Skocz do zawartości
maciek-s

Zmiana turbiny i kolektora ssącego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jeśli w moim silniku zmienię turbinę i kolektor ssący z silnika AWX lub AVF, to czy trzeba coś jeszcze zmieniać, np. czujniki (N75 i ten drugi) przy turbinie, IC lub soft w sterowniku?

A jeśli nie trzeba nic dodatkowo zmieniać to czy przy samej zmianie turbiny i kolektora, poprawi się moc i moment obr.? Mój silnik jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy jeśli w moim silniku zmienię turbinę i kolektor ssący z silnika AWX lub AVF, to czy trzeba coś jeszcze zmieniać, np. czujniki (N75 i ten drugi) przy turbinie, IC lub soft w sterowniku?

A jeśli nie trzeba nic dodatkowo zmieniać to czy przy samej zmianie turbiny i kolektora, poprawi się moc i moment obr.? Mój silnik jak w opisie.

 

Nie musisz zmieniac nic. Pamientaj tylko ze masz inne wyjscie z turbiny na IC wiec przejsciowka albo waz od AWX bedzie potrzebny.

Moc wzrosnie min, moze byc lekko wiekszy lag. Bez korekty w sofcie cudów sie nie spodziewaj ale powinno to chodzic bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Witam.

Chciałem powrócić do tematu.

1. Otóż, czy jest duża różnica między kolektorem ssącym AWX, AVF a AJM, ATJ i to samo pytanie o kolektor wydechowy?

 

2. Czy zalecacie wymianę obu kolektorów w silniku ATJ na te z AWX, przy zmianie turbiny z AWX do ATJ?

 

3. Czy jeśli przy zmianie turbiny z AWX, dołożyłbym jeszcze pompki AL do mojego ATJ to jeździło by to, czy nieodzowna korekta w sofcie mnie czeka?

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam założone turbo od 2.0 TDI 140 km ale to samo turbo siedzi tez w AWX i mocy większej nie odczuwam ale jest poprawa przy prędkościach powyżej 100 km/h poniewaz turbo juz nie puchnie i ładnie ciągnie prawie do 200 km/h (szybciej nie leciałem bo jakoś nie było miejsca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro opisywal wymiane i efekty ssacego wlasnie w ajm/atj. lepszy flow i auto lepiej ciagnelo z dolu i nie dostawalo tak szybko zadyszki w gornej partii obr. po korekcie softu przybyly jakies kunie i wykres zrobil sie ladniejszy.

 

kolssaceny8.th.png

 

wydechowy mozesz zostawic, ale ssacy zmien. do tego turbo i 160 bedziesz mogl wydmuchac raczej spokojnie. bez korekty softu mozesz jezdzic, ale nie bedzie to optymalne z punktu widzenia kosztow poniesionych na mody. rozumiem, ze w perspektywie czasu masz przewidzianego chipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaro opisywal wymiane i efekty ssacego wlasnie w ajm/atj. lepszy flow i auto lepiej ciagnelo z dolu i nie dostawalo tak szybko zadyszki w gornej partii obr. po korekcie softu przybyly jakies kunie i wykres zrobil sie ladniejszy.

 

kolssaceny8.th.png

 

wydechowy mozesz zostawic, ale ssacy zmien. do tego turbo i 160 bedziesz mogl wydmuchac raczej spokojnie. bez korekty softu mozesz jezdzic, ale nie bedzie to optymalne z punktu widzenia kosztow poniesionych na mody. rozumiem, ze w perspektywie czasu masz przewidzianego chipsa?

 

 

W przyszłości chciałbym zrobić moda. Na ten moment mam wgranego, tzw. gotowca - nie najgorszy, dymu za sobą nie zostawiam. Ile ma mocy i Nm - nie wiem.

A co z tymi pompkami AL - zakładać i jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakie moce celujesz. jesli swoje masz zdrowe to nawet 150+ da sie na nich zrobic, ale jesli korekty juz wysokie to mozna zmienic. wszystko jest kwestia kosztow i celu do jakiego zmierzasz. wiecej jak 180 kucy w sumie nie warto na tym silniku robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie chidziło mi o to czy bez korekt w sofcie można jeździć moim silnikiem na pompkach AL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest korekta softu żeby śmigać na tych pompkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161 , na końcu postu Master'sa jest zdanie: "na zakończenie dodam że same pompowtryskiwacze dały silnikowi 22PS przyrostu mocy."

Więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pompki są jakoś inaczej sterowane i wymagają korekty programu ... no mogły dać ale napewno nie zatrybiły odrazu, chyba że poprzednie były takie same i mocno dobite. Jak sterownik jest kompatybilny ze starymi pompkami i nowymi AL to nie trzeba robić korekty ... ale w takim przypadku same z siebie nie zwiekszyły mocy bo dawka została taka sama :)

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie będzie kijowo palił na tych pompkach bez korekty w sofcie, jeśli w ogóle odpali. Kolektor ssący od AVF/AWXa to dobry pomysł z jednoczesnym wywaleniem EGRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK., wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znowu powracam do tematu.

Otóż mam pytanie, czy turbina o numerach: 03G 145 702 F (montowana od 10.2005 - 12.2006) lub 03G 145 702 K (montowana od 01.2007 - 06.2008), wg ETKI, od Audi A4 2.0 TDI 140KM BRE, z lat 10.2005 - 06.2008, podejdzie do mojego ATJ'a?

Zakupiłem węże na szybkozłączki od AWX'a. Jak również koletor ssący z EGR'em też od AWX'a i plastikową rurę powietrza. Wkrótce zakupię orurowanie i FMIC'a.

Chodzi o:

1. roztaw otworów na śruby/szpilki przy flanszy od rury wydechowej i od kolektora wydechowego,

2. średnice we/wy strony zimnej,

3. podłączenie rurki do smarowania.

 

 

Koledzy proszę o pomoc, bo zaczyna się robić ciepło i można ruszyć z robotą, a nie chciałbym kupić złej turbiny.

Edytowane przez maciek-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat ,chyba też wymienię sobie turbinkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam po zmianie kolektora na AWX turbo podejdzie, sam mam zamiar taki zabieg przeprowadzić, tyle że turbo od 170km brd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał najpierw zobacz jaki masz kolektor u siebie! Być może nie będziesz musiał zmieniać kolektora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie dowiedzialem, że w passatach awx inny kolektor jest niż w atj i turbiny brd pasują do awx a nie pisze, że do atj czy bądz ajm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w ATJ AJM połączenie kolektor = turbo jest za pomocą 3 śrub to niczego nie musisz zmieniać!

 

a wyczytać na allegro można wiele średniowiecznych informacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnien kolega z forum mi powiedział, że trzeba zmienić kolektor :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności