Skocz do zawartości
Gość interflu

Jak wymienić żarówki halogenów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość interflu

Jakie są żarówki w halogenach, w jednym poście ktoś napisał że h3, ale może ktoś napisać coś dokładnie czy tam jest jakieś oznaczenie?

No i jak ją wymienić??

Od środka czy trzeba zdjąć cały halogen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówki H3. Zdejmujesz kratki boczne naciskając góre ku dołowi,na górze mają 2 czy 3 zaczepy. Po zdjęciu kratki ukazują Ci się uszy halogenów z wkrętami mocującymi, odkręcasz je i halogen wychodzi na zewnątrz, przekręcasz wieko o pare stopni w lewo i zdejmujesz pokrywe dającą dostęp do żarówki a dalej już wiesz co masz zrobić.A to propozycje żarówek:

http://www.allegro.pl/item349509777_philips_zarowka_halogenowa_h3_blue_vision_azul.html

http://www.allegro.pl/item348678866_bosma_zarowka_reflektorowa_halogenowa_h3_pk22s.html#photo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

na bank H3 ostatnio wymieniałem jedna, jak zdejmiesz krateczke i wyciagniesz halogen ze spalona zarówka to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy.

Mam Passata B5 2003 sedan FL - ponieważ przepaliła mi się ostatnio żarówka halogenu (H3) chcę się zabrać do jej wymiany. Ostatnio mechanik powiedział mi że aby wymienić, trzea się dostać do niej od dołu auta (autko na podnośnik) a tu czytam, że jest możliwość przez kratkę. Czy rzeczywiście da się przez kratkę w tym modelu autka?

Czy macie gdzies dokładny opis jak to zrobić (ze zdjęciami)?

Pytam bo jestem laikiem i nie chcę nic popsuć :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy rzeczywiście da się przez kratkę w tym modelu autka?

Tak.

Demontujesz kratkę (siedzi na wcisk), odkręcasz trzy śrubki, na których trzyma się światło p/mgielne i wyciągasz światełko. Rozpinasz kabelki, demontujesz dekielek z tyłu halusa, wymieniasz żarówkę i robisz wszystko odwrotnie montując światło p/mgielne.

10 minut roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

Demontujesz kratkę (siedzi na wcisk), odkręcasz trzy śrubki, na których trzyma się światło p/mgielne i wyciągasz światełko. Rozpinasz kabelki, demontujesz dekielek z tyłu halusa, wymieniasz żarówkę i robisz wszystko odwrotnie montując światło p/mgielne.

10 minut roboty ;)

 

Dzięki kolego - więc w wolnej chwili zabieram się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jak wyżej kolega opisał zdejmujesz kratke odkręcasz halogen z 3 śrub i zdejmujesz denko i już żaróweczke masz w ręku napewno h3 wymieniałem pare dni temu ja kupiłem philipsa...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli śrubki już są tak zkorodowane że śrubokręt się kręci niszcząc wycięcia na śrubie. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzonym sposobem przy skorodowanych śrubach mocujących halogeny od strony kratek jest demontaż zderzaka (niestety) i dostęp do dekielków halogenów "z tyłu" zderzaka. Przetrenowane :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy łatwy dostęp od strony silnika  jest dam radę to zrobić bez podnośnika czy kanału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności