Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Na aliexpress można kupić identycznie wyglądające (inne mocowanie) przyciski do Golfa za niewiele ponad 20$. Tu przykładowa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem impulsu kupiłem kierownicę od golfa VI gti (wygląda tak samo jak od passata CC R-line i prawdopodobnie jest taka sama poza znaczkiem gti) . Mam passata cc 2011, teraz pytanie co muszę zrobić żeby zamontować tą kierownicę w swoim aucie ?Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć co mam dokupić i czy to będzie śmigało bez problemu ? Jaka poduszka,wiązka?Czy taśmę też trzeba wymienić,a jesli tak to co zmodułem itp. ?poniżej fotki kierownicy od golfa i od cc takiej jak moja .

TLDHwCe.jpg

 

nuSFERl.jpg

 

uddhohe.jpg

Edytowane przez agoonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciejL Zmień moduł ze zwijakiem na T lub AS i obawiam sie że tak kalibracji g85 nie zrobisz

 

lotrus Nie ma problemu co masz juz kupione ?

 

daru-x Nie da się, na odwrót tak bo ,się da rezystor . a co szukasz poduchy ?

 

agoonzo Potrzebne są 3 rzeczy a wiec poducha z metalowym spodem, wiązka multi, oraz moduł ze zwijakiem a montaż no problem odezwij się na pw.

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata b6 z 2009 roku. dokładam multifunkcję w kierownicy mam moduł 3c0953549ba. Kierownice mam z 12 przyciskami. Jaki moduł muszę nabyć aby działały mi przyciski?? Dodam iż nie potrzebne mi przyciski telefonu-wystarczy tylko sterowanie do radia.... proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam passata b6 z 2009 roku. dokładam multifunkcję w kierownicy mam moduł 3c0953549ba. Kierownice mam z 12 przyciskami. Jaki moduł muszę nabyć aby działały mi przyciski?? Dodam iż nie potrzebne mi przyciski telefonu-wystarczy tylko sterowanie do radia.... proszę o szybką odpowiedź

 

Kolego a nauczyli Cię czytać ? to być uprzyjmy i prześledz temat, bo już rece opadają od tłumaczenia .

ps. bez urazy kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

autko: Passat B6 sportline 170km, koniec 2006 roku, modelowo 2007.

 

Zwracam się z zapytankiem odnosnie instalacji kierownicy multimedialnej, oryginalnie nie było multimedialnej kierownicy, lecz 3 ramienna (bez multi), zakupiłem kierownice z przyciskami Mf(8) i modułem: 1P0 959 542

Dodatkowo zakupiłem przyciski okazyjnie z modułem o oznaczeniu 1KO 959 542b

(nowsze przyciski niezespolone z obudową)+ wiązka 1K0.971.584 C niestety po podłączeniu do auta nie ma reakcji, ani podświetlenia, prosze o pomoc, z góry dziękuję ślicznie.

Pozdrawiam .

Dodatkowo podaje moduł zwijaka oznaczenie: 3co953 549L, hw006, sw 0010

Edytowane przez baguvix1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiazkę do multi zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka oryginalna z przyciskami (nowsze przyciski niezespolone z obudową) ozn. 1K0.971.584 C, , wiązka orygninalna od auta bez kier. multi ma identyczne oznaczenie tylko że bez litery C na koncu.

Edytowane przez baguvix1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem, Twój moduł nie obsługuje multi, jest to wersja midline. Musisz kupić inny moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduł zwijaka 3co953 549L jest niewłaściwy, dziękuję za informację, a można dostać odpowiedź, jaki zakupić, który będze śmigał, będę wdzięczny :)

Edytowane przez baguvix1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat z kiera 8p, sa wypisane moduły, te z dopiskiem highline pasuja, ważne literka nowego modułu nie była niższa od sterownika z którym samochód wyjechał z fabryki.

https://forum.vw-passat.pl/threads/132694-INSTR-Zmiana-kierownicy-3-ramiennej-na-MF-Stary-typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu :)

Tuż po zakupie modułu czujnika skrętu na M, multifunkcja działa aż miłlo bez programowania, lecz niestety problem jest z wspomaganiem, a dokładnie jego brak, świeci kontrolka przechodząca z czerwonego na żółto. Więc wziałem się za adaptacje czujnika skretu za pomocą VCDS, lecz niestety nie wykrywa interfejsu, port ok, tak samo jest z polski-vag, próby zmiany portów jak i szybkości bajtow z 9600 na 19200 nie pomaga. Niestety nie wiem co może być grane kabel "polski-vag" dawno zakupiony z roku 2010, być moze to jest przyczyną, laptop z windows 10 64-bit. wszystkie porty USB 3.0. Bardzo bym prosił o jakąś wskazówkę :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć (dużo)nowszego VCDS'a, który obsługuje samochody z magistralą CAN.

Oczywiście "kabelek" też musi być nowszy, bo ten co działał z Polskim Vagiem na pewno nie zadziała z VCDS'em.

Edytowane przez nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz użyć (dużo)nowszego VCDS'a, który obsługuje samochody z magistralą CAN.

Oczywiście "kabelek" też musi być nowszy, bo ten co działał z Polskim Vagiem na pewno nie zadziała z VCDS'em.

A można dostać informację jaki dokładnie kabelek, ponieważ tamten na VCDS 17.1 nie smigał. a chcę się już uporać z tym kodowaniem czujnika skrętu, bo bez wspomagania to prawie niemożliwa jazde autkiem.

Edytowane przez baguvix1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. VCDS wersja 15.7 spokojnie sobie z Passatem B6/B7 radzi, ale musisz mieć pasujący do siebie komplet, czyli kabelek i program. Nie jest tajemnicą, że można taki sprzęt kupić na aliexpress za około 20$ - tanio bo to "china clone" ale działa. Niestety czas podróżowania przesyłki to średnio 30dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. VCDS wersja 15.7 spokojnie sobie z Passatem B6/B7 radzi, ale musisz mieć pasujący do siebie komplet, czyli kabelek i program. Nie jest tajemnicą, że można taki sprzęt kupić na aliexpress za około 20$ - tanio bo to "china clone" ale działa. Niestety czas podróżowania przesyłki to średnio 30dni.

 

Wolałbym na allegro, czy ten kabelek będzie odpowiedni ??? :)

http://allegro.pl/interfejs-vag-super-commander-2-9-k-can-tp-89-2009-i6493770439.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś kierownicę 1T0 419 091 AC, do tego poduszkę 2H0 880 201 H, no i oczywiście moduł 3C0 953 549 AJ. Czekam na dostawy i niedługo montaż.

Mam teraz 8 przycisków a zaraz będzie 12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolałbym na allegro, czy ten kabelek będzie odpowiedni ??? :)

http://allegro.pl/interfejs-vag-super-commander-2-9-k-can-tp-89-2009-i6493770439.html

 

To zapytaj gościa z aukcji czy ten interface da radę zrobić adaptację czujnika G85 w twoim modelu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności