Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Zool1234 napisał:

Może ktoś przerabiał taki problem

Chyba nie na tym forum, skoro ten moduł nie pasuje do Passata. 

Kodowanie tempomatu jest poprawne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poprawne, wg starych logow. próbowałem też innych kombinacji. Podpinalem tez drugą manetkę żeby wykluczyć jej uszkodzenie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładam do passata b7 radio rns510. Nie mam Multifunkcji a chce dołożyć z 12 przyciskami. Sprawdzam że mam moduł 5K0-953-569-AA - nie obsługuje Multifunkcji więc jest do zmiany. I teraz moje pytanie co oznacza skrót w tabelce "W" bo nie ma wyjaśnjenia w legendzie? Jaki mam kupić moduł? Posiadam tempomat i komputer a chce dołożyć multifunkce

IMG_20210813_141849.jpg

Screenshot_2021-08-13-14-18-10-464_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez mazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mazio napisał:

I teraz moje pytanie co oznacza skrót w tabelce "W"

Używasz translatora do stron, który potraktował skrót "AT" Automatic Transmission (automatyczna przekładnia) jako słowo "at" i przetłumaczył na "W". 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jest możliwość dołożyć łopatki dsg do kiery z b7? Gdzieś na forum golfa wyczytałem, że są jakieś zaślepki z tyłu kierownicy i taki mod jest możliwy. Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj i podziel się informacją jak Ci poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 20:05, TbuVW napisał:

Takie pytanie, jest możliwość dołożyć łopatki dsg do kiery z b7?

Nie da sięw tej kierownicy, inna budowa kiery pod łopatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu... Passat b6 2.0 cbab 2010. Chcę wymienić zwykła kierownicę (nie trójramienną) na multifunkcję. 2 sprawy:

1. Czy jeśli wymienię na multifunkcję z Passata b6 to wystarczy wymiana modułu i adaptacja? 

2. Czy jeśli będę chciał wymienić na multifunkcję z Passata b7 to będzie o wiele więcej roboty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pietras napisał:

Passat b6 2.0 cbab 2010

Prawdopodobnie masz już moduł kierownicy z serii 5K0 czyli taki jak w B7 ale pewnie bez obsługi multi.

Sprawdź co tam masz rzeczywiście zamontowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A co do ewentualnej wymiany modułu to czy istnieją jakby "pary" numerów kierownic i modułów, które muszą być zachowane, że np "taki" numer kierownicy będzie działać z modułami o oznaczeniach "taki" lub "taki" czy mogę kupić obojętnie jaką kierownicę multifunkcyjną (b6/b7) i dowolny moduł (oczywiście b6/b7) obsługujący multifunkcję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że interesuje cię kierownica 12 przyciskowa. W B7 był raczej 1 rodzaj. Żadnego parowania nie ma.

Jeśli chodzi o moduł kierownicy, to oczywiście musi to być moduł do Passata, mieć obsługę MFSW tak jak napisałeś, oraz obsługę reszty wyposażenia jakie być może masz, czyli tempomat, Kessy, automatyczna skrzynia.

W temacie poniżej są opisane te moduły:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było z b7 ale temat w głowie mam cały czas otwarty... Jesli zrobię b6-stkową multifunkcję to też będzie ok. Nie wiem co masz na myśli pisząc Kessy ale fakt, że mam tempomat ale skrzynia jest manualna. Dzięki za podrzucenie tematu. Jak sie urodzi jeszcze jakieś pytanie w mojej głowie to będę pytał bo poprostu się na tym nie znam a jeśli finalnie uda mi się wszystko zamontować to napewno opiszę że szczegółami 👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce założyć kierownice multifunkcyjną z Passata B7 do mojego B6 z 2006 roku październik posiadam multifunkcje kierownica skórzana. Jaki potrzebuje moduł kierownicy i czy oprócz modułu i kierownicy potrzebuje coś jeszcze? Oczywiście posiadam VCDS pełna wersje żeby zakodować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2013 o 20:50, Bimbasz napisał:

Moduły z końcówką AH, AJ, AK obsługują kierownicę 12 przyciskową

Taką i inne potrzebne informacje znajdziesz w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że już wszyscy pozmieniali kierownice i zostałem tylko ja. 

A tak na poważnie, to chciał bym w moim B7 z 2014 zmienić kiere ma multifunkcje.

Po przeczytaniu całego wątku nurtuje mnie pytanie, czy będę musiał dokonać adaptacji czujnika skrętu (mam moduł 5K0 ...AS), Ew jak zorientować się czy jest w maglownicy czy przy taśmie.

Jeśli jest ktoś z Krakowa albo małopolskiego i chciał by pomóc odpłatnie  z kodowaniem to proszę o kontakt.

Jeśli w złym miejscu zamieściłem posta  to z góry przepraszam.

Pozdro.

Edytowane przez Mjerzym70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności