Skocz do zawartości
Gość thorax

B6 2006,cieknie bagażnik!!!???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam paska kombi 2007 rok W jakis sposob zbiera mi sie woda w tylnej klapie po prawej stronie i podczas otwierania wylatuje mi woda ze zloncza dwuch plastikow czarnego i kremowego Myslalem zeby rozebrac obodowe tylnej klapy ale boje sie polamac mocowan plastikow .Moze ktos juz rozbieral i moze mi pomuc z gory dziekuje

 

U mnie jest tak samo, po każdym deszczu. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szyba źle wklejona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że nie tylko ja się ubolewam z tym problemem. Przez to że woda zacieka do bagażnika to mam ównież do czynienia z niemiłym zapachem. Sprawdziełem już chyba wszystko co można było tzn ryrki odpływowe są ok i dodatkowo skleiłem je na silikon w miejscu gdzie łaczą sie z górną gumą od zawiasu. Ta samą gume również wkleiłem na silikon i woda dalej się dostaje. najdziwniejsze jest to że wykładzina jest sucha. Woda znajduje się w miejscu koła zapasowego a także w bocznych schowkach. Dziwne jest też to że nie widać zadnej scieżki zaciekającej wody. Podejrzenie pada na tzw wywietrzniki bagażnika. Chodzi mi o klapki po bokach schowków. Może właśnie przez nie dostaję się woda podczas jazdy. W bocznych schowkach czasami mam ponad 1cm wody. Ma ktoś może jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklej silikonem te gorne otwory splywowe pod gumami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak każdy z Was w tym temacie mam dużo wody w komorze koła zapasowego. Rurki odpływowe znajdujące się za tapicerką zostały wyczyszczone. Pomimo tego nadal w bagażniku znajduje się woda i to po deszczu. Czy ktoś ma jakieś pomysły :hmm

Edytowane przez ARKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA raz miałem tak po intensywnym myciu wymieniłem uszczelkę bagażnika i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź 3 światło stop. U mojego szwagra się odkształciło i tamtędy ciekła woda przez uszczelkę do środka.

Edytowane przez damianbanas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wywiercil otworki w tym plastiku od kola zapasowego nie duze tak aby woda znalazla ujscie ....i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z podobnym problemem miałem wodę w prawym boczku ale dostawała sie ona ponieważ ktos kto zakładał czujniki parkowania przełożył kabel przez otwór gdzie byl inny kabel i zamiast to jakoś przez gume przełozyc to po prostu obok przełożył i otwor byl otwarty i tam wlatywała woda także z tym chyba nie bede mial juz problemu bo to naprawilem.

 

Ale druga sprawa to tez gromadzi mi sie woda w tej wnece na kolo zapasowe, wyglada to jakby od spodu sie ona dostawała. Moje pytanie brzmi czy da sie jakos wyciągnąć ten cały odlew plastikowy na kolo zapasowe zeby zobaczyc co tam sie dzieje?

 

Z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry znajomy w B6 też miał wodę w bagażniku , powodem były poluzowane śruby zawiasowe bagażnika , dalej klapa bagażnika nie dolegała do uszczelki oraz nie była dobrze spasowana ( była nieco przesunięta ) klapa źle się zamykała . Trochę zabawy było z dobrym spasowaniem klapy bagażnika , chodziło oto aby szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami karoserii i dachem były równie ;) . Po tym zabiegu klapa już dobrze się zamykała , na koniec odkręcaliśmy pojedynczo śruby dodając przed ich przykręceniem kilka kropli kleju do gwintu ( zabieg celowy aby nie było powtórki ;) ) . Pastuch jeździ już rok i sucho w bagażniku :] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w waszych kombiakach w czasie deszczu tez kapie woda do środka jak otworzycie klapę? Po prostu blokuje ją rant na klapie i nikczemnie wlatuje do środka... zastanawiam się czy to efekt tego że poprzedni właściciel miał stłuczkę w tył i źle naprawili blacharkę czy po prostu tak jest?

Taka konstrukacja klapy. Ale zobaczyłem że w B8 rozwiązali ten problem. Potrzebowali 10 lat i jest rozwiązanie. Ciekawe czy się sprawdziło

d842e3d0a7aa26e967b61634fcf7ed84.jpga187a8f7e0ee55ac3ef7c4fdded52adc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem od jakiegoś czasu mam wodę w bagażniku nie mam pojęcia z skąd się tam bierze w szczególności po deszczu bądź po wizycie na myjce. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o rade. Dodam że posiadam VW Passat 2007 sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda zbiera sie w niszy kola.zapasowego?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyberdachu nie mam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tam gdzie koło zapasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sedanie to czesty przypadek

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam podobny problem tylko woda wlewa sie najprawdopodobniej przez te "rurki" na ktorych unosi sie klapa bagaznika w sedanie. Po otworzeniu bagaznika i odchyleniu tapicerki to na nich znajduje sie woda, a tapicerka od "zewnetrznej" strony pod nimi jest mokra. Mialem ostatnio wymieniane teleskopy na ktorych podnosi sie klapa. IMG_2588.jpg

Edytowane przez marekk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pod tymi gumowymi uszczelkami w ktore wchodzi mocowanie klapy bagaznika ja zakleilem silikonem na amen i woda juz nie ma ?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka dni temu zauważyłem w moim passacie wode znajdującą sie pod kołem zapasowym, mniej wiecej zlokalizowalem miejsce gdzie woda sie dostaje jest to kratka wentylacyjna po prawej stronie bagaznika, moim pytaniem jest dlaczego woda się tam przedostaje i jak wymienić tą kratkę.  

Jakby ktoś chciał zobacyzć jak wygląda ta kratka tutaj nr częśći: 3C0819465

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności