Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Poduszka powinna działać, ale klakson już nie. 

Co do modułu to możesz też założyć 5K0953569S jeśli nie masz tempomatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat mam zmieniłem kierownicę na multi , zakupiłem zwijak 5K0953569AB czy kodowanie 0182270002 jest prawidłowe żeby wykodować komputer z manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za pomoc, nie mogłem zaadaptować VCDS wywalało błąd G85, ale pojechałem do serwisu skody, facet tęż męczył się z godzinę dopiero serwisowym vasem poszło ,nowe kodowanie 118A250000.

.

 

Jeszcze jedna sprawa multifunkcja 12p, wszystkie przyciski działają oprócz jednego po prawej stronie na samym dole , przycisk cofania do menu , może ktoś wie.

Edytowane przez jurek 666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając VCDS możesz wejść w pomiary i sprawdzić czy wszystkie klawisze z MFSW generują odpowiedni kod - dla tego guzika powinno być 41. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jest ok, muszę troszkę przystopować bo mnie żona  z domu wygoni ?to forum uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część kupiłem kierownice do Passat b6 od b7  wraz z manetkami i nie działa już nie wiem co mam jeszcze kupić albo zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Markob napisał:

już nie wiem co mam jeszcze kupić albo zrobić

Zamontować w aucie zgodnie z informacjami jakie znajdziesz w bieżącym temacie. 

Napisz co konkretnie kupiłeś. Numery...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowac właściwie jak juz masz zamontowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, nTomek napisał:

Zamontować w aucie zgodnie z informacjami jakie znajdziesz w bieżącym temacie. 

Napisz co konkretnie kupiłeś. Numery...? 

Kupiłem kierownice od b7 i manetki o numerze 3co953549ak i nadal nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwijak masz odpowiedni? Jeśli nie miałeś wcześniej multi to też będzie do wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam multimedia kierowca 8 przycisk a chciałem zamontowanie 12 po liftingu 2010 a samochód mam 2008 

A konkretnie o jaki zwijak chodzi bo zabordzo nie wiem o taśmę chodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o zwijak taśmy, ale skoro była wcześniej multi to jest ok. 

Jakie masz objawy? Co konkretnie nie działa? Jakie masz kodowanie modułu kierownicy? Jakieś błędy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy,

tak czytam o tej modyfikacji związanej z montażem multifunkcji i sam nabrałem ochoty aby takiego moda zrobić. Jednakże im więcej czytam tym bardziej głupieję. Czy moglibyście mi pomóc w doborze właściwych części niezbędnych do montażu multifunkcji. Mój B7 posiada następujące części:

1. Sterownik koła kierownicy: 5K0953569AA –jest do wymiany ale nie mam pojęcia na jaki - tyle wersji było opisywanych że zgłupiałem już do reszty.

2. Manetki: 3C9953501BP

3. Gateway: 7N0907530P

Na jakie sterowniki powymieniać aby to wszystko poprawnie działało?

Dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, asterix_007 napisał:

Sterownik koła kierownicy: 5K0953569AA –jest do wymiany ale nie mam pojęcia na jaki

np: 5K0953569AB, AS, T

1 godzinę temu, asterix_007 napisał:

Manetki: 3C9953501BP

Możesz je zostawić tylko wykodujesz obsługę MFD

1 godzinę temu, asterix_007 napisał:

Gateway: 7N0907530P

Nie ma znaczenia...

Jeszcze ważna rzecz to wiązka w kierownicy z obsługą modułu guzików np: 3C8971584F no i na koniec sama kierownica z 12 guzikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, nTomek napisał:

np: 5K0953569AB, AS, T

Możesz je zostawić tylko wykodujesz obsługę MFD

Nie ma znaczenia...

Jeszcze ważna rzecz to wiązka w kierownicy z obsługą modułu guzików np: 3C8971584F no i na koniec sama kierownica z 12 guzikami.

Dzięki za info. Zacznę zbierać części i trzeba będzie się tym zająć, tylko bladego pojęcia nie mam jak z tym kodowaniem pójdzie. Kwestia drugiej rzeczy - Piszesz ze gateway nie ma znaczenia? Czy nie jest konieczna jego wymiana na bardziej rozbudowany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa po wymianie modułu, kierownicy i kodowaniu

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jest to mój pierwszy post na tym forum a więc proszę o wyrozumiałość i jakąkolwiek pomoc :) Przeczytałem sporo tematów odnośnie dołożenia tempomatu / multifunkcji, aczkolwiek częściej w temacie jest mowa o Passacie B6 (a ja mam B7 z 2014 roku) i trochę się gubię :)

Mianowicie - biorę pod uwagę 2 opcje - dołożenie do mojego auta samego tempomatu, bądź tempomatu i multifunkcji. Poniżej skan z VCDS'a.

 

Adres 16: Koło kierownicy (J527)       Plik etykiet:| 3C0-953-569.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3C9 953 501 CK    HW: 5K0 953 569 AQ
   Komponent: LENKS.MODUL   016 0140  
   Weryfikacja: FF010042    Numer seryjny: 20140120101620
   Kodowanie: 5180050001
   Kod serwisu: WSC 00015 115 00001
   Zbiór danych ASAM: EV_VW360SteerWheelUDS A03004
   ROD: EV_VW360SteerWheelUDS.rod
   VCID: 74ED8112DFBB26EF8D-8020

Nie znaleziono błędów.

 

Czyli aktualnie mam sterownik 5K0 953 569 AQ (nie ma o nim informacji w tabeli na Ross Tech). Ale znalazłem inny temat, gdzie było wspomniane że w tym przypadku jest wyłącznie obsługa tempomatu, a multifunkcji nie. Czyli jeżeli chce dołożyć sam tempomat - to wystarczy, żę kupię odpowiednie manetki i je zakoduję w VCDS?

A jeżeli chciałbym dołożyć oprócz tempomatu również multifunkcję - to muszę kupić manetki i nowy moduł, tak? Np z końcówką AB, AS, T - takie widzę są polecane. Czy coś jeszcze muszę wymieniać? Mam również Kessy - czy zmiana na te moduły powoduję jakiś konflikt (w którymś temacie była o tym mowa).

I na koniec - po zmontowaniu wszystkiego, muszę całość odpowiednio zakodować + zrobić adaptację G85. Coś jeszcze?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, turosgt napisał:

Czyli jeżeli chce dołożyć sam tempomat - to wystarczy, żę kupię odpowiednie manetki i je zakoduję w VCDS?

Oprócz tego co napisałeś, musisz jeszcze zrobić połączenie (kabelek) pomiędzy wspomnianym modułem i komputerem silnika (ECU). Które piny znajdziesz w tym temacie.

Godzinę temu, turosgt napisał:

A jeżeli chciałbym dołożyć oprócz tempomatu również multifunkcję - to muszę kupić manetki i nowy moduł, tak?

Tak, tylko nie wiem czy ten AB obsługuje KESSY. T i AS na pewno tak.

Godzinę temu, turosgt napisał:

Coś jeszcze?

...używać ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, nTomek napisał:

Oprócz tego co napisałeś, musisz jeszcze zrobić połączenie (kabelek) pomiędzy wspomnianym modułem i komputerem silnika (ECU). Które piny znajdziesz w tym temacie.

Tak, tylko nie wiem czy ten AB obsługuje KESSY. T i AS na pewno tak.

...używać ?

Dzięki bardzo za odpowiedź :) No nic, pozostało mi szukać części, zamawiać i montować, w razie problemów będę jeszcze pisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności