Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

to ciekawe, napisz jaki numer ma stary zwijak i nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zmieniłem kierownicę w Passat CC 2.0 TDI CR 170KM DSG Manetki na R-Line o numerze 1K8419091AC. Dla posiadaczy takiej konfiguracji przekazuję, że nie musiałem kodować kierownicy i wszystkie przyciski działały po wymianie.

 

Edit://

Dział giełda istnieje tylko i wyłącznie przy sprzedaży samochodów, nie istnieje sprzedaż części

Czytaj Regulamin Forum

 

/Bimbasz

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z końcówką AE :(

 

 

Znalazłem AH ale to podobno do Golfe\a ma inaczej wtyczki nie z boku ...czy napewno on sie nadaje i da się podłączyć w passacie ??

 

Wymiana taśmy nie jest potrzebna.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko i wyłącznie do 12p

3C0 953 549 AJ,

3C0 953 549 AK,

3C0 953 549 AH

 

Wiązka kierownicy:

3C8971584A (nowsze też pasują)

Edytowane przez Toomig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam z końcówką AE :(

 

 

Znalazłem AH ale to podobno do Golfe\a ma inaczej wtyczki nie z boku ...czy napewno on sie nadaje i da się podłączyć w passacie ??

 

musi być początek 3C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Zmieniłem kierownicę w Passat CC 2.0 TDI CR 170KM DSG Manetki na R-Line o numerze 1K8419091AC. Dla posiadaczy takiej konfiguracji przekazuję, że nie musiałem kodować kierownicy i wszystkie przyciski działały po wymianie.

Ciekawe kto ci to pisał kolego:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jako ze jestem zielony w tych sprawach potrzebuje waszej pomocy. Mianowicie:

Chce zmienic kierownice w moim b6(zwykla bez multifunkcji) na ta z CC. Znalazlem na alle cos takiego

http://allegro.pl/kierownica-airbag-vw-passat-b6-lift-b7-passat-cc-i4325108924.html

Posiadam rns510. Czy przed zakupem tej kierownicy musze najpierw czegos sie dowiedziec jakis nr czegos ? jesli tak, napiszcie choc mniej wiecej gdzie mam go szukac bo nie mam pojecia co gdzie jest.

Jesli to cos zmienia to kierownice montowal bedzie ktos inny-jakis elektro mechanik.

Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jako ze jestem zielony w tych sprawach potrzebuje waszej pomocy. Mianowicie:

Chce zmienic kierownice w moim b6(zwykla bez multifunkcji) na ta z CC. Znalazlem na alle cos takiego

http://allegro.pl/kierownica-airbag-vw-passat-b6-lift-b7-passat-cc-i4325108924.html

Posiadam rns510. Czy przed zakupem tej kierownicy musze najpierw czegos sie dowiedziec jakis nr czegos ? jesli tak, napiszcie choc mniej wiecej gdzie mam go szukac bo nie mam pojecia co gdzie jest.

Jesli to cos zmienia to kierownice montowal bedzie ktos inny-jakis elektro mechanik.

Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny! :)

 

 

poczytaj tutaj

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/132694-INSTR-Zmiana-kierownicy-3-ramiennej-na-MF-Stary-typ

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/133393-Wymiana-kierownicy-zwyk%C5%82ej-lub-starej-MF-na-now%C4%85-12-MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie to przerabiałem ..tzn ten temat parę dni temu

Poczytaj wyżej pare postów i będziesz wiedział wszystko :)

Na pewno musisz się upewnić co do modułu pod kierownice i jeśli nie masz wyżej wskazanego koniecznie go musisz wymienić.

Założyć kierownice i zmienić wiązkę łączące poduszkę oraz sterowanie bo na starej wiązce nie będzie CI nic działało, nawet klakson. Ja wiązki nie zmieniałem bo przerobił mi mój niezawodny elektronik w kilka minut. Miałem wcześniej kierownice z 8-ma przyciskami.

Potem przeprogramować i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata z 2010 roku wymieniłem kierę na multi sterownik 5K0-953-569 wymieniłem na 5K0-953-569-S (teoretycznie z wersji highline) próbowałem zaprogramować całość przez szczytanie kodu z nowego sterownika i zakodowanie całości - niestety wywala mi błąd. Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata CC z 2011 roku. Posiada tempomat i MFA lecz niestety jest on oryginalnie bez kierownicy multi. Zakupiłem nowa kierownice z multifunkcja i nowa wiązkę kabli z dodatkowym gniazdem do podłączenia multifunkcji. W kodowaniu modułu można wybrać multifunkcje lecz niestety nie idzie tego kodowanie zapisać. Posiadam moduł 5K0 953 569 AA i nigdzie nie mogę poszukać nawet na stronie ross czy ten moduł obsługuje multifunkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam Passata CC z 2011 roku. Posiada tempomat i MFA lecz niestety jest on oryginalnie bez kierownicy multi. Zakupiłem nowa kierownice z multifunkcja i nowa wiązkę kabli z dodatkowym gniazdem do podłączenia multifunkcji. W kodowaniu modułu można wybrać multifunkcje lecz niestety nie idzie tego kodowanie zapisać. Posiadam moduł 5K0 953 569 AA i nigdzie nie mogę poszukać nawet na stronie ross czy ten moduł obsługuje multifunkcje.

 

Jeżeli to midline do raczej nie obsłuży MF.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions#Part_Number_5K0-953-569

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według wiki-ross jest tak jak piszesz midline lecz nie maja danych czy obsłuży multifunkcje. Miał może ktoś styczność z takim modułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midline nigdy nie obslugiwaly multi. Musisz wymienic na highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę zakupić moduł 5K0-953-569 od highline. Jest roznica czy to bedzie B,D,E,H,K,P,R,S,T,AB bo to wszystkie moduły od highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Im starsza litera to nowszy moduł jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po otrzymaniu wszystkich części wziąłem się za podłączenie nowej kierownicy. Wszystko przebiegło sprawnie wymieniłem kierownice, wiązkę moduł i manetki. Kierownica zaczęła działać klakson chodzi tempomat chodzi, nie chodzi za to wspomaganie wyskakuje usterka start stop, błąd ESP oraz błąd systemu monitorowania ciśnienia w oponach. Nie mogę sobie poradzić z adaptacja czujnika skrętu g85. Próbowałem rożnych procedur od skrętów na maxa kierownicy w czasie jazdy, następnie raz w prawo raz lewo rożne kombinacje na postoju itd za każdym razem po logowaniu w Security Access 40168 później wchodząc w grupie 060 w trzecim okienku mam Not OK. Może miał ktoś podobny przypadek i udało mu się rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy manetki (pająk ) o nr 3C9 953 501 Bm da rade zamontować do B6 z 2005 R??

 

I druga sprawa jeśli dobrze rozumuje pod kiere multi 12 funkcji potrzebuje taśmę z modułem o nr :

 

5K0-953-569-E

 

5K0-953-569-H

 

lub

 

5K0-953-569-T

 

tak??

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc bo nie wiem czy manetki zatrzymać czy sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C9 953 501 Bm

A to nie jest przypadkiem pająk od b7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według daty obok nr jest z 26.06.2010 , Etka pokazuje , że od 2009 je wprowadzono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko odnośnie założenia multikiery. Mam trójramienną, nr taśmy to 3co959653B a sterownika 3co953549j. Co trzeba kupić, czy ta taśma i sterownik pociągnie multi i tempomat?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności