Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym się Was poradzić odnośnie wymiany kierownicy. W moim Pasku 2007r mam kierownice 3 ramienną najprostszą i tą najbardziej ubogą :) Chciałbym wymienić sobie na fajną multifunkcję coś ala Passat CC bądź r-line. Chciałbym mieć pełne sterowanie radiem plus tempomat. Co ważne interesują mnie sprawdzone rozwiązania. Nie chce nic kombinować z kierami z scirocco czy takimi co są na allegro za 1800zł i popadać w dodatkowe koszta :) Macie jakieś sprawdzone rozwiązanie żeby wyszło łatwo, przyjemnie i względnie tanio? (oczywiście wiem, że bez przeróbek się nie obędzie ale to pomijam)

 

Coś takiego będzie pasować: http://allegro.pl/kierownica-r-line-passat-b6-b7-cc-vw-t5-t6-i7246665092.html#thumb/2

Piszą kierownica Passat CC, B6 R-line. Czy 850zł to nie za dużo? Znajdę coś lepszego w tej cenie no i co z tempomatem :) ? Dodam, że go nie mam ale chciałbym założyć.

Edytowane przez tommek7
dodanie treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6/B7 tempomat masz na manetce. Sterowanie z kierownicy to dopiero B8/Golf 7 i pochodne. Istnieją jednak opcje na podłączenie tego w B6/7 ale to już odrębny temat i lepiej pytać o to tworzących takie modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to niech będzie w manetce, nie doczytałem tego wtedy. Pozostałe pytanie nie włączając w to tempomatu dalej aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Zmieniłem kierownicę na naultifunkcyjna, niestety w moim b6 mimo wysokiej wersji wyposażenia moduł jest o numerze 3C0953549A i z tego co się doczytałem nie obsługuje on multifunkcji. Niestety nie sprawdziłem tego wcześniej... 

pytanie który moduł mogę zastosować do kierownicy z b6 poduszka na 2 naboje. Czy mogę włożyć moduł z początkiem numeru 1k0 zamiast 3c0 czyli taki jak szedł w b7 itd. Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, michasswiat napisał:

1k0 zamiast 3c0 czyli taki jak szedł w b7 itd. Z

A gdzie przeczytałeś że 1k0 szedł do b7?

Nie możesz wsadzić 1k0,  pasuje tylko 3c0.

Przykładowo 3C0953549E będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze dla pewności, znalazłem moduł z końcówką AC, oryginalnie jest tempomat, dołożyłam kierkę z multi, mam nadzieję że ten będzie dobry... Z góry dzięki za odpowiedź. 

Edytowane przez michasswiat
Zła odmiana slowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michasswiat napisał:

Zapytam jeszcze dla pewności, znalazłem moduł z końcówką AC, oryginalnie jest tempomat, dołożyłam kierkę z multi, mam nadzieję że ten będzie dobry... Z góry dzięki za odpowiedź. 

zamiast czekać na odp  tu sobie poczytaj 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że będzie git, wersja highline. Już idzie do mnie kurierem, mam nadzieję że po zalogowaniu wszystko się pięknie zaświeci i zacznie działać, kupiłem kierownicę od golfa mk5, żółta wtyczka była inna i musiałem przepinać wszystkie piny. Poducha nie wystrzeliła więc jest dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, przyszedł mi moduł z końcówką AE, założyłem, zakodowalem, choinka na desce, poduszka ESP i ABS, czyli moduł nie obsługuje poduszki dwustrzalowej, teraz pytanie, szukać z końcówką E jak radził kolega, czy da się to jakoś ogarnąć inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy zakodowałem? Masz pewność że dobrze zakodowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wojti77 napisał:

A co znaczy zakodowałem? Masz pewność że dobrze zakodowałeś?

Tak, wszystko działało jak należy, klakson, podglaszanie, tempomat, ale niestety błąd poduszki drugiego ładunku, g85 itd. O ile g85 potrzebował adaptacji to poducha już będzie świecić... Gdzieś na 3 stronie tego wątku ktoś pisał że można dopasować jakieś brakujące piny... Ma ktoś jakieś szczegóły?  Czy lepiej szukać innego modułu. Ale w Anglii na eBayu nie ma żadnego w rozsądnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, michasswiat napisał:

Tak, wszystko działało jak należy, klakson, podglaszanie, tempomat, ale niestety błąd poduszki drugiego ładunku, g85 itd. O ile g85 potrzebował adaptacji to poducha już będzie świecić... Gdzieś na 3 stronie tego wątku ktoś pisał że można dopasować jakieś brakujące piny... Ma ktoś jakieś szczegóły?  Czy lepiej szukać innego modułu. Ale w Anglii na eBayu nie ma żadnego w rozsądnej cenie...

rozumiem że taki błąd Ci się wyświetla, standard przy tego rodzaju wymianach

Address 03: ABS Brakes        Labels: 3C0-614-109-C4.lbl
   Part No SW: 3C0 614 109 C    HW: 3C0 614 109 C
   Component: J104    C4 440 V1   0003  
   Revision: --020---    Serial number: 00000785187759
   Coding: 0000258
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 1E37DA4BB277

1 Fault Found:
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 
            005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

 

Adaptacja/Basic Setting G85 trzeba poprawnie zrobić aż wszystko zniknie.

Na Ross-Tech możesz więcej poczytać, kiedyś to ustawiałem ale średnio pamiętam

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00778#00778_-_Steering_Angle_Sensor_.28G85.29:_Not_Matched

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, to wiem, napisałem, że czujnik skrętu będzie wymagał adaptacji. Problem jest z poduszka kierownicy, moduł jest dedykowany pod jedno ładunkowa, ja mam dwa ładunki. Niestety wyczytałem to po zakupie modułu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz lutować to wyciągasz 2 konektory ze starego modułu i lutujesz do nowego:

 

3C0953549_2_ign.jpg

3C0953549_1_ign.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że to o nie chodzi (idąc po ścieżkach od żółtej wtyczki) dzięki za zdjęcia, bardzo przydatne, dzisiaj się za to zabiorę, mam nadzieje, że po wlutowaniu konektorow wszystko się ładnie zgra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit. 

 

Wszystko pięknie działa ? dzięki za pomoc 

IMAG0621.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum 

Mam takie pytanie odnośnie kierownicy  multifunkcyjnej mam w swoim pasku zwykla 

A chciałabym multi,  okazyjnie kupilem cale wnetrze auta: fotele skora alcantara boczki kierownica itp. stan idealny moje byly zniszczone. Wracajac do tematu jesli wezme od niego kierownice modul i tasme przeloze do mnie to zostanie mi tylko kodowanie? Czy musze wymienic również MODUŁ BORDNETZ? Czy jest on nie istotny odnośnie kierownicy 

I czy jestem w stanie zrobic to sam (kabel posiadam) czy lepiej dac do elektryka u nas taka wymiana od 300-500zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz sobie radę i ze zmianą i z kodowawaniem. Bordnetza nie musisz wymieniać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie szukam i nigdzie nie moge znaleźć odpowiedźi

Mianowicie chcialbym zmienic w sumie musze bordnetz i teraz jest kwestia kodowania i wymiany wystarczy zczytac wszystkie bajty czyli np porobie zdjecia co i jak jest wlaczone w kazdym bajcie 

Wymienić modul wchodze w kodowanie i włączam  wszystko tak jak bylo? Dobrze mysle?  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jak na elektrodzie, temat poruszany wielokrotnie, a tak w ogóle to nie ten temat. Znajdź właściwy temat przeczytaj i zadaj pytanie, na pewno ktoś chętnie odpowie. Nie ma co robić bałaganu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności