Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Zamień miejscami 7 i 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem, działa super :-) wielkie dzięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś już ciągnął + po stacyjce do radia w B6? jeśli tak to prosił bym o podpowiedzi skąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koleżanki, proszę o pomoc:

 

Dostałem radio (używane) GMS 1901 do swojego passata b5 fl. Aktualnie mam oryginalne radio delta 6 (oczywiście na kostce quadlock). Kupiłem do niego przejściówkę, która po podłączeniu dwóch luźnych kabli w miejsce plusa i minusa CANa ...no właśnie, można powiedzieć że uruchomiła radio (słychać jak pracuje) ale za Chiny ludowe nie chce się uruchomić wyświetlacz. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi po schematach radia GMS i Delta 6, czy któreś kable jeszcze wymagają podmianki? Dodam, że np. po podłączeniu w seicento na szybko radio zadziałało.

 

Pomocy! Hilfe! Aiuto!

IMG_20191228_152708.jpg

male_44a6040fda401e0899d49e3faa868f.jpg

... połączone ...

Szanowni, nawiązując do w/w postu sprawdziłem jeszcze radio u brata w passacie pod kostki iso z radia gamma, zadziałało od strzała.

Opis na radiu gamma jest dla mnie nie zrozumiały. Ktoś podpowie, które kable trzeba ze sobą zamienić, ew. Jak to przerobić żeby działało?

IMG20200106195954.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 15:38, shegge_reggae napisał:

sprawdziłem jeszcze radio u brata w passacie pod kostki iso z radia gamma, zadziałało od strzała

Brat ma pewnie starszy model, bo radio Gamma nie ma CAN'a i wszystkie sygnały sterujące takie jak stacyjka (zapłon "S") czy podświetlenie przycisków (KL58d) ma podane na osobnych kablach.

W twoim passku jest już CAN więc musisz doprowadzić brakujące sygnały.

Patrzą na opisówkę z GMS'a możesz podłączyć to tak:

Sektor "A":

4  +UB
6  podświetlenie (np. lampka gniazda zapalniczki)
7  +12V po zapłonie (ze skrzynki bezpieczników)
8  masa

reszta z tej sekcji niech będzie nie podłączona.

Sektor "B" chyba nie jest problemem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do wskazówek, niestety nie zadziałało. Przepinałem kable jadąc chamsko po kolorach kabli i próbując je dopasować - dalej nic. Kilka godzin walki i nic ?

 

Co do kostki "B" - akurat mam pojęcie czym są kostki ISO ?.

 

Niestety z systemem Quadlock i CANem pierwszy raz samodzielnie walczyłem. Cóż, wracam na tarczy i chyba będę musiał poszukać jakiegoś specjalisty co mi to ogarnie, albo kogoś kto mnie oświeci w temacie tych połączeń ?

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podepnę się pod temat .Przepraszam z góry,ale we wcześniej przeglądanych tematach nie było odpowiedzi.

Mam szybkie pytanie ,brak zasilania w wyjściu antenowym,radio ori, jak wepnę się z zasilaniem oddzielnie ,np. przy antenie to nie uwalę radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przez separator antenowy to nic nie uwalisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem......,ale skoro nie ma zaslilania z radia ,to w drugą stronę na logikę nie powinno przejść ,a z seperatorami .....,to już taniej wyjdzie założyć zwykłą antenę i wzmacniacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta logika nie przekonuje... Nie wiadomo dlaczego radio nie daje zasilania. Może ma zwarcie i co wtedy? 

A z drugiej strony jak chcesz wprowadzić zasilanie do wzmacniacza w antenie? Jeśli przez kabel antenowy to przecież musisz odseparować sygnał w.cz. od napięcia stałego. Czy prosty separator to aż taki wydatek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niefabrycznego radia w Passacie separator jest wręcz konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,czeka jednak mnie wymiana anteny,seperaor założony,poprawy w odbiorze brak,

14 godzin temu, Obywatel napisał:

Do niefabrycznego radia w Passacie separator jest wręcz konieczny.

napisałem że radio ori ? dla nie wtajemniczonych Gamma sie nazywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie do czego te potencjometry ? Gamma V.

IMG_20210309_180944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mianowicie zakupiłem radio vordon ac-5201g do mojego passata b5 1.8t 2002 rok. Wszystko ładnie pięknie podłączyłem je tak aby miało cały czas zasilanie ale pobiera mi prad i rozładowuje akumulator więc zmiana podłączenia pod stacyjki i ty jest problem. Po przekręceniu zapłonu radio nie zawsze się załącza, jakby nie dostawało pradu, ponowne wyjecie kluczyka i przekręcenie pomaga. I tu jest pytanie czy to może być kostka stacyjki ? Dodam że cała reszta podzespołów działa bez zarzutów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w takim razie wina stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż w passacie b5 mam radio pionnier deh-s5000bt, i problem jest tego typu że od czasu do czasu radio gubi pamięć i długo potrafi się załączać,  kable podłączone dobrze,bo pamięci nie traci odrazu tylko jak mu się spodoba, miałem kiedyś problem że jak podgłaśniałem muzykę to radio gasło i samo się włączało, rozwiazaniem tego problemu było dołożenie masy do radia, myślicie że to wina masy? Czy prąd zanika? A może radio wadliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wymieniłem złamaną antenę standardowo montowaną w kombi na tak zwaną "płetwę rekina" z b6 ( o wiele lepiej to wygląda) i niestety kiepsko teraz odbiera radio. Jest możliwość zamontowania jakiegoś wzmacniacza żeby to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności