Skocz do zawartości
szynszyl_83

Przygoda z krawężnikiem, intercooler dziura

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mialem ostatnio przygode z kraweznikiem, rezultat tego rozwalona oslona silnika dolna i peknieta puszka plastikowa intercoolera na dole przy wyjsciu powietrza po schlodzeniu do dolotu. O ile oslone silnika kupie bo stara jest w strzepach, to intercooler dostal tak na oko "umiarkowanie" i zdaje mi sie, ze moglbym to posklejac.

 

Chcialbym sie spytac jaki klej polecacie, albo moze jechac na spawanie plastiku ? Czy ktos moze juz kleil takie cos ? ... a moze da sie dokupic ta plastikowa czesc - puszke ?

 

I drugie pytanie, to czy w Passat B4 1.9 TDI (1Z) trzeba zdejmowac zderzak, zeby dobrac sie do intercoolera, czy moze wystarczy odkrecenie lewego kola, nadkola i wyjecie akumulatora ?

 

Zmiana-rozmiaruDSCF7855-965060.JPG

 

Zmiana-rozmiaruDSCF7859-965062.JPG

 

Kazda odpowiedz mile widziana ;)

 

Jeszcze taka ciekawostka, bo powietrze tedy spieprza zamiast do dolotu, max. cisnienie doladowania to 1550 mbar i auto nie dymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie trzeba ściągać zderzaka odkręcasz nadkole plastikowe, wyjmujesz akumulator i to wszystko. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz chcial kupic Intercooler a widze ze jestes z Wlodawy to mam taki. Mieszkam w Horodyszczu kolo Wisznic. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzieki za odpowiedz. Jak intercooler zalozyc juz wiem, a czy ktos moze polecic jakis klej, ew. metode jak ta puche skleic/spoic ?

 

Na majowke chce jechac do domu 530km i chcialbym to doraznie jakos zapchac, ta dziure na podroz. Ma ktos moze jakis, pomysl, patent :) ? Bo mi do glowy teraz przychodzi tylko jakas tasma, moze gabke tam wsadzic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufokk

Jeśli ma to być doraźnie to może pomóc np. Poxilina (lub Poxipol) i na to jakaś taśma typu Power Tape. Tylko od środka po nałożeniu kleju też zajrzyj i przygładź powierzchnię, a przed klejeniem koniecznie odtłuść benzyną ekstrakcyjną (lub spirytusem Royal :) ).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odpowiedzi :)

 

Panowie, specjalisci od klejow - kleisci ;) ... co jest lepsze z klejow epoksydowych, Distal czy Poxilina, co by moglo bardziej zlapac ten plastik od IC ? , a moze jakis inny klej/spoina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poxilina w batonikach? To słabo trzyma, lepszy byłby Distal. A jak masz trochę czasu, i będzie Ci się chciało wyciągnąć IC, to ładnie da się połatać żywicą epoksydową +mata. Kiedyś skleiłem tak kruciec chłodnicy i wytrzymało do końca dni byłego autka (3 lata), wcześniejsze kombinacje z dostępnymi klejami kończyły się fiaskiem - klej odpadał , robiły się z niego formy do odlewów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Dzieki za odpowiedz, tak pomyslalem sobie, jakie tam wiatry wieja w tej puszcze, olej bryzga etc. (turbina juz mloda nie jest do 1l/10 000 km wciagnie) i klej to moze byc strata czasu - tak mi doradzono na innym forum. Dzwonilem do spawacza plastikow i powiedzial, ze jezeli jest to VW to powinno sie to zalatac bez problemu, bo z japonczykami to czasami mial problem, ale z autami VAG powinno dac rade. Opisze co z tego wyszlo.

 

pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisze co z tego wyszlo
No i opisal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie, opisze ;)

 

Zaspawal mi gosc za 30 PLN ta dziure, potem to okleilem zywica epoksydowa dokladnie na wszelki wypadek i tak juz ze 20k km albo i wiecej jest przejechane i wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dzisiaj zakleiłem coolera ale wyjąłem też tą plastikową osłonę co jest za intercoolerem była cała połamana .. Może być bez tej osłony plastikowej?? czy musi ona tam być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklej klejem do szyb, będzie pewnie, mocno i szczelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też dzisiaj zakleiłem coolera ale wyjąłem też tą plastikową osłonę co jest za intercoolerem była cała połamana .. Może być bez tej osłony plastikowej?? czy musi ona tam być ??

U nie wcale nie ma tam osłony i nawet nie wiem jak ona wygląda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności