Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Odgrzybianie klimy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie generalnie klima nie "smierdzi" tylko jak ja wylacze to przez pare sekund z kratek nawiewów wydobywa się taki lekki zapaszek w stylu stęchlizny :D

Jak rozumiem też nadaje się do czyszczenia specyfikami chemicznymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

drogie to one na pewno są,ale czy tak samo skuteczne???Używałeś Kubotek tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten spray mogę polecić u kumpla tego używaliśmy i efekt zajebisty :614:

a z tym drugim to CI powiem dopiero za pół roku jak sobie to zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie generalnie klima nie "smierdzi" tylko jak ja wylacze to przez pare sekund z kratek nawiewów wydobywa się taki lekki zapaszek w stylu stęchlizny :D

Jak rozumiem też nadaje się do czyszczenia specyfikami chemicznymi ?

mam to samo, taka wilgocia troche czuc po wylaczeniu klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem preparat Wurtha, wszystko luks - tyle ze na opakowaniu jest napisane zeby rurke dozownika wsadzić do rury skraplacza. Czy czasem wylot skraplcza nie jest gdzies w okolicach chłodnicy???? Bawic sie - czy na to samo wyjdzie jak ziugne za filtr pp i w kratki??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witajcie , byłem na wymianie uszczelki pod egr , i przy okazji zaproponowali mi czyszczenie klimy , sam to robiłem za pomocą sprejów tych pianek , niby pomagało zapach był po czyszczeniu miły ale coś brakowało , w serwisie natomiast położyli jakiś nabój na siedzeniach i użądzenie do oczyszczania ultradzwiękowo zamkneli i po krótkim czasie było po bulu , zapach z nawiewów i powietrze super jak nówka auto , niewiem jak to zrobili , zabardzo niechcą opisywać co i jak ale efekt extra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

no niestety tanie to nie jest 200Ł za 15 min usługi pozdrawiam :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

DOBI 1205, czy wiesz może jak nazywa się ten zabieg. Robiłeś to w autoryzowanym serwisie VW? Chciałbym równiez tego spróbować, bo rzeczywiście po płynach to nie widze zadnej poprawy z "gardłowymi problemami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

dokładnie napisali ultradzwiękowe oczyszczanie układu klimatyzacji , zrobiłem to w autoryzowanym punkcie serwisowym vw i audi "ANKOL" mają stronę na necie jako bosch serwis , ponoć to nowość ?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witajcie , ra11 w poznaniu napewno ktoś już to robi , a miałbyś bliżej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Dzisiaj robiłem odgrzybianie pianką firmy CRC. Mam pytanie dla osób, które to robiły pianką, czy na jeden zabieg zuzyliście cały pojemnik? Przecisnołem rurkę pomiedzy łopatki wentylatora pod filtrem, tak głęboko jak rurka pozwoliła wtrysnołem porządną porcje aż się pianka pojawiła pomiędzy łopatkami, potem w kabinie od strony pasazera gdzie zasysa przy zamkniętym obiegu, w kratki i jeszcze około połowy zostało.

Jak to wyglądało gdy robiliscie u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to taką samą pianką co i ra11. U mnie pianka wystarczyła na 4 zabiegi, po 2 razy na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

No to widzę że dałem końską dawkę, bo pół zbiornika na pewno wypsikałem.

A czy rzeczywiście środek jest skuteczny? Widzę że używasz go już trochę czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to widzę że dałem końską dawkę, bo pół zbiornika na pewno wypsikałem.

 

Ja do doprowadzenia swojej klimy do porządku zużyłem dwa całe środki - ale od tego czasu jest OK. W poprzednim aucie wystarczało tak jak pisał wasil1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Ja robiłem to już 2 razy i zawsze od strony wentylatora psikałem do końca puchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hamus

PANOWIE PREPARAT DO PSIKANIA DZAŁA I TO LEWERACYJNIE TYLKO NIE KUPUJE SIE GO W SKLEPACH AUTO CZESCI ITP BO TO SĄ FAKT ODŚWIEŻACZE JA ZNAM 2 SLLEPY GDZE SIĘ KUPI OBPOWIEDNI ŚRODEK JESTO BERLIND I BEJER FRI KOŁO WARSZAWY W NADARZYNIE JEDEN I DRUGI TO CENTRUM CHŁODNICTFA POZDROWIENIA Z SANDOMIERZA

 

//wyłącz capsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności