Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Gateway. Po prostu sprawdź czy nie masz błędów. A jeśli masz to jakie. Instrukcję znajdziesz na forum, to nie jest temat o obsłudze vcds-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sterownik elektroniki kierownicy? 3C0 czy już 5K0? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 5K0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że ja nie przekładałem tej kierownicy tylko była taka jak kupiłem. Więc możliwe, że była oryginalnie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcówce produkcji B6 to normalne.

Sprawdź w pomiarach rozszerzonych jakie wartości pojawiają się gdy naciskasz te guziki. Strzałka w lewo to wartość 3, a w prawo to 2.

Shot_20201129133400953.png.e8f651fcd75679b6339ba784e007fba6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 14:01, nTomek napisał:

Sprawdź w pomiarach rozszerzonych

Bardzo dziękuję za konkretną wskazówkę diagnozy problemu.

Jak naciskam te guziki to wartości się zmieniają

Edytowane przez nTomek
Nie cytuj całego poprzedzającego posta, bo temat niepotrzebnie puchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem leży po stronie radia, skoro guziki działają.

Może jakaś stara wersja softu w tym twoim RNS510? 

 

link

Edytowane przez nTomek
Wątek o nawigacji wydzielony do właściwego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chce dorzucić multifunkcje i mam mały zonk. Oryginalnie siedział modul 5k0953569, kupiłem taki z literą B, manetkę wycieraczek bez przycisków do fisa, wiązke poduszki 5k0971584A i kierownice z przyciskami 3c8... i tu pojawia się problem, kostka od wiązki nie pasuje do przyciskow, ma inny kształt.  Pytanie czy mogę tą kostke przerobić czy raczej nie ma szans ze to zadziała i musze kupić inne przyciski/kierownice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zool1234 napisał:

czy mogę tą kostke przerobić

Możesz. Kostka do modułu 3C8 ma numer 4B0971978B. Kolejność pinów jest taka sama, ale jest dodatkowe połączenie między pinem 5. tej kostki i pinem 8. w żółtej kostce. Jeśli chcesz je dorabiać (nie jestem pewien czy jest konieczne) to pasujące konektory mają oznaczenie 000979009.

10 godzin temu, Zool1234 napisał:

5k0953569, kupiłem taki z literą B

A to nie Passat tylko pewnie Skoda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, obawiałem sie czy to zadziala ponieważ z tego co zauważyłem przyciski z oznaczeniem 5... maja modul do ktorego wpina sie przyciski i kostkę od wiązki poduchy. 

Ps, ani passat ani skoda, jetta ale pozwolilem sobie poszukać wiedzy tutaj. 

Thx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Mam pytanie dotyczące skompletowania odpowiednich części do zainstalowania kierownicy MF12 do Passata b6 Variant (modelowy 2010, 2.0 TDI-CR BlueMotion 110KM CBDC).
Zakupiłem i zgromadziłem jak do tej pory:

1. Kierownicę mf12 - 3C8 419 091 BE


2. Poduszka - 3C8 880 201 AA
3. Wiązka do poduchy - 3C8 971 584 F
4. Moduł kierownicy - 3C0 953 549 AH (taki już miałem w środku)

I teraz mam wątpliwości dotyczące dwóch spraw. Czy jest konieczność przekładania manetek z obsługą MFA na boku na te bez niej? Mam tu na myśli to, czy da radę przekodować kierownicę i całą resztę w taki sposób, że obsługa MFA z przycisków na kierownicy vs na prawej manetce, kolokwialnie rzecz ujmując, "nie będą się gryzły"?
Druga sprawa dotyczy taśmy kierownicy. W jaką dokładnie mam się wyposażyć, aby wszystko zadziałało? Nie byłem w stanie znaleźć w miarę precyzyjną informację o tym...

Pozdrawiam serdecznie!

zdj1.jpg

zdj2.jpg

zdj3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniać manetki. Po zakodowaniu będzie cały czas błąd, ale bez żadnego wpływu na dzialanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomson120 napisał:

Druga sprawa dotyczy taśmy kierownicy.

3C0959653B

A co do błędu od pstryczka MFA, to można spróbować odłączyć/uciąć jeden kabelek i błąd powinnien zniknąć. 

IMG_20210121_145955.thumb.jpg.d6f979ab73c6628ddc6ec6ed733da969.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil auto vw passat b7 z 2014, sprzedawca troche przesadzil, ponieważ zalozyl kierownice multifunkcyjna bez wiązki i modułu, czy mógł bym prosić o numery modułu kierownicy?

 

Auto ma tempomatem, wystarczy tylko dołożyć wiązkę, wymienic modul i zakodować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M@Ti napisał:

numery modułu kierownicy

5K0953569T, AS

2 godziny temu, M@Ti napisał:

wystarczy tylko dołożyć wiązkę, wymienic modul i zakodować?

Co najmniej, bo jeszcze adaptacja G85 i wspomagania kierownicy. 

Było już nieraz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) zamowie modul z koncowka as pq46 escl na starym module jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge prosić zdjęcia z kodowania kierownicy w passat b7 kombi, modul i manetka przyszły z sedana i jak naciskam na spryskiwacz uruchamia się tylna wycieraczka i przednia bez sprysku na szybę, tak multifunkcja działa.  

Temat rozwiązany, modul był zakodowany do sedana jest zrobiony pod kombi ;)

Edytowane przez M@Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym dołożyć kierownice multifunkcyjną z dwunastoma przyciskami. Jak czytałem potrzebuje modułu 3C0 953 549 AH, lecz na allegro takowego nie ma. Auto jest z 2007 r. w wersji variant oraz posiadam trójramienna kierownice bez multifunkcji. Jakiego innego modułu mógłbym użyć, aby przynajmniej te 8 przycisków działało (podgłaśnianie, ściszanie najważniejsze) ? Jest możliwość kupna jakiegoś tańszego modułu, ale żeby tempomat i chociaż połowa guzików działała ?

Edytowane przez niko17424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o pomoc w następującym temacie.

Po doposażeniu auta w Kierownicę multi (12p) i wymianie sterownika na 5k0953569bf z 2016r ( fabrycznie siedział 5k0953569 z 2011) przestał działać tempomat sterowany z manetki kierunkowskazów. Na zegarach wyświetla Err przy ikonce tempomatu, Vcds wykazuje błąd przełącznika kierunkowskazów B1144 - zwarcie z plusem.

Prawdopodobna diagnoza to zbyt nowy sterownik, który obsługuje tempomat ale sterowany z kierownicy a nie z manetki. Zakup kolejnego sterownika "B" lub "E" powinien pomóc ale pewności nie ma.

Może ktoś przerabiał taki problem i może to potwierdzić, może jest jakiś patent żeby manetka z ACC współgrała ze sterownikiem "BF".

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności