Skocz do zawartości
niwdew

Uziemienie-auto "kopie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie, Panie jako że na fizyce w szkole czasem spałem;) proszę o porade. Co zrobić z autem kiedy przy każdym wysiadaniu dostaję "impuls elektryczny"?

Wiem że cos tam jest na rzeczy ze statyką itd, kojarzy mi sie pocieranie ebonitu:D

Ale do rzeczy.

Nie uśmiecha mi sie zamykać auta bez dotykania cześci metalowych, To uciążliwe.:crazy:

Trzeba jakoś auto uziemić, jak wystarczy kawałek "czegoś" metalowego tak przymocować do auta żeby sie ciągneło po podłożu?:eek:

Przecież to sie bedzie zcierać o asfalt:654:

Z góry dzięki

Pozdrawam:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... są kolego, co zapewne wiesz paski antystatyczne... one odprowadzają ładunki do ziemi...:)http://moto.allegro.pl/item348762500_pasek_antystatyczny_jedyny_na_allegro_f_vat.html

Też ostatnimi czasy zaczyna mnie kopać prądem... i trzeba będzie się nad tym skupić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki patent ze "rozladowuje" sie dotykajac slupka trzymanym w reku metalowym kluczykiem.

wtedy prawie cala energia rozladowuje sie w miejscu styku i "kopniecie" nie jest az tak nieprzyjemne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, bo nie elektryzuje się auto tylko Ty :) niestety zjawisko nasila się wraz ze spadkiem wilgotności powietrza, czyli kiedy robi się cieplej.

Pozostaje zmienić płyn/proszek do prania, ubranie, albo uziemić się samemu np. wtykając kawałek kabla w .. i ciągnąc go po ziemi za autem (tylko nie rób supełka :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uziemić się samemu np. wtykając kawałek kabla w .. i ciągnąc go po ziemi za autem (tylko nie rób supełka :D )

 

 

:rotfl: humor mi sie poprawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał ormowiec Zobacz post

uziemić się samemu np. wtykając kawałek kabla w .. i ciągnąc go po ziemi za autem (tylko nie rób supełka )

 

humor mi sie poprawil

 

Hi hi mnie tak samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiec jest to różnica "napięć" między mna i samochodem, jak przekonać samochód zeby sie elektryzował jak ja??

wiem wypiore go w moim proszku i dam do noszenia moje skarpetki :crazy:

Za pomoc dziękuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakos mnie nie przekonuje to, że elektryzuje się Ja a nie auto. Mnie też już długi czas dosc mocno kopie, aż mi szybciej serce bije jak wysiadam z auta :654: Passat - terrorysta. Ostatnio podwoziłem kumpla i jak wysiadał to aż krzyknął "O ku......" ; w jego aucie nie ma tech problemów...; Więc coś jest jednak nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez czasem kopie i rzeczywiscie w zimie tego nie bylo, tylko teraz jak sie cieplej zrobilo czasem mnie potraktuje fazerem. generalnie nie ma sie co przejmowac, skoro to zalezy od pory roku, to nic na to nie poradzimy. chyba ze jezdzic nago z kabelkiem w d... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie wszystkie samochody to mają..., czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz tapicerke w samochodzie? Masz na siedzeniach pokrowce? Popatrz w co się ubierasz - tzn. śliskie materiały bardziej się elektryzują. Wysiadasz, łapiesz za drzwi i jest "pstryk" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by Cię lubił pasek to by Cię nie kopał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie jak miałem skórę to nic takiego się nie zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej kopie tych w otralionowych dresach ;). Oryginalnie mam skórzaną tapicerkę siedzeń i wszystko było ok, dopóki nie założyłem pokrowców na siedzenia. Od tej pory za każdym razem kiedy wysiadam, żonka ma polewkę. Zbliżam ostrożnie palec do drzwi i czekam na wyładowanie :crazy:, i wtedy jest głośne QRCZE, a czasem i coś innego.

 

uziemić się samemu np. wtykając kawałek kabla w .. i ciągnąc go po ziemi za autem (tylko nie rób supełka )

Prawdziwy z Ciebie ormowiec. Ale metoda ciekawa i na pewno skuteczna:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zaczął kopać - zauważyłem zależność od rodzaju butów...

 

A sposób mam taki, że wysiadając zbliżam do drzwi rękę w rękawie (kurtki, bluzy).

Słychać wyładowanie, ale przez materiał jest ono wytłumione i go nie czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zurq

mnie tez zaczął dzisiaj passek kopać;/ mialem kiedys forda mondeo i robil mi to samo i kupilem taki pasek i pomoglo jutro jade do sklepu po taki sam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie rozwiazanie; za kazdym razem kiedy mnie pasek kopnie to ja go tez kopie i sobie nie zaluje.Po takim zabiegu incydent ten za czesto sie nie powtarza.(To tak dla humoru) Pozdrawiam ciekawy temat:):P:D:690::690::668:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym rozmawialiśmy.

Wysiadając z auta cały czas trzymamy drzwi za metalowy element. Np. za ramkę szyby. Po wyjściu z auta stwierdzicie, że zagrożenie minęło (ładunek został bezboleśnie odprowadzony do ziemii).

 

Po co tłumaczyć istotę elektryzacji (napięcie/ładunek) skoro i tak nic to nie pomoże.

Jeśli ktoś nie chce podwiesić paska pod Passkiem, to niech uważnie wysiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio od 2-3tyg. mam to samo ... cholerka!

czyli zostaje mi tylko meczyc sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczelo kopac miesiac temu - wymienilem dywaniki.

Włozylem stare - nic sie nie elektryzuje, wkladam nowe - po 20 min w samochodzie dziwie sie ze radia nie zaklucam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności