Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem moja zona niecierpliwa zamiast czekac az wroce do Polski dala do pseudo elektryka passka

problem zaczal z immo po wymianie modulu pod kierownica i zmienienie na multifunkcje

auto nie odpala tragedia

zaczal geniusz kombinowac i wyja modul komfortu z rocznika 2008 i wstawil do mojego 2006

dalej to samo bylo odpalil raz a pozniej nie

zmienil spowrotem na ten co mialem i teraz moje pytanie czy bedzie dzialac

tak jak wczesniej on mi wmawia ze to przez modul pod kierownica ze tam jest immo ehhh... co mam w takiej sytuacji zrobic ?

auto przyjechalo na kolach wyjedzie na lawecie poziom wku.... max

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto przestało odpalać po zmianie modułu kierownicy, to moduł pod kierownicą został założony zły, np z golf'a v.

Sam u siebie mam nowszy komfort bo stary padł i nie ma problemu z działaniem reszty gratów w passacie.

Co ma działać jak przyjechał na lawecie?

Daj Autoscan to coś można będzie powiedzieć bo tak wróżką na forum nikt nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe wnętrza jest z b6 2008 rok auto było na chodzie "dawca" także modul z passata

Problemem może być modul komfortu tak mi się zdaje

Moze sie rozkodowal jak zmienił na inny a później cofną wszystko włożył stary

Moje auto było na chodzie jak tam wyjeżdżał teraz już nie co lepsze gość dzwonił że mam auto zabrać ehh co za patalachy. Moze ktos wie co jest nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kris_W napisał:

Moze ktos wie co jest nie tak 

 

39 minut temu, Wolfe napisał:

Daj Autoscan

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wolfe napisał:

 

 

I tu jest problem mnie tam nie ma jestem w Norwegii nie mam jak tego sprawdzić :/ mam nadzieję że jak zmieni na stary modul od kierownicy to będzie działać immobiliser?  za 10 dni wracam do Pl i sam wezmę się za kierownice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię osobiście, bo jeżeli przekładał z passata moduł do passata, to immo nie ma nic wspólnego bo tam nie ma immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem jest w module komfortu może się rozkodowal? Immobiliser co w tej sytuacji zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie rozkodował, ale oni go zepsuli, a rozwiązanie znaleźć kogoś kto się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jedzie do elektryka szkoda że na ławce z jednegk do drugiego mam nadzieję że tamten coś zdziala bo aktualnie to nawet tylne drzwi i szyby nie zamykają się. Wymieniał z korek na elektryke o też kicha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi że nie tylko moduł pod kierą wymieniony, moduł komfortu zamieniony a jeszcze zmiana korbotronika na elektryczne szyby, to tam nieźle jest napierdzielone :D do już wiem do czego im potrzebna wymiana komfortu była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że pytas się żona czy umie to zrobić i czy będzie działać oczywista odpowiedź tak a teraz koleś mi mówi że  mam po auto przyjechać które nie chodzi masakra mam nadzieję że drugi to naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech go powróci do stanu w jakim przyjechał, a tak będziesz płacić komuś innemu żeby po tym naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli początek 2006 roku to komfort koniecznie do wymiany i przepisanie immo z jednego do drugiego. W nowszych rocznikach tylne drzwi są sterowane przez drzwi przednie. W starszych przez komfort. Więc jeśli zmieniał z tyłu drzwi na elektryczne .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żona odebrała auto i taka przestroga dla innych nie dawać auta tam gdzie ktoś coś potrafi.

druga sprawa nie dajcie Kobiecie takiej możliwosci :D  oddania auta do mechanika /elktryka

wracajac do tematu auto rozpierdzielone wymienie co zostało  zepsute

po wymianie wnetrza nie działa:

ESP

tylne zamki w drzwiach,szyby

przyciski multifunkcyjne

poduszki airbag kierownica

airbag boczne

wlew paliwa otwieranie

półelektryczne fotele (grzanie,regulacja,airbag)

kamera cofania chociaż nie wiem jak to sie mogło stac w klapie nie grzebał a jednak nie działa

auto oddałem do "specjalisty"  opinie ma gośćdobre wiec mam nadzieje ze bedzie jezdzic

to tyle w tym temacie  ogolnie powiem ze jesli ktoś chce zmieniać wnetrze auta to jest to kosztowny biznes jesli dojdzie do takiej sytuacji jak u mnie

naprawa koszty +/- 800-1500 zl

i tyle mojej histori z wymiana wnetrzą

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to po prostu Twój "elektro-mechanik" nie ma pojęcia co robi:

 

ESP - zakodować moduł lub przejechać kilka metrów

tylne zamki w drzwiach,szyby - boczek kierowcy był zmieniany, pewnie coś nie gra w module drzwi

przyciski multifunkcyjne - moduł kierownicy nie zakodowany lub w radiu trzeba uruchomić

poduszki airbag kierownica - poduszka dwu-nabojowa, a moduł  pod poduszki jedno-nabojowe z 2008r

airbag boczne -  ??

wlew paliwa otwieranie - tapicerka drzwi kierowcy, może nie podłączone?

półelektryczne fotele (grzanie,regulacja,airbag) - pewnie brak pinów w wiązce pod fotelem, trzeba by zajrzeć i policzyć

kamera cofania chociaż nie wiem jak to sie mogło stac w klapie nie grzebał a jednak nie działa - to może być związane z nie zakodowanym modułem itp

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam byłem u tego elektryka wywala mu błąd poduszki i ESP nie wie od czego? I teraz proszę was o pomoc czy możecie podać rocznik modułów. Stare były z 2006 a nowe z 2008 numery widoczne na zdjęciach prosiłbym o szybka odpowiedz

IMG_20180528_160526.jpg

IMG_20180528_160637.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ze zdjecia sa niby z 2008? Nr pod multi, z pinami pod drugi nabój airbaga? Modułow nie kupuje sie po roczniku tylko po nr.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem dlatego pytam bo mam burdel w aucie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwijak jest ok jeżeli nadal masz poduszke jednonabojowa, ale tak jak moduł kierownicy jest on z 2006 roku, nie obsługuje on multi.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile obrotów ma zwijak, bo kupiłem już 2 sztuki, i wychodzi że oba mają zerwaną taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności