Jak Cię interesuje to mój wujek ma ładnego Forda Galaxy za 22tysiące 1.9 TDI chyba z 95 albo 96 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakbym mial kupowac to e39 525d (163KM) czesci nie sa drogie auto sie nie psuje jesli trafisz w dobrym stanie i moc w tym aucie jest bardziej odczuwalna niz w przednio napedowych;)i do tego jesli bys chcial zawirusowac to bardzo ladnie chodza po chipie te auta;) chyba ze nie lubisz aut bmw i uwazasz ze to auta dla dresow;) przejedz sie bmw i zobacz czy Ci sie podoba taka jazda ;) ja po przejechaniu sie bmw e46 330d sie zakochalem w tym aucie ;) niestety nie stac mnie na przesiadke z passata na wersje 3 litrowa:( moze za jakis czas bedzie mnie stac na wersje 320d 150 konna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUDI raczej koniecznie na prawdę polecam.

 

Camell990 Co do Forda Galaxy to tak bardzo lubisz wujka, czy nie lubisz kolegi Czaro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
AUDI raczej koniecznie na prawdę polecam.

 

Camell990 Co do Forda Galaxy to tak bardzo lubisz wujka, czy nie lubisz kolegi Czaro?

 

 

Jakoś nie wiem o co Ci chodzi:confused: Ja tylko zaproponowałem a jaką on podejmie decyzje to jego indywidualna sprawa. Najlepiej to się chyba wogóle nie odzywać...bo odrazu się każdy o coś czepi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to się chyba wogóle nie odzywać...bo odrazu się każdy o coś czepi. Pozdro

 

Camel spokojnie bez urazy takie tylko złe doświadczenia z fordami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze ? Jeśli Audi to tylko A6 C5, bo C4 mnie odraża wyglądem, ale to mój gust.

Więc z porównania Audi C4 vs. Passat B5 wybrałbym Passata.

 

ja mam wlasnie A6 C4 z 97r.

 

kolega szuka auta ktore nie zabije go kosztami. i w takim wypadku Twoje porownanie jest bledne zarowno co do A6 C5 jak i Passata. wiesz ile kosztuje chociazby zawieszenie do Passata B5(tylko przod) a porownaj sobie zawieche w Audi. Moze jest mniej komfortowe ale napewno tansze! Silnik 2.5 TDI (AEL-140KM) jak mowia ludzie nie do zajezdzenia! jest to rzedowa 5. silnik ladowany byl w samochodach dostawczych (VW LT) a takze w Volvo S/V 80. Nie wiem jak jest z quattro mam oske. ale zawieszenie tylne jest inne. no i jak ktos dbal to naped Torsen sie nie psuje.

 

hm... dokladnie nie wiem ile wyniosl mnie rozrzad ale niecale 1000zl z wszystkimi czesciami i robocizna(3 paski Contitech, 3 rolki Ruville, pompa wody SKF). niestety C4 nadal sie cenia. no i trzeba szukac takiej w dobrym stanie.

 

jak bedziesz mial jakies pytania to pytaj. jezeli bede mogl to pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ciebie miałem na myśli elmi_k pisząc o osobie na forum z A6 :D Może w wakacje się rozejrzę dokładnie za taką sztuką jak ty też w kombi i z tym samym silnikem. Jak coś to bym się z tobą później skontaktował by popytac się o parę rzeczy :rolleyes: ?

 

A może już zapytam o parę rzeczy...

 

- Za ile myślisz najmniej wychaczę zadbaną C4 96-97 Z tym twoim silnikiem ?

- A silniczek V6 2.6 i sekwenja LPG do tego poleciłbyś? Czy nie bardzo.

- Jak z częściami z rozbiórek blacharskie reflektrory itp? Czy da radę kupic lekko pukniętą i dostac w rozsądnej cenie części by naprawic?

- podaj jakiś link do najlepszego forum o tym modelu.

- Ile ci pali? bo dośc rozbieżne imformacje wyczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komendant2006

No nie!!! Jakbym czytał forum audi!!!:cisza::cisza::cisza: .

Powinno Was się dyscyplinarnie wyrzucić:wpale: .

POZDROWINKI DLA FANATYKÓ(V)W!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie!!! Jakbym czytał forum audi!!!

to nie czytaj

Powinno Was się dyscyplinarnie wyrzucić

komendant2006 jak byś nie zauważył to popatrz jeszcze raz jaki to dział dla przypomnienia : Dyskusje o motoryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie!!! Jakbym czytał forum audi!!!:cisza::cisza::cisza: .

Powinno Was się dyscyplinarnie wyrzucić:wpale: .

POZDROWINKI DLA FANATYKÓ(V)W!!!

 

 

kolega chcial poznac opinie tu mu napisalem...

nie wie na co sie zdecydowac to chce o kazdym modelu pewnie uslyszec kilka slow...

takze nie wiem jaka masz moc zeby zabraniac mi wypowiadania sie w tym watku...

na tym forum jest wieeele osob ktore nie posiadaja VW (i opowiadaja/pokazuja swoje auta) ale nikogo za to nikt nie neguje i kazdy moze sie wypowiedziec w takim watku...

 

chyba zrozumiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
ja mam wlasnie A6 C4 z 97r.

 

kolega szuka auta ktore nie zabije go kosztami. i w takim wypadku Twoje porownanie jest bledne zarowno co do A6 C5 jak i Passata. wiesz ile kosztuje chociazby zawieszenie do Passata B5(tylko przod) a porownaj sobie zawieche w Audi. Moze jest mniej komfortowe ale napewno tansze! Silnik 2.5 TDI (AEL-140KM) jak mowia ludzie nie do zajezdzenia! jest to rzedowa 5. silnik ladowany byl w samochodach dostawczych (VW LT) a takze w Volvo S/V 80. Nie wiem jak jest z quattro mam oske. ale zawieszenie tylne jest inne. no i jak ktos dbal to naped Torsen sie nie psuje.

 

hm... dokladnie nie wiem ile wyniosl mnie rozrzad ale niecale 1000zl z wszystkimi czesciami i robocizna(3 paski Contitech, 3 rolki Ruville, pompa wody SKF). niestety C4 nadal sie cenia. no i trzeba szukac takiej w dobrym stanie.

 

jak bedziesz mial jakies pytania to pytaj. jezeli bede mogl to pomoge

 

Wiem ile kosztuje zawieszenie do Passata, bo akurat miałem takiego, lecz pragne obalić mit, iż te zawieszenie to padaka. Przez 40000km po polskich drogach wymieniłem dwa łączniki stabilizatora (w zasadzie 1, drugi włożyłem do pary), reszta wahaczy oryginał VW. Ale z tego co wiem, to w Audi C5 jest takie same zawieszenie jak w Passacie, ale....

nie oszukujmy sie, bo Passat B5 i Audi A6 C4 to dwie różne bajki i dwie różne epoki samochodów, więc przed wyborem poważnie bym sie zastanowił co wybrać, bo każdy pisze jak zobaczy możliwość wyboru Audi- "bierz Audi".

Sugerujesz, że Passat go zabije kosztami ? W czym go zabije kosztami ? Mówisz trzeba szukać w dobrym stanie- przcież jeśli chcesz pojeździć autem, to bez względu na markę musisz szukać dobrego stanu.

A co do silnika, o 1Z też mówią, że nie do zajeżdzenia.

Ja mam błędne porównianie ? Wybacz ale miałem 3 Passaty, teraz mam Audi i troszkę moge powiedzieć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komendant2006

Pogratulować poczucia humoru!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam błędne porównianie ? Wybacz ale miałem 3 Passaty, teraz mam Audi i troszkę moge powiedzieć..

 

no to dlaczego przesiadles sie na Audi... a nie na Nowego Passata?? Czyzby lepsze wykonanie??

no wiadome ze passat bedzie bardziej komfortowy...

ja nie namawiam nikogo do takiego czy innego auta...

 

Pogratulować poczucia humoru!!!

 

a Tobie nie wiem o co chodzi... jak nie masz co powiedziec to sie nie odzywaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie!!! Jakbym czytał forum audi!!!:cisza::cisza::cisza: .

Powinno Was się dyscyplinarnie wyrzucić:wpale: .

POZDROWINKI DLA FANATYKÓ(V)W!!!

 

 

Pogratulować poczucia humoru!!!

 

 

Nie no chłopaki, raczej koledze chodzi o to, że żartował i ja tak z resztą od początku odbierałem tą wypowiedź, więc wrzuccie na luz... :ok:

 

A co do Audi C4, to jest to jeszcze "panzer auto" ale już z 97r, a w passacie ostatni "panzer" to B4 z 96r, ale B4 to zwyczajnie paskudne auto w porównaniu z B3... Juże nie wspomnę o silniku dizla 90km? Toc to są jakieś jaja... 140km w C4 to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności