Skocz do zawartości
Gość Przemo..b3..TD

Tuning silnika AAZ - chwalcie sie !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemo..b3..TD

Witam

Jak w temacie krecił ktoś z was wasze disleki ? Jakie mody przeprowadzaliscie ? Co najbardziej owocowało ?

Jakie macie osiągi ? Ja jak na razie zmieniłem sobie spreżareczke z garreta T2 na T3 i w niedalekim czasie myśle o boost spinie (jakos tak sie to pisze :6:57:) i moze interkulerku + podkrecenie dawki + ciśnienia i powinno to latać moze nie tak jak golfy tiuning TD bo one duuuzo lżejsze od naszych ciężarków ale powinno heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm, myślę, że mógłbyś się czegoś w temacie dowiedzieć czytając dział "Tuning" - mechaniczny : http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=82

 

Co prawda więcej tam o tuningu B5 niż o B3-B4, ale na pewno więcej niż w tym dziale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam tylko taki plan długotermionowy i powoli odkładam środki na ten cel. Planuje w moim 1z wymienić wtryski na te od afn, jakąś większą suszarke + FMIC i dopiero wtedy na chip. Mam taki zapęd na jakieś min 140 km ale co z tego wyjdzie to zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

103 kuce, ok. 240Nm, wszystko na seryjnych gratach bez zadnego dlubania powaznego, bez ic, bez pina, ok. 10.5s do 100. tak bylo kiedys i moze jeszcze bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Souler a planujesz coś wiecej grzebać, czy "dzikowi";) wystarczy 100hP?

Poza tym ciekaw jestem ile masy własnej ma B3? Tak orientacyjnie ile przybyło B3 jak dołożyli to wszystko i wyszło B4. :654:

Zastanawiam sie ile mocy trzeba dołożyć,żeby :mad:TO jakoś jechało.Myśle że B4 przy 1250kg masy musiałoby mieć coś koło 120~130KM.:D żeby mieć komfort pod nogą:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@souler pompę podkręciłeś ? Bardzo dymi ? O spalanie nie pytam .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo..b3..TD

no ja też ciekaw jestem jak uzyskałeś to 100 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuchnalem powietrza, dolalem paliwa i wyszlo :D co tu wiecej pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki skromny:crazy::

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki skromny:crazy::

:P

 

sam dobrze wiesz, ze ten temat na zaprzyjaznionym forum jest tak doglebnie zbadany, ze moje zmiany pod maska sa niczym wobec modow innych, natomiast moj wynik byl calkiem seksowny, biorac pod uwage smieszna pompe, male turbo i zainwestowane 1xx zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh chciałbym mieć tyle zapału co trochim czy ventil, ale jak juz pisze OT ( za co przepraszam ale nie moge sie pohamować) to powiem ci że ostatnio poznałem apsika i jego dieselka ogladałem. Powiem ci że rooooobi wrażenie.:D I nawet foty z jego stronki (polecam) nie oddają nawet części tego jak zaj....ste ma autko:rotfl:no a o mocy nie mówie

A widziałeś euglena filmik na tubie?

Fak ci kolesie to dla mnie elita dieslowych magików, i bardziej w nich wierzę (nie umniejszając tu niczyich zasług)niż w czip tunerów.:6:57:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

ja dorzuciłem bost pina i trochę dawkę podniosłem powiem szczerze że zrobił się trochę żywszy w planach miałem zmianę turbinki ale zastanawiam się powoli nad zmianą latawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apsik fajnie dlubie auta. gtd to jeszcze nic przy g60. teraz chlopak ostro dziala i robi fury dla innych. ostatnio poskladal mk3 kombi 90, po strojeniu wyszlo 153km, 312nm. Euglen narazie cicho siedzi, ventil sie nie odzywa, Trochim tez cisza, adam16v wrzucil vnt, zaprzal swojego dojezdza, moj czeka na remont. przyjda inni i beda robic mocne td, a potem i tak ich objade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę się doczekać tego diesla w czterech butach;) to bedzie potęga. Ale ostatnio jak patrzę na jego stronę to jakoś nie ma postępów w pracach.

A twój remont to pewnie grubsza operacja:D jakieś wielkie wtryski i turbina zamiast poduszki powietrznej pasażera :P

p.s. z tego co wiem to miastem biznesu i seksu jest Piła ;) dopasowałeś text piosenki pod siebie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łee ja tam nic nie dopasowywalem. zabrze jest pępkiem swiata i juz. u mnie remont ograniczy sie pewnie do glowicy, bo srodki skromne. no ostatecznie skonczy sie wymiana silnika, ale jak byla kasa to nie bylo czasu, jak teraz jest czas i 3 samochody w rodzinie to nie ma kasy :rotfl: caly osprzet zostaje jak byl takze nei bedzie wielkiego turbo. to kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rogallek

A u mnie w 1zecie seria 97,8KM. Mam wtryski 216, turbo AWX, FIMC z sharana ale kto mi to zamontuje i zestroi?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo..b3..TD

No i w niedalekiej przyszłości kwestia tygodnia może dwuch Przemo montuje coolera heh + podniesienie dawki + ciśnienia jak to zrobie pochwale sie jak efekty ,kurcze jak robi sie cieplej TD idzie słabiej niż w zimie i to dość dużo ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja postanowiłem dać kopa mojemu aaz

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

zaczołgam od zaślepienia erg następnie wyczyściłem kata kupilem ic od golfa 5 i teraz przerabiam moja eko pompę a wszystko to dzięki dobremu kumplowi trochimowi

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

 

chcecie jakieś fotki ;p??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcecie jakieś fotki ;p??

 

no dawaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności