Skocz do zawartości
Gość Przemo..b3..TD

Tuning silnika AAZ - chwalcie sie !

Rekomendowane odpowiedzi

Turbo bez luzu,olejem nie pluje (co też mnie dziwi). 1 bar pompuje od ok. 2500obr, full czyli 1.5 bar jest od ok. 3400. Po kilkunastu przejażdżkach na full power silnik żyje..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś duży ten lag, wydech masz serie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości które podałem to przy niskich prędkościach, teraz sprawdziłem na 5 biegu w trasie to 1 bar miałem przy 2300, 1.3 bara przy 3 tys. Napompowanie do 1.5 niestety przy 3300 . Hmm, pewnie że wolałbym mieć 1 bar od 2 tys a 1.3 tak od 2.5 ale w k14 to chyba niemożliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, pewnie że wolałbym mieć 1 bar od 2 tys a 1.3 tak od 2.5 ale w k14 to chyba niemożliwe??

 

Dla testu - przejedź się na samym DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn co , kata na chwile odpiąć?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn co , kata na chwile odpiąć?

najlepiej całkiem wytnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinałem w kilku swoich autkach ale nie wiele to dało prócz hałasu lub rezonansu.Zaznaczam,nigdy nie wycinałem w aucie z turbiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycinałem w kilku swoich autkach ale nie wiele to dało prócz hałasu lub rezonansu.Zaznaczam,nigdy nie wycinałem w aucie z turbiną.

 

Po prostu zdejmij wydech, zostaw tylko pierwszą część (tak by spaliny nie waliły prosto pod maske, tylko jakoś pod auto), i zobacz o ile wcześniej wstanie turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał robertoz Zobacz post

Tzn co , kata na chwile odpiąć?

najlepiej całkiem wytnij

 

wytnij tylko wstaw ładną prostą rurę żeby się spaliny nie obijały - będzie bez rezonansu

u mnie w AWXie było gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie odlatuje K14 przy 1.5b ? Wirnik niby FI50mm, ale wiekowe turbo, jak z nim ?

A tam wiekowe,moje k03 osiągnęło równo 2bar po czym spadł wężyk z kolektora :) Teraz planuje założyć właśnie k14.

Co do kata to wycinaj,ja jestem po takim zabiegu i nic głośniej nie jest,a różnicę na pewno poczujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam wiekowe,moje k03 osiągnęło równo 2bar po czym spadł wężyk z kolektora Teraz planuje założyć właśnie k14.

 

Za czasów głupoty, również sprawdzałem ile T15 potrafi zrobić, dobrze że wytrzymało surge przy 2.2tyś obr gdzie dmuchało ponad 1.8bara na zamkniętym wg (teraz gdy spoglądam na mapy kompresora aż mnie dziw bierze, że ponad 0.5bara ponad surge line było a jej nic się nie stało...) :P

 

A co do kata - poprawia wstawianie, to jak jak tłumik - wytniesz, łatwiej spalinom uciec :) Ale warto także zrobic u Ciebie porządny DP, bo seria ma zwężenie na około 40mm (jak to jest taki sam DP jak w golfie 1.6/passacie 1.6).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie...

 

Auto po kilku modach, zaślepiony i wyrzucony EGR, zwiększona dawka paliwa, zawór MBC + wskaźnik w słupku (w wolnym czasie strzele pare fot). Miałem założony mały filtr stożkowy na odmie, ale na razie wróciłem do serii (trochę z niego pluło w komore silnika). Wyczyszczony kat. Auto lata dużo lepiej niż w oryginale.

Mam niestety problem, niedawno "nagrzebałem" przy pompie i klops. ruszyłem te śrubę z tyłu pompy od regulacji obrotów i wszystko mi się rozjechało, obroty wariują.

Czy znajdę na forum kogoś z okolicy który się na tym zna ? Przy okazji chciałbym zmienić górę mojej eko na lda (mam z 1.6 SB). Jeśli ktoś może mi pomóc (oczywiście odpłatnie) to proszę o info. Na razie dam do jakiegoś pompiarza żeby dało się jeździć ale przy czasie chciałbym pozmieniać w pompie pare rzeczy, pin, gov mod itp.

 

Dzięki bardzo za odp. Pozdrawiam forumowiczów Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności