Skocz do zawartości
Gość STUFF

tylna wycieraczka kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STUFF

Popsuła mi się tylna wycieraczka, silnik chodzi ale wycieraczka staje jak chce raz w jednym miescu raz w drugim i nie wiem co może być przyczyną tego. Ośkę ramienia przesmarowałem i lekko chodzi. Na stole silnik wydaje się pracować dobrze wykonuje pełny obrót i sie wyłącza natomiast zamontowany do auta wariuje, rozebrałem też to koło zębate myslałem że może tam te blaszki się uszkodziły od podtrzymania ale wszystko jest ok. I moje pytanie gdzie znajduje się programator obrotów tylnej wycieraczki ? Takie mam domysły że chyba jest w przekazniku na listwie bezpieczników, ale nie wiem tego do konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programator (jeden z przekaźników - tak przynajmniej było w Golfie MK1 i w Passku B3) podaje tylko sygnał do rozpoczęcia cyklu, resztę (czyli tam i z powrotem :) ) załatwia właśnie ta ścieżka na kole zębatym, które sprawdzałeś, a zasilana jest "na stałe". Moim zdaniem problem tkwi albo właśnie w przerwie zasilania "na stałe" - może kostka, a może kabel na wejściu do klapy :confused:, albo raz jeszcze przeczyść te styki i je odegnij. Mimo że je sprawdzałeś, to ten element wydaje się być bardziej winnym opisanych objawów.

 

EDIT: Jeszcze raz przeczytałem Twojego posta i

silnik chodzi ale wycieraczka staje jak chce raz w jednym miescu raz w drugim
znaczy tyle, że to silnik się zatrzymuje, a nie samo ramie?? Wiesz co mam na myśli :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STUFF

Dzieki za pomoc, sprawdze jeszcze raz ten silnik. Podjadę do sklepu (szrot :P ) i podepnę inny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STUFF

U mnie tylna wycieraczka włącza sie powiedzmy tak co 10 sekund, więc chyba musi byc jakis programator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie podpiąć tematu - więc tu.

Nie działają mi biegi wycieraczki z przodu, Passat 86r. Jest jedno dość szybkie tempo. Jak wyłączę, to wycieraczki najczęściej zatrzymują się w połowie szyby.

Czy coś muszę zmienić? Czy uda się naprawić?

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

 

Nie mam gdzie podpiąć tematu - więc tu.

Nie działają mi biegi wycieraczki z przodu, Passat 86r. Jest jedno dość szybkie tempo. Jak wyłączę, to wycieraczki najczęściej zatrzymują się w połowie szyby.

Czy coś muszę zmienić? Czy uda się naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik,tak na 80%...pozostale 20% na przelacznik zespolony pod kiera.Podmien przekaznik i stanie sie jasnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie odnośnie tylnej wycieraczki.

Jak odepchnę przelącznik wycieraczek to wlącza się tylna wycieraczka i tak chodzi caly czas. Co kilka sekund przeleci po szybie i się zatrzymuje. Tak może sobie chodzic przez 300 km ciąglej jazdy. Jak wylącze stacyjkę i wlącze ponownie to juz jest ok?

Podpowie mi ktoś gdzie ewentualnie pogrzebac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest czasówka. Też to mam. Ale mi się wydaje że dziwne by było jeśli ona by w inny sposób działała w vw bo w golfie 2 tak samo działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności