Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

To są zamienniki, stosowane w różnych latach.

Sprawdź dokładnie styki we wtyczce tej czarnej co idzie do modułu przycisków - był już taki przypadek, że wysunęły się lekko i nie kontaktowały.

Błędy masz opisane na stronie ross-techa:

01426 - brak sygnału/komunikacji między modułem kierownicy i przyciskami

01044 - moduł niewłaściwie zakodowany - zniknie jak się dogada z przyciskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

był już taki przypadek, że wysunęły się lekko i nie kontaktowały.

tak, potwierdzam. 

pod przyciskami z lewej strony jest kolejna kostka. piny "lubią" się z niej wypinać. wyciągasz przyciski i pod spodem masz 6 śrubek torx 6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem te przyciski i sprawdziłem wszystkie kabelki są ok wtyczka też była wpięta wychodzi na to że przyciski martwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko podświetlanie w vcds przyciski są widoczne po od pięciu przycisków zmienia się błąd 01426 defective na 01426 no signal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie przycisków reaguje na regulację jasności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc komunikacja między modułami (kierownica <> przyciski) jest - potwierdza się to co pisałeś, że zmienia się opis błędu 01426 jak odłączasz czarną wtyczkę. W takim razie problem leży w samym module przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli padły zamówiłem już drugą kierownicę a te przyciski zwrócę gosciowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przyciski na inne i wszystko działa dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś pecha z tymi guzikami. Grunt, że teraz działa :brawo Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest na śląsku magik co się zna na kodowaniu, tak w razie gdybym przy wymianie kierownicy i radia coś popsuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wiem że temat jest wałkowany od dłuższego czasu....przejrzałem większość postów ale nie znalazłem odpowiedzi która rozwiązałaby mój problem z modem który próbuję wykonać. Przekładka kierownicy MF8 na MF12 teoretycznie nie jest trudna ale u mnie nie wychodzi. Elementy które mam do dyspozycji (kierownica 1T0419091AC, wiązka 5K0971584D, moduł pod kierownicę 3C0953549AK i zwijak z literką B na końcu). Moduł pod kierownicę wykazuje błąd 01426 czyli brak komunikacji (nie działają przyciski i klakson). Większość ustawień kodowania idzie wykonać oprócz bitu od wyboru skrzyni...odrzuca ustawienie pod DSG. Zastanawiam się co jest nie właściwe...wiązka poduszki czy uwalony moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który moduł? Masz tam moduł kierownicy i moduł sterowania/przycisków. Albo jeden nie zagaduje albo drugi nie odpowiada. Na początek jednak możesz sprawdzić wiązkę pod kątem obecności "przejścia" między wtyczką T5 (czarna od modułu przycisków) a T12 (żółta - od strony taśmy):

T5 <> T12

1 <> 7 (masa)
2 <> 10 (+12V)
3 <> 9 (LIN)
4 <> Klakson
5 <> 8 (?)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację. Mam kierownicę zwykłą 3 ramienną, moduł 3C0 953 549 AT, zwijak 3C0 959 653 B, manetki kierownicy 3C9 953 513 AF. Do zmiany na multi 12 przycisków z obsługą DSG potrzebuję kierownicy 12 przycisków z DSG wraz z zaślepką poduszki, poduszkę mogę przełożyć ze starej kierownicy.  Potrzenuję moduł 3C0 953 549 AJ (z dyskusji wynika, że będzie pasował i obsłuży łopatki DSG) zwijak może zostać, manetki mogą zostać. Dobrze rozumuję i wymienione części powinny zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka jak pasuje to powinna działać - obyś nie musiał sprawdzać :dzwon:

Cała elektryka też powinna zagrać no i oczywiście potrzebujesz nową/inną wiązkę kierownicy - taką z dodatkową wtyczką na moduł przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2017 o 14:59, SoftLife napisał:

zaślepką poduszki, poduszkę mogę przełożyć ze starej kierownicy

Jak chcesz przełożyć poduszkę? Weź zrób zdjęcia jak możesz tej operacji, bo jestem ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2017 o 01:54, Wolfe napisał:

Jak chcesz przełożyć poduszkę? Weź zrób zdjęcia jak możesz tej operacji, bo jestem ciekawy :)

Tą informację wyczytałem gdzieś na przepastnym forum, nie w każdym modelu można tak zrobić. U mnie trzeba było zamienić kierownicę razem z poduszką. Temat przekładki mam już ogarnięty dzięki uprzejmości romeo9999. Pozostał do rozwiązania temat kodowania radia, nie mogę nigdzie znaleźć kodu do radia, serwis może pomóc za "drobną" opłatą. Ktoś na forum potrafi rozkodować radio na odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Posiadam moduł pod kierownicą o nrze: 5K0-953-569-AA wg opisu na ross tech przy czujniku kąta skrętu brak danych czy jest czy nie... Czy moduł z końcówką ah będzie pasował? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły z końcówką AA były montowane w Passatach więc posiadają czujnik kąta skrętu G85, natomiast te z końcówką AH nie mają takiego czujnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Moduły z końcówką AA były montowane w Passatach więc posiadają czujnik kąta skrętu G85, natomiast te z końcówką AH nie mają takiego czujnika.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli odpowiednie moduly z końcówką AS, H, AL, BB? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności