Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde poddaję się. Ale według mnie 10.2010 to już B7

 

Adams daj VIN, tak z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do passata b6 przy montażu zwykłej kiery multifunkcyjnej przy zmianie modułu pod kierownicą można zastosować moduł z vw golfa - np 1K0-953-549-AG? Czy musi być kategorycznie moduł od passata 3c0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, prezesik18 napisał:

Czy do passata b6 przy montażu zwykłej kiery multifunkcyjnej przy zmianie modułu pod kierownicą można zastosować moduł z vw golfa - np 1K0-953-549-AG? Czy musi być kategorycznie moduł od passata 3c0?

TYLKO 3C0  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

mam do roboty paska B7 2014 rok. Dokładam multiffunkcję i tampomat. Przyciski z kierownicy działają, nie podłączyłem jeszcze kabelka do tempomatu ze sterownika.

 

Mam jeden błąd w "kole kierownicy"

 

0516 - Magistrala danych
          U1121 00 [009] - brak informacji
       

 

aktualne kodowanie to 199A250000

 

Po podłączeniu kabelka błąd zniknie czy muszę zmieniać kodowanie?
           

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, adams napisał:

Po podłączeniu kabelka błąd zniknie czy muszę zmieniać kodowanie?

To raczej błąd o braku zakodowanego tempomatu w ECU. Błąd o braku kabelka pojawia się w ECU a nie w module koła kierownicy i wygląda tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie w ECU zmienione, kiera i tempomat działa ale nadal w kolumnie kierowniczej wywala mi błąd
 

Cytat

0516 - Magistrala danych
          U1121 00 [009] - brak informacji

 

Gdzie i co mam przekodować?
       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 17:31, adams napisał:

mam do roboty paska B7 2014 rok

manual czy automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie modułu kierownicy dla manula: 118A250000 - teraz powinno pomóc

A KESSY jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, nTomek napisał:

A KESSY jest?

tak, jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedyneczka na końcu: 118A250001

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie przyjęte. Bledu brak. Dziekuje 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałem podpiąć się do tematu i przedstawić problem jaki napotkałem przy zmianie kiery bez na MF. Miałem moduł 3C0953549 A, licznik 1/2 FIS, tempomat, obsługa licznika z manetki. W dniu dzisiejszym przy okazji wizyty u mechanika, zostały wymienione kiera MF + łopatki (mam dsg), moduł na AE (chyba) i cały pająk wraz ze zwijakiem które były razem z modułem AE (kupiłem cały moduł zintegrowany). Dodatkowo została zamontowana dokupiona oddzielnie wiązka taka jak w manualu na forum (nr nie pamiętam). Przed całą operacją zmieniłem zegary na białe i tu nie było żadnego problemu i błędów, po prostu plug&play. Ale do rzeczy. Mechanik powymieniał, poskładał, zrobił adaptacje i tu jest pierwszy problem, ponieważ notorycznie wyskakuje błąd poduszki, kasował błąd mechanik, kasowałem ja prostym viakenem, nic nie daje. Na pierwszy rzut oka operacja się udała, poza tym błędem poduszki, przyciski MF podświetlają się, ściemniają się, obsługują kompa w zegarach (nawet udało się odpalić "ukryte menu", z manetką nie dało rady), łopatki przy kierownicy się podświetlają i zmieniają biegi. Co nie działa lub do czego mam wątpliwości:

1.) występuje błąd poduszki, nie da się skasować,

błąd 01587 - zapalnik 2 Airbag; strona kierowcy (N250), 001 - górna wartość skrajna przekroczona - MIL zapalona

2.) po zmianie tempomat nie działa:

błąd 00895 - Przełącznik utrzymywania zadanej prędkości jazdy (GRA/ADR) (E45), 012 - usterka elektryczna w obwodzie, sporadyczny

błąd 00895 - Przełącznik utrzymywania zadanej prędkości jazdy (GRA/ADR) (E45), 014 - wadliwy - sporadyczny

3.) mam pytanie co do podświetlania przycisków MF na kierownicy, bo nie jestem pewien czy tak ma być. Mianowicie przyciski się podświetlają tylko po włączeniu świateł, a nie przy odpaleniu zapłonu tak jak reszta wskaźników/nawiewy/itp. Czy tak powinno być czy jest coś źle zamontowane?

4.) czy nie działający tempomat to wina modułu AE, doczytałem gdzieś w tym wątku, że różne moduły obsługują różny osprzęt i np. AE może nie obsługiwać tempo. 

5.) nie sprawdziłem klaksonu i czy została zrobiona adaptacja kąta skrętu tj, czy przy skręcie kierownicą doświetla zakręty jak to było poprzednio (piszę to czysto informacyjnie, i posprawdzam jeżeli pomoże to w diagnozie problemu :))

Uprzejmie proszę kolegów z większą wiedzą i doświadczeniem o pomoc lub ewentualne wskazówki. Z góry dziękuję. Marek

Edytowane przez MarekWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarekWW napisał:

4.) czy nie działający tempomat to wina modułu AE, doczytałem gdzieś w tym wątku, że różne moduły obsługują różny osprzęt i np. AE może nie obsługiwać tempo. 

 

Moduł AE jest w wersji higline - czyli obsługuje kierownice. Jeśli masz opcję sprawdzenia numeru taśmy airbag to mi podrzuć, z tego co kojarzę mam w garażu manetki + taśmę - mógłbym podesłać Ci do podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wiązka do poduszki ma numerek 1K0.971.584.L

Wysyłam zdjęcia jak to podłączone jest.

Dobra wiadomość, tempomat działa, nic nie robiłem, następnego dnia już działał więc jeden problem mniej :)

Sprawdziłem: klakson działa, doświetlanie zakrętów przy kręceniu kołem działa. Nawet obsługa radia android z kiery działa :)

Pozostaje problem błędu poduszki :(

Z góry dzięki za pomoc.

W dniu 20.08.2020 o 08:42, prezesik18 napisał:

Moduł AE jest w wersji higline - czyli obsługuje kierownice. Jeśli masz opcję sprawdzenia numeru taśmy airbag to mi podrzuć, z tego co kojarzę mam w garażu manetki + taśmę - mógłbym podesłać Ci do podmiany.

prezesik18, jak masz jakąś sprawdzoną wiązkę to chętnie skorzystam, o ile to kabelek? 

20200821_094914_HDR.jpg

20200821_094931_HDR.jpg

20200821_094958_HDR.jpg

20200821_095012_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej kiera byla 1 nabojowa czy tez 2? Jak 1 nabojowa to trzeba wlutowac rezystor aby nie bylo bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek miałem 1K0.971.584.K taki jak na poniższych zdjęciach, poduszka jest ze starej kierownicy więc wnioskuję, że miałem 2 naboje. Stary kabel 1K0.971.584.L i nie było błędu poduchy, nowy 1K0.971.584.K i jest błąd. Może nie potrzebnie mechanik zamieniał? Panowie wiecie czym te kable się różnią? Widzę, że stary nie miał chyba tego niebieskiego kabelka, widocznego na zdjęciach. Doradzicie coś?

20200821_134156.jpg

20200821_134204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MarekWW napisał:

Może nie potrzebnie mechanik zamieniał? Panowie wiecie czym te kable się różnią?

Potrzebnie, potrzebnie. Wiązka, którą założył ma dodatkową kostkę do modułu guzików na kierownicy. 

Twoim problem jest to, że moduł 3C0953549AE jest przeznaczony do poduszki jedno-nabojowej i po prostu brakuje w nim dwóch konektorów. Problem można rozwiązać przez przelutowanie tych konektorów ze starego modułu. Fotka poniżej. 

IMG_20200821_142907.thumb.jpg.79fdec0406c78b81707fc1c64466e40f.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności