Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maciek M napisał:

Może ktoś już zakładał 8-przyciskową do auta po 2009.06 ze zintegrowanym modułem ?

Na stronie ross-techa: Passat B6 steering wheel upgrade to MK6

Moduł powinien być z softem 0140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku nie za wiele rozumiem. Czyli szukać 5K0 953 569 T z SW0140 ? I to będzie prażyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam jeszcze na stronie rosstecha gdzie są rozpisane te moduły, że właściwie każda wersja softu 0122, 0136, 0140 powinna obsługiwać LIN 1.3. 

Czyli każdy 5K0953569T powinien ci pasować. 

A masz tempomat? Bo jeśli nie to być może inne moduły wchodzą w grę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tempomat.

Dziękuję Ci serdeczne Tomku za pomoc. Szukam tego zwijaka 5K0953569T. Jak ogarnę temacik to się oczywiście pochwalę. Ceny jakie sobie życzą za to cudo rzuciły mnie na kolana....

Jak ktoś ma coś.... to proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zabieram się do założenia kierownicy 3-ramiennej zwykłej z multifunkcją do Paska B7 2011, więc odgrzewam temat bo potrzebuję pomocy.

Podpiąłem się OBD Eleven do kompa i z odczytów wynika, że mam moduł kierownicy zintegrowany z taśmą airbag numer 5K0 953 569 R.
Z listy modułów od Ross-techa wynika, że niestety ten element wspiera MFA, ale tylko z manetki, nie z kierownicy, więc muszę wymienić.

Pytania mam 2:
1) czy dobrze rozumiem, że dla taśm airbag 5K0 953 569 * nie ma już tych dodatkowych modułów podczepianych od spodu? (nie rozbierałem jeszcze fizycznie kolumny). Jeśli tak to kompletna lista zakupów obejmuje taśmę z przełącznikami, kierownicę i wiązkę poduchy.
2) Skoro muszę już kupić zestaw przełączników zespolonych wraz z taśmą, to może od razu kupić wersję z tempomatem, bo nie jest wiele droższa:
    - mam na oku 5K0 953 569 A - z obsługą MFA z kierownicy bez CCS - koszt ~250PLN
    - lub 5K0 953 569 AB - z MFA z kierownicy + CCS - koszt ~350PLN
Tylko czy jest możliwość w jakiś małoinwazyjny sposób sprawdzić czy mam potrzebne okablowanie w samochodze? Na ross-techu piszą, że raczej auta po 2007 roku mają to okablowanie, ale zdarzają się osoby, które zgłaszają konieczność pociągnięcia wiązki z ECU do modułu kierownicy, zeby działał CCS.

57578664_856793591379777_8953858810351452160_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Stachuu87 napisał:

Tylko czy jest możliwość w jakiś małoinwazyjny sposób sprawdzić czy mam potrzebne okablowanie w samochodze?

Albo zaglądniesz do wtyczki przy module kierownicy albo do ECU, ale na 99.9% nie masz tego połączenia. 

Co do samego dylematu: mieć CCS, albo nie mieć, to odpowiem, że lepiej mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek, a czy masz wiedzę na jaki numer powinienem podmienić taśmę jeśli teraz mam *** *** 569 R?
Jeśli zdecyduję się na wersję z tempomatem, to wsadzić 569 AB, a jeśli bez tempomatu 569 A będzie OK?
Czy powinienem iść wyżej i dla wersji bez tempomatu wziąć 569 S?
Czy to w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie? Bo z tabeli na ross-techu to nie wynika wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im dalsza litera/litery na końcu oznaczenia tym nowszy moduł, ale...

...nie wszystkie te moduły pasują do Passata! 

Jaki dobrać? Hmmmm - taki będzie dobry co ma te funkcje które chcesz i wiesz, że był stosowany w B7.

Co do wymiany manetek to nie ma takiej konieczności jeżeli tylko dokładasz MFSW. Przyciski MFD można "wyłączyć". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem pierwszą próbę, niestety nieudaną, ale podzielę się swoimi doświadczeniami, może następnym osobom się przydadzą.

Miałem fabrycznie taśmę airbag 5K0 953 569 R - czyli bez obsługi MFSW, więc kupiłem na allegro 5K0 953 569 A (wg. ross-tech ma obsługę MFSW)
I Ross-tech się faktycznie nie myli, natomiast powstało kilka innych problemów.

Po podmiance całego modułu okazało się że po pierwsze manetki które kupiłem mają całkowicie inne mocowania (wymontowane ze Scirocco), rozstaw śrub mocujących do kolumny kierowniczej jest znacznie szerszy. Niewzruszony tym problemem (pomyślałem, że jakoś to zrobię, żeby było dobrze :) ) postanowiłem sprawdzić dalej.

Spiąłem wszystko, odpalam zapłon i multifunkcja w kierownicy bez żadnego kodowania zaczęła po prostu działać :) 
Ale niestety okazało się, że moduł z końcówką A nie ma w sobie czujnika kąta skrętu, przez to komp wywalił mi kilka błędów, m.in. oczywiście błąd komunikacji z czujnikiem skrętu w CAN Gateway, oraz jakiś jeszcze błąd związany ze wspomaganiem kierownicy w Steering Assist. 
Niestety nie udało mi się tego poprawnie zakodować, więc wsadziłem swoje manetki i taśmę, zostawiłem sobie tylko nową kierownicę z wiązką do poduchy, błędów brak, ale na wiązce z multifunkcją... nie działa klakson :D  (przy wsadzonym module z allegro klakson działał), podejrzewam, że wiązka z MF ma jakoś inaczej ułożone piny niż ta bez MF.

Tak więc zwracam manetki z taśmą i mam zamiar spróbować z modelem oznaczonym literą S. Łudzę się, że jako następca mojego modelu R, z obsługą czujnika kąta skrętu po prostu zadziała.

 

Edytowane przez Stachuu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Stachuu87 napisał:

Łudzę się, że jako następca mojego modelu R, z obsługą czujnika kąta skrętu po prostu zadziała.

To nie jest następca bo S nie ma obsługi tempomatu, a R to ma. Co do MFSW to zadziała na pewno bo właśnie taką S miałem u siebie fabrycznie ale wymieniłem na AS przy okazji montażu tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, nTomek napisał:

To nie jest następca bo S nie ma obsługi tempomatu, a R to ma. Co do MFSW to zadziała na pewno bo właśnie taką S miałem u siebie fabrycznie ale wymieniłem na AS przy okazji montażu tempomatu.

Podejrzewam, że MFSW zadziała, bo w wersji A też działało, tylko niestety pełno błędów. Mam tylko nadzieję, że przy S tych błędów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam passata B6 z 2005 roku w wersji Highline, mankamentem jest brak multifunkcyjnej kierownicy, zastanawiam się czy oryginalnie takiej nie było ponieważ jest to pasek sprowadzany, posiada wbudowany oryginalny zestaw głośnomówiący.

Moje pytanie jak sprawdzić czy mam moduł do sterowania multifunkcją? ewentualnie gdzie się taki znajduje?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misza1234 masz 2 możliwości.
1) rozkręcasz obudowę kolumny i fizycznie odczytujesz numer sterownika, (zgodnie z filmem poniżej)
2) albo podpinasz się do komputera i odczytujesz ten numer z komputera.

Potem trzeba porównać numerek z tabelą http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

Edytowane przez Stachuu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kiere multi ,łopaty dsg 3 ramiona 8 przycisków modół AJ ,poduszka jeden nabój, taśma końcówka C autko z 2006 wspomaganie lata podświetlenie przycisków również brak air bagu,klaksonu i multifunkcji zegary już białe. ..proste pytanie adaptacja?  czy zmiana modułu np na literę K i dopiero wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kamilalternatywny napisał:

8 przycisków modół AJ 

To do siebie nie pasuje (i jeszcze pisownia). 8 przycisków to LIN1.3, a twój moduł obsługuje tylko LIN2.0, czyli 12 przycisków (tak mówi tabelka rosstecha). Moduł K będzie OK.

Bład poduszki jest pewnie dlatego, że wcześniej miałeś podwójny zapalnik, więc obwód drugiego jest teraz otwarty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 z 2007 oryginalnie była załozona kierownica od "Jelcza". Teraz jest zamontowana multifunkcja 8 przyciskowa. Tasma z końcówką B. Radio RNS 315. Licznik czerwony.

Przyciski po prawej stronie działają poprawnie. Tj sterowanie fisem. Ale nie działają przyciski po lewej od sterowania radia. Tak naprawdę zalezy tylko na głośności z kierownicy.

Gdzie moze byc problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bimbasz napisał:

Ale nie działają przyciski po lewej od sterowania radia.

Sprawdzałeś w blokach pomiarowych w module kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2019 o 10:40, nTomek napisał:

Sprawdzałeś w blokach pomiarowych w module kierownicy?

tak, grupa 009

głos + odczyt ---> 6.0

głos - odczyt ---> 7.0

gwiazdka odczyt ---> 43.0

słuchawka odczyt ---> 26.0

menu odczyt ---> 10.0

OK odczyt ---> 40.0

góra odczyt ---> 34.0

dół odczyt ---> 35.0

Moduł kierownicy 3C0953549M kodowanie 0000113

gateway 3C0907530E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze, jeśli wszystkie kodowania są ok, spróbował odłączyć radio kompletnie i po jakimś czasie podłączyć je na nowo. Może to wina samego "zawieszonego" gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności